Keha vormis hoidmiseks on head hantlid ja kaalumansetid

Lihtsa harjutuste programmiga (2 korda nädalas) on võimalik oma bioloogilist kella tagasi keerata.

Naistel algab luude hõrenemise protsess juba 20. eluaastat. Jõutreening aitab luu tihedust tugevdada. Rasv kaob, tekib rohkem lihaseid ja kehakaal muutub palju väiksemaks. See johtub sellest, et lihaskude on aktiivne kalorite kulutaja. Rasv seevastu muundab vähe energiat. Mida rohkem lihaseid liigutatakse, seda rohkem produtseerib organism väärtuslikke ensüüme. Viimased aitavad toitaineid ümber muundada ja (ära)tarvitatud aineid (Å?lakke) kehast väljutada. Treeningust saavad kasu kõik lihased, mitte ainult need, mida sihipäraselt liigutatakse.


Kas jõutreening ei kujunda naisest lihas-inimest?

Vastupidi, 30.eluaasta piires kaotab enamik aastas ca 3 kilo lihasmassi - see asendub rasvaga. 70aastasel võib see kaotus tõusta kuni 40%ni. Jõutreening peatab esimesed kahanemise (dissimilatsiooni) ilmingud. Kes intensiivselt treenib - ehitab lisamassi. Kõnealune treeningprogramm on väga pehmeloomuline, tugevdab lihaseid minimaalselt. Kujundatakse kenam figuur, saadakse painduvamaks, ennetate osteoporoosi ja üldse, elus läheb paremini.

Kuidas tehakse trimmimis-harjutusi?

Kõige paremini sobivad 1kilosed hantlid (harjutused 1,2,3,5) ja kerged kaalumansetid (4,6,7). Kaalu lisada ettevaatlikult. Liikumine on aeglane ja täpne, ent mitte ülemäärane (12 korda). Seejärel tehakse lõdvestus. Enne harjutuste algust on vajalik lihaste soojendus (5 minutit paigaljooksu). Seejärel tuleks rahuneda läbi õrna venituse. Piisab kui treenida ennast 2 korda nädalas a 30 minutit.

1. Käsivarred

Harkis positsioon, põlved kõverdatud, selg otse. Tõmmake hantleid vahelduvalt õlgadeni.

2. Rinnad

Jalad asetsevad puusalaiusel. Suruge-vibutage õlakõrgusel asetsevaid küünarnukke tahapoole.

3. Kõht

Heitke selili, kõverdage põlved. Sirutage parem jalg otse üles. Tõstke pead ja õlgu veidi ülespoole. Nihutage käsi paralleelselt ettepoole. Vahetage jalad.

4. Jalad

Istuge toolile, kergitage aeglaselt jalga 30 cm kõrguseni, jääge asendisse, lõdvestuge. Vahetage jalad.

5. ülakeha

Sooritage vasaku jalaga väljaastesamm ette. Toetage vasaku käega reit. Parema sirutatud käega tõmmake hantlit tahapoole. Vahetage käed.

6. Istmik

Neljakäpukil asend. Küünarnukid toetuvad paralleelselt põrandale. Pinguldage tuharalihaseid ja tõmmake ühte kõverdatud jalga ülespoole. Selg jääb otse. Vahetage teine jalg.

7. Reied

Toetuge lamavas asendis ühele küljele. Kõverdage alumist jalga põlvest tahapoole. ülemine jalg on välja sirutatud. Nihutage puusad ettepoole ja tõstke ülemist jalga. Hoidke asendit lühiaegselt. Vahetage pooled.

Osale arutelus

  • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara