Small talk võtab pinge maha

Võõrasse seltskonda minek kujuneb meile sageli tõsiseks katsumuseks. Juba enne kummitab peas küsimus: äkki ma jään üksinda kuhugi nurka seisma?

Kui juhtume märkama tuttavat nägu, hingame kergendatult ja klammerdume temasse. Nii jääbki uus huvitav tutvus sündimata.

Paljudel napib lihtsalt oskusi võõraga vestluse alustamiseks. Eestlane on kinnisevõitu tõsine inimene, kes arvab, et kui rääkida, siis peab midagi olulist ütlema. Lihtsalt niisama juttu puhuda on imelik.

Tihti peame aga töö tõttu käima vastuvõttudel, kliendipäevadel või konverentsidel. Soovitud kontakt jääb aga tihti sõlmimata vestluse alustamise kartusest.


Eelnev häälestamine

Teatud ärevus on enne kõigil, ka headel suhtlejatel. Eelkõige valdab meid kartus olla tõrjutud, sest me pole endi arvates piisavalt targad, rikkad ja ilusad.

Mõnikord kardame, et järsku teine arvab: ta tahab minult midagi saada. Tähtis on mõelda, et te lihtsalt tahate huvitava inimesega juttu puhuda. Mis edasi saab, sõltub sellest, kuidas jutt klapib.

Praegu te pakute teisele inimesele oma aega ja huvi. Kui ta seda vastu ei võta, on ta end ilma jätnud ühest võimalusest oma elus.

Kontakti ebaõnnestumisel tuleb meeles pidada, et keeldumise taga võib olla tuhat sinust sõltumatut põhjust.

Tõenäoliselt on samas ruumis inimesi, kes tunnevad end sama ebamugavalt. Tavaliselt on nende näol rõhutatult ükskõikne ja tõrjuv ilme. Samas muutuvad nad rõõmsaks, kui alustate ise vestlust.

Teie kehakeel räägib enda eest ise. Kõige tähtsam on näidata välja suhtlemissoovi. Sõbralik ilme ja huvitatud pilk on märguandeks, et olete avatud uueks tutvuseks.Sobiv distantsi valik - mitte liiga kauge ja mitte liiga väike - näitab respekti kaaslase suhtes. Kuid vestluse arendamiseks tuleb rääkima hakata.


Esimese sammu tegemine

Hea on alustada millestki ühisest, nagu teevad inglased, kelle lihtne jutualustus on ilm. Selleks võib olla äsjakuuldud esitlus, toode, väike nali, aktuaalsed sündmused või pakutava veini maitse. Siin ei piisa vaid lausest: "Täna paistab päike."?

Lisada tuleks oma mõtteid, tõlgendusi ja tundeid: "See teeb meele rõõmsamaks ja annab energiat juurde."? Või "Autosõit oli täna ohtlik, sest ere päike pimestab"?.

Seejärel tunne huvi, mis partner sellest arvab. Tee paus, andes partnerile aega end koguda. Oluline on toetada dialoogi, mitte esitada monoloogi. Põnevus tekib siis, kui mõlemad tunnevad siirast huvi teineteise vastu.

Räägitav teema pole tegelikult määrav, sest eesmärk on jää sulatamine. Anna teisele lihtsalt teada, et märkasid teda paljude hulgast. Jälgi siiski valitud teema sobivust meeleoluga.


Huvi hoidmine

Vestluse sujudes on aeg end tutvustada. Raamatus "Suhtlemisoskused"? on soovitatud vestluse jätkamiseks kolme asja: esita küsimus, kuula ja ava ennast. Hoia need kolma tegevust kindlalt tasakaalus.

Kui ainult küsida, võib vestlus tunduda partnerile ülekuulamisena. Kui vaid räägid, võid teisele tunduda ennasttäis etlejana.

Kontakti loomise oskus on arendatav, kuid selleks tuleb teha endaga tõsist tööd.Kõige tõhusam meetod on osalemine suhtlemistreeningus, kus on võimalus saada tagasisidet videopildilt ja õppida grupikaaslastelt.


Karide vältimine

Võõraga vesteldes ei ole soovitav minna sügavale poliitilisse või erialasesse arutelusse. Eriarvamuse korral pole mõtet hakata ägedalt oma seisukohti kaitsma, vaid libiseda üle teisele teemale.

Ka tagarääkimine, tugevad negatiivsed hinnangud ja kategooriline toon ei toeta vestlust. Oma saavutuste pidev rõhutamine tekitab ebamugavust ning reedab pigem ebakindlust.

Ettevaatlik tuleks olla anekdootide ja teravate mitmemõtteliste naljadega. Inimestel on erinev huumorimeel ja teid võidakse mõista valesti. Samas on mõnus seltskondlik huumor vägagi omal kohal.

Kaaslase privaatsuse piiri ei tohi ületada. Näiteks väldi küsimusi majandusliku olukorra, tervise ja eraelu kohta.

Tähtis on siiras huvi ja julgus ennast avada. Just avameelsuse abil toimub maagiline moment inimeste vahel, millest võib sündida pikaajaline väärtuslik suhe.

Astugem võõrastele lähemale ja saagem omadeks!

Allikas:

Äripäev

Osale arutelus

 • Tiiu Saks

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara