10 lihtsat näpunäidet, kuidas lõõgastuda oma kiirete päevatoimingute ajal

1. Jälgi oma hingamist

Jälgi tähelepanelikult oma hingamist kogu päeva vältel. Kui sa tunned, et su keha on pinges või sinu hingamine raskendatud ja katkendlik, proovi oma hingetõmbeid muuta aeglasemaks ja sügavamaks, taastades nii oma hingamisrütmi.

2. Lõdvesta keel

Tavaliselt hoiame oma keelt pinges ning tugevalt hammaste vastas. Proovi lasta keel lõdvaks ning lasta sel suus lihtsalt lõõgastunud olekus olla.

3. Söö aeglaselt

Ära kiirusta oma lõunapausiga, võta aeg maha ning mälu toitu rahulikult, lastes nii organismil käivitada rahulik seedimisprotsess.

4. Lõdvestada oma näolihaseid

Proovi oma ajul anda signaal sinu näolihastele ning säilitada lõõgastunud näoilme kogu päeva.

5. Liigu aeglaselt

Kui sa avastad ennast kiirustamas ja tormamas ilma, et selleks oleks reaalset põhjust või vajadust, võta tempo maha ning jätka aeglasemalt ja rahulikumalt.

6. Naera rohkem

Naer leevendab stressi ning soodustab lõdvestumist ja lõõgastumist.

7. Kuula ilusat muusikat

Klassikalise muusika helivõngete sagedus erineb tänapäeva pop- ja rokkmuusika omast, mis aitab närvisüsteemil rahuneda ning lõõgastuda.

8. Tee päeva jooksul väikeseid pause

Suunates oma tähelepanu eemale hetkesituatsioonidest, suudab sinu aju taastuda, ümber häälestuda, aidates nii kaasa sinu produktiivsuse paranemisele.

9. Oska lõõgastuda

Sule oma silmad üheks minutiks ning proovi meenutada aega, kui sa olid hästi lõõgastunud.

Võib-olla näiteks mõnel puhkusel - proovi visualiseerida sind ümbritsevat keskkonda, tunda värske õhu lõhna. Proovi see visioon muuta nii rikkaks, värvikirevaks ja tugevaks, kui sa suudad ja viibi selles tundes ja hetkes mõned minutid.

10. Suurenda oma keskendumisvõimet

Et suurendada keskendumisvõimet, aseta oma sõrmed otsaesisele ning rakenda väikest survet u 3 minuti vältel. See aitab parandada vereringet sinu aju eesmises osas, suurendades vere ja hapniku varustust selles piirkonnas ning parandades nii keskendumisvõimet, rahulikkust ning tasakaalu.

NB!

Naer on kõige parem ravim ning viis lõõgastumiseks. Kõige olulisem on aga säilitada positiivne mõtteviis ja suhtumine, elada üks päev korraga ning säilitada rahu rasketes ning stressirikastes situatsioonides.

Ja kokkuvõtteks:

Choose your life and how you want to live it, but when choosing your life, choose a life that is beyond your wildest dreams, for if you aim for the moon and you miss, you will end up falling in the stars.

Soovitusi heaks ja huvitavaks lugemiseks:

Neale Donald Walsh "Conversations with God"Anthony Robbins "Letter to a Friend"Deepak Chopra "The new physics of healing"Wayne A. Dyer " Manifest your destiny"Dr Erik Berne "The games people play"

Osale arutelus

 • Daniel Knight

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine