Intervjuu Emajõe Ärikeskuse administraatori Kristel Liivapuuga

Rohkem kui viis aastat tagasi kerkis Tartusse üks pilkupüüdev hoone, millel kolmteist korrust. Praegu asub Emajõe Ärikeskuse esimesel korrusel kingakaubamaja, lillepood, prillipood jne, samuti on ennast ärikeskusesse mahutanud paljud esinduslikud firmad, sealhulgas ETV Tartu stuudio.

Kui astuda sisse ärikeskuse suurtest klaasustest, millel teatab väike kuulutus võimalusest külastada keskuse vaateplatvormi ja imetleda sealt Tartu vaadet, jõuab edasi läbi koridori administraatori lauani. Administraator on ärikeskuse elav "süda". Ta omab oma tööpostil ülevaadet pea kogu majast, aitab soovijatel külastada vaateplatvormi ja võtab vastu ärikeskuse infotelefonile tulevad kõned.

Kristel Liivapuu on sellel ametikohal töötanud aasta ja neli kuud. Töö leidis ta siis, kui otsis Eesti Põllumajandusülikooli õpingute kõrvalt endale sobivat teenistuskohta.


Edastab vajalikku infot

"Vabanenud töökohast kuulsin tuttava kaudu ja tulin ennast pakkuma. Läbisin edukalt vestluse, mis oli väga positiivne, ja nii ma tööle saingi," räägib Kristel ning lisab, et töökoht on tema jaoks igati arendav, kuna võimaldab suhelda paljude erinevate inimestega.

"Tuleb tegeleda majarentnikega, müüa pileteid vaateplatvormile - enamasti suvel külastab meie vaateplatvormi palju turiste, samuti on vaja suhelda sauna ja konverentsisaali klientidega. Ametikoht on kooli kõrvalt tööl käimise jaoks ideaalne,"? leiab noor administraator. "Huvitav on kohtuda ja suhelda paljude erinevate inimestega. Põhiline on olla olemas ja teha seda, mis parasjagu vaja. Arendada saab nii suhtlemisoskust, eneseväljendusoskust kui ka praktiseerida võõrkeeli."

Varem on Kristel töötanud kooli kõrvalt näiteks suvel ettekandjana baaris ja välikohvikutes. "Olen olnud suviti väliüritustel müüja, pizzabaaris müüja ja pizzavalmistaja ning tootetutvustaja kauplustes. Olen lõpetanud Tartu Raatuse Gümnaasiumi ja hetkel õpin neljandal kursusel EPMüs põllumajandussaaduste tootmist ja turustamist."


Kas tänapäeva noortele on üldiselt omane olla aktiivne ja leida ise endale õppimise kõrvalt tööd?

"Võib-olla pole tänapäeval paljude jaoks probleem ennast tööle pakkumas käia. Kindlasti nõudis see minult aga omajagu julgust. Mul oli kooli kõrvale vaja töö leida ja eks ma olin vajadusel vapper.... Esialgu kavatsen jätkata kuni suveni. Mis edasi saab, näitab aeg."


Kuidas oled sellel ametikohal enda arvates arenenud? Kas töö on kergemate või raskemate killast?

"Vahel on kerge, vahel raske, nagu iga teisegi tööga, ma arvan. üldiselt olen aga väga rahul, et on võimalus sellisel kohal just praegu töötada. Kindlasti on siin vaja julgust ja suhtlemisoskust. Teadlikult ei ole ma küll midagi arendanud, kuid tunnen, et siin töötamise ajal olen muutunud ise julgemaks just suhtlemisel võõraste inimestega.

Ka närvikava peab tugev olema, ei tohi hinge võtta kõike, mis inimesed välja ütlevad."

Inimesed küsivad administraatorilt informatsiooni ning enamikel juhtudel on Kristel ka küsijaid saanud aidata, näiteks juhatades, kus korrusel eri kontorid majas asuvad.

"Väga palju tullakse veel Hansapanka otsima, mida meie majas pole juba üle aasta, eks siis juhatan nad teistesse Hansapanga kontoritesse linnas. üldse küsitakse palju ka, kus miski Tartus asub. Kahjuks ma tihti ei oska kõiki aidata, aga olen püüdnud ja nii palju ikka aidanud, kui tean ja oskan."


Haridus, millele toetuda

Kuna Kristel käib tööl õpingute kõrvalt, jääb tema tööaeg kas nädala sees õhtutele või nädalavahetustele. "Äripäevadel on siin vanemadministraator. Seega ei sega töölkäimine eriti mu kooliskäimist. Eks ma ikka väsin ka vahel, kuid ise olen ma oma elu nii sättinud ja olen sellega harjunud." Kristel arvab koguni, et on õnnelik inimene, et saab käia nii koolis kui ka tööl ning tuleb mõlemas kohas hästi omadega toime.


Kirjelda mõnda tööpäeva. Millega töövahetus tavaliselt algab?

"Kõigepealt täidan vanemadministraatori poolt jäetud ülesanded: postitan kirjad, registreerin sisse/väljaminevad kirjad jms. Vaatan üle saunatabeli, vajadusel täpsustan järgnevate päevade saunu ja konverentsisaale, koostan arved ka neile, kes soovivad maksta ülekandega. Jälgin, et maja oleks korras ja puhas, vajadusel teen koristajale märkusi, kindlasti kontrollin sauna puhtust ja korrasolekut enne uute klientide saabumist.

Kui majas midagi korrast ära, püüan leida ruttu lahendusi. Loomulikult vastan pidevalt telefonile ja inimestele siin kohapeal. Juhatan, kuhu minna jne. Pühapäevad on enamasti vaiksemad olnud."


Milline on Sinu arvates ideaalne administraator?

"Lahke, sõbralik, vastutulelik (abivalimis), rõõmsameelne, mõistev..."


Kas sellel ametikohal või ka näiteks sekretäri või klienditeenindajana on võimalik töötada ka spetsiaalse hariduse ja kutsetunnistuseta nii, et töö kvaliteet on sama...? Ehk - kas elu ja töö on head õpetajad?

"Mina olen hakkama saanud ilma vastava hariduseta neil ametikohtadel, kus töötanud olen. Arvan, et see olenebki inimesest. Kindlasti on elu ja töö suurepärased õpetajad, kuid mina olen ikka väga seda meelt, et haridus, mingi põhi, millele toetuda, peab ka olema."


Mida siis teed, kui kooli lõpetad?

"Tulevikuplaanid on veel üsna ähmased. Prioriteediks on lõpetada edukalt ülikool. Siiski sooviksin edaspidi töötada kuskil päevasel ajal ja tahaksin ka, et nädalavahetused oleksid vabad, et siis perega olla. Kus ja kellena ma tulevikus töötan - on praegu veel lahtine. Olen avatud põnevatele pakkumistele!"

Soovid tulevikult seoses tööga? Milline töö on tänapäeva noortele meelepärane?

"Tänapäeva noored soovivad tööd, millega end ära elataks, mis huvi pakuks ja mis oleks arendav. Nii ka mina!"


Kolleegi kommentaar

Margit Vuks, Emajõe Ärikeskuse vanemadministraator:

"Nii suures majas nagu Emajõe Ärikeskus on administraator väga vajalik nii ärikeskuse üürnikele kui ka kõigile maja külastajaile. Väljend, et ärikeskuse administraator on justkui " maja südameks" on väga täpne ja samas kõikeütlev. Kristel on sellel ametikohal hea suhtleja, avatud ja kohusetundlik töötaja."


Mida sooviksite talle edaspidi seoses töö ja õpingutega?

"Jääda ka tulevikus avatuks uutele ja perspektiivikatele võimalustele ja ettevõtmistele."

Osale arutelus

 • Aive Antsov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara