Esmaabikapp on kohustuslik igas firmas

Esmaabikapp on kohustuslik igas ettevõttes sõltumata selle tegevusalast ja töötajate arvust.

Kui tööinspektor firmat külastab, siis kontrollib ta ka esmaabikapi sisu ning puudujääkide korral võib määrata rahatrahvi. Põhilised asjad, mis ettevõtte esmaabikapis olema peavad - tegevusalast sõltumata -, on haavatampoonid, sidemed, plaastrid ja muud esmaabi andmiseks vajalikud vahendid.

BLRT Grupi töökeskkonna teenistuse juhataja Mati Listra kinnitas, et neil on tööinspektor esmaabikappe kontrollides rahule jäänud. Kontsernis on 2000 töötajat, mistõttu vigastusi aeg-ajalt ikka juhtub. Viimastest juhtumitest meenus Listrale, kuidas keevitaja hakkas rakisest metalldetaili võtma ning tegi seda nii hooletult, et sõrm jäi rakise ja detaili vahele. Selle tagajärjel tekkis inimese parema käe nimetissõrme viimasesse lülisse mõra. Selle juhtumi puhul ei tulnud isegi sõrme kinni siduda, sest näha ei olnud midagi. Tegemist oli muljumisega ning traumapunkt tuvastas mõra.

Teine juhtum oli seotud distantsjuhtimisega kraanaga. Tõstetav detail kukkus maha, inimene ehmus, hüppas kõrvale ja vigastas oma selga. Silmaga nähtavaid vigastusi töötajal ei olnud, kuid hiljem selgus, et oli juhtunud raske õnnetus, kirjeldas Mati Listar BLRT Grupis toimunud raskemaid õnnetusi.

Tööinspektsiooni peaspetsialist Ants Vurma teab öelda, et ettevõtetes kontrollitud esmaabikappidel on igasuguseid puudujääke - küll on kapi sisu ebatäielik ja ammu kontrollimata, puudub kapp hoopis või on ta märgistamata.

Vurma soovitas esmaabikapi muretsemisel olla tähelepanelik, et mitte osta tarbetute asjadega komplekteeritud ja selle võrra kallimat kappi. Kui varem oli esmaabikapis ka ravimeid, siis nüüd neid enam olema ei pea.

Esmaabikappe ja selle sisu müüva Oü Münt Grupp müügikonsultant Christi Unt soovitab esmaabikomplekti soetamisel tutvuda hoolikalt mitte ainult sisu nimekirjaga, vaid ka konkreetsete toodetega. "ühed problemaatilisemad tooted ettevõtte esmaabikomplektis on sidematerjal, elustamiskile ja külmakompress,"? märkis Unt.

Undi sõnul võiks marlisidemete asemel tänapäeval kasutada poolelastseid haavasidemeid, mis on küll kallimad, kuid neid on hõlpsam paigaldada ja neid kulub ka vähem.

Apteekide nõuetele mittevastamise korral tehakse ettevõtte juhile suuline märkus. Kui inspektor peab vajalikuks, võib ta teha ka ettekirjutuse, milles antakse tähtaeg puuduste kõrvaldamiseks. Sel juhul on määratud tähtajal uuesti tööinspektori külaskäiku oodata. Ettekirjutusele võib lisada märkuse, millega määratakse rahatrahv juhuks, kui asi tähtajaks korras ei ole.

Kui ettevõttes tekib küsimusi esmaabivahendite hoidmise, paigutamise ja kättesaadavaks tegemisega, siis Ants Vurma soovitas hoolikalt lugeda vastavat sotsiaalministri määrust. "Nii nagu määrus ütleb, nii ka tööinspektsioon nõuab,"? kinnitas Vurma

Igas ettevõttes peab olema määratud isik, kes vastutab esmaabivahendite korrashoiu eest. Esmaabivahendite nõutav kogus apteegis sõltub põhiliselt töötajate arvust ettevõttes. Kappide hulk ettevõttes sõltub firma tegevuslaadist, struktuurist, töötajate arvust ja töötingimustest.

Esmaabikapi sisu saab kätte paarisaja krooniga

Odavaima esmaabikapi sisu saab soetada vähem kui kolmesaja krooni eest.

Firma MaxMed pakub esmaabikapi sisu kuni 25 töötaja jaoks hinnaga 175 krooni, millele lisandub 5% käibemaks, ning üle 25 töötaja jaoks 200 krooni, pluss 5% käibemaks. Tühi esmaabikapp maksab MaxMedis 200 krooni, millele lisandub 18% käibemaks.

MaxMed on hulgimüügiladu, kust tellitud kaup tuuakse kohale nende oma transpordiga, transpordi hind on kauba hinna sees.

Esmaabi- ja ohutustarbeid müüb ka internetipood reaal.ee, kust kuni 25 ja üle 25 töötaja esmaabitarbed saab kätte vastavalt 226 ja 288 krooni eest.

Tamrex Ohutuskeskuse e-poe esmaabi lingi alt saab näha vajalikke vahendeid koos piltide ja hindadega.

Nõuetele vastava esmaabikapi sisu kuni 25 töötajaga ettevõttele saab kätte 260 krooni eest, esmaabikapi sisu üle 25 töötajaga ettevõttele maksab 310 krooni. Esmaabivahendeid saab osta ka eraldi.

Tühi laminaadist esmaabikapp maksab Tamrex Ohutuskeskuse e-poes 225 krooni.

Kes soovib stiilsemat esmaabikappi, võib tellida täispuidust kapi ASi Multi Marger puidutöökojast hinnaga 396 krooni. Sisu tuleb sellele muidugi eraldi osta.

Oü Parem Käsi internetipoes aadressil parem.ee on esmaabikomplektid kallimad kui teistel pakkujatel.

Seal on müügil ka mõningaid spetsiaalseid komplekte, näiteks metsatöölisele ja põletusohuga töökohale.

Nende pakutav kaup pärineb firmalt Oü Münt Grupp. Osta on võimalik kolme sorti tühje esmaabikappe: metallist kapp hinnaga 429 krooni pluss 18% käibemaks, puidust kapp hinnaga 235 pluss 18% käibemaks ning seinale paigaldatav plastikust kohver hinnaga 66 krooni pluss 18% käibemaks.

Osale arutelus

 • Anu Martinson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara