Eesti Raudtee assistent Reet Jõenurm tunneb rõõmu paindlikust tööst

Eesti Raudtee näeb enda põhiülesannetena raudtee kaubaveoteenuse ja sellega seotud lisateenuste osutamist. "?Peamised veoartiklid on naftatooted, põlevkivi, väetised, teravili, tahked mineraalsed kütused, puit ja puidutooted, konteinerid ja muud kaubad," kirjutab firma internetileht. "Võimsad vedurid on valmis vedama kuni 8000-tonniseid ronge. Euroopa standarditele vastavate turvanõuete järgimine ning tihe koostöö teiste logistilise ahela lülidega tagab kauba kiire jõudmise mistahes maailma punkti."

Reet Jõenurm on töötanud selles suures organisatsioonis kuus aastat. "Olen juba kuus aastat töötanud Eesti Raudtee kollektiivis - vahepeal oli küll poolteist aastat beebipuhkust - ning võrreldes oma praeguse ametikohaga alustasin veidi altpoolt - projektijuhi assistendina."

Hetkel on 29-aastase Reeda ametinimetus infrastruktuuridirektori assistent, kuid tema nii-öelda teenindusalas on kaks juhatuse liiget-direktorit.

"Eesti Raudteesse sattusin üleüldse täiesti ootamatult," tõdeb Reet. "Lapates Eesti Ekspressi töökuulutusi (kuna olin toona tööta) uuris üks tuttavatest, kas mul tõsine huvi tööle minna ning tal oli vaja just endale asendaja leida assistendi kohale, kuna talle endale pakuti nö kõrgendust ametiredelil.

Järgmisena leppisin juba eelpoolmainitud projektijuhiga vestluse aja kokku ning kõik laabus. Kuna oli palju inglise keeles suhtlemist, siis tuli kasuks minu keeleoskus. Samas oli mul alul tükk peavalu, et kontoritehnikaga "sina"? peale saada. Direktori assistendiks kutsus mind pärast beebipuhkust direktor ise, kuna ma olin juba olnud raudteesüsteemis sees ning temal omakorda vaja abilist."


Rohked tööülesanded

Ametiülesanded on infrastruktuuridirektori assistendil tegelikult väga paindlikud, mille üle assistent ise tunneb muidugi head meelt.

"Kuna meie infrastruktuuriteenistusel on kuus allüksust ning neil kõigil omal sekretärid, siis on minu ülesandeks ka neilt info kogumine ning vahendamine. Muude ülesannete seas on tööaja- ja puhkusegraafiku koostamine ning kõiksugu aruandva paberimajanduse korraldamine. Ja loomulikult direktori kirjavahetuse eest hoolitsemine ning arhiveerimine. Sellised tavapärased ülesanded."

Eraldi on veel Reeda ülesandeks tehtud igal aastal paar korda infopäevi korraldada. "See on igati meelepärane tegevus, sest see annab võimaluse lisaks tavapärasele seminarile välja mõelda mõne huvitava lõõgastusprogrammi, mis oleks meeldiv üllatus kõigile ja samas ka pisut motiveeriv."

Assistendi tööhommik algab iga argipäeva hommikul kohvimasina töölelülitamisega ning veendumisega, et kohviautomaadis on olemas värsked kohvioad ja piisavalt vett.

Edasi on tal plaanis töölauale tekkinud postikuhila kiire sorteerimine ja hommikustele ajalehtedele kiire pilgu heitmine. "Vaatan järgi, et kas "meist"? on kah jälle midagi kirjutatud. Enamikel hommikutest algab ka 8.30 tavapärane nõupidamine, millest võtavad osa mõlemad direktorid. Sinna teen neile kohvid kaasa. Peale nende lahkumist võtan tavaliselt endale kohvitassi näppu ning alustan tasapisi oma tööpäeva."


Kas olete ka varasemalt assistendi või sekretärina töötanud? Olete oma praeguse ametiga rahul?

"Varasemalt ma pole sekretäri ametit pidanud. Olen olnud populaarses baaris baaridaamina tööl, mis andis hea kogemuse inimestega suhtlemise osas. Eesti Raudteesse tööle tulek oli rohkem läbi juhuse, mitte et ma oleksin seda planeerinud. Aga otsusega olen rahul, kuna firma on suur ja turvaline. Saan ennast teostada ka kõiksugu ürituste korraldamisega, nagu näiteks iga-aastane rattamatk meie aastatega väljakujunenud rattahuvilistele ja osaleda firma suvepäevade korraldamisel jne."


Kas teie tööpäev peab olema paindlik vastavalt direktorite töödele? Kas olete oma juhtidele ka "parema käe" eest?

"Tööpäevast pean reeglina kellaajaliselt kinni, aga on siiski olnud juhuseid, kus olen mõne tunni kauem, kui on selliselt soovitud. Mulle sellest probleemi pole. "Parema käe"? eest ma kahjuks päris olla ei saa, kuna ma pole raudteespetsialist, aga vähemalt üritan ja tahan olla abiks niipalju, kui vähegi minu võimuses."


Kui palju olete oma tööga seoses reisinud välislähetustel või korraldanud ülemuste välisreise?

"Ise ma pole oma tööga seoses välislähetustel käinud ja nende reiside korraldamise tarbeks on meil suisa eraldi välissuhete osakond ning seega jääb mulle vaid info ja daatumite vahendamise roll. Välislähetuste osas ei ole mul endal väga võimalik midagi oluliselt paremaks muuta, kui siis saan hankida sihtkoha/linna kaardi ning kui minnakse kohtuma klientide või äripartneritega, siis panna kaasa firmakingitusi."


Kas organiseerite ka bürootööd? Millised on teie töös keerulisemad aspektid?

"Bürootöö osas on minu hoolitseda, et kontoritarbed ja tehnika oleks olemas jms. Mingeid keerulisemaid aspekte ei oskagi oma töös välja tuua. Esialgu keerukad olukorrad lahenevad alati töö käigus."


Mis te arvate - kas võiks omavahel võrrelda assistendi ja juhiabi rolle? Mis on sarnast ja mis mitte?

"Minule on jäänud mulje, et olenevalt firmast võib nende ametinimetuste taga siiski olla vaid sekretäri roll aga teisalt on ka muidugi tõsiseltvõetavamaid tegijaid, kes tõestavad oma ametinimetust olles juhiabiks näiteks. Samamoodi on ka meil struktuuriliselt paika pandud, et direktoritel on assistendid, aga järgmisel juhitasemel on juba sekretärid. Töö on siiski enam-vähem samalaadne. Tase on lihtsalt pisut teine."


On töötamine Eesti Raudtees teie jaoks igati meeldiv?

"Nagu ma ka eespool olen juba maininud, siis minu jaoks on Eesti Raudtee suur ja turvaline firma ning mulle meeldib olla osake sellest suurest kollektiivist. Kindlasti on ka eriarvamusi, aga leian, et minu ümber on toredad inimesed ja ülemused. Arvan, et kolleegide sõbralik ja soe suhtumine on tingitud suuresti ka minu enda isikust, kuna ma armastan ise olla sõbralik ja naeratav. Mis ülemustesse puutub, siis leian, et minule on sattunud just need kõige edumeelsemad ja asjalikumad direktorid ning ma olen nendega väga rahul."


Puhkus rulluiskudel!

Kiired tööpäevad nõuavad oma puhkust. Reet puhkab tööst tavaliselt kas rulluiskudega kihutades või tennist mängides. Aeg-ajalt ka erinevate vahenditega mereveel liueldes.

"Füüsiline koormus aitab hästi vaimu värskendada - eriti ekstreemsemad alad," leiab ta. "Samas pean lugu ka heas seltskonnas mõne õlle rüüpamisest. Olles muidugi kahe tüdruku tore emme, on ka nendega ajaveetmine suur osa minu vabast ajast ning üritan enamusi tegemisi nendega koos teha."


Milliseid plaane suveks teete? Kas teile meeldib reisida?

"Kuna olen suhteliselt aktiivne igasuguste väljasõitude korraldamisel, siis kindlasti plaanin pisukese seltskonnaga ja lastega natuke lähikonnas ringi reisida. Aga samas vajan kindlasti rahulikku olemist oma Hiiumaa suvekodus, mis paikneb mere ääres ja pakub mulle vajalikku vaikust ja rahu. Seega vajan nii seltskondlikke üritusi kui ka aeg-ajalt nende eest pakku pugemist, et kõik meeled saaks oma osa. Suviti meeldib mulle muidugi tihtilugu sõpru ja tuttavaid oma suvekodus võõrustada, mis on veel omaette lõbusad ettevõtmised."

Küsiks ka seda, et mida teete siis, kui on tihe tööpäev ja ei jõua majast välja lõunatama? Kas teie meelest on töölõunad olulised, et neist kinni pidada?

"Pean lõunasööki oluliseks ja tunnen teravalt, kui olen olnud sunnitud selle vahele jätma. Eelkõige pean sooja lõunasööki olulisena just tervislikust seisukohast. Samuti olen arvamusel, et töö ei saa olla kunagi NII määrav, et enda tervis selleks ohverdada. Alati saab kõike inimväärselt kohandada. Ja mul hea meel tõdeda, et ka minu direktoritel on prioriteedid samas järjestuses.

Sellegipoolest on mul vahest ette tulnud neid kordi, mil ma pole lõunatama jõudnud. "


Millised on teie soovid oma tulevikult?

"Tegelikult olen koguaeg vaikselt unistanud hoopis turismiga tegelemisest. Enne Eesti Raudteele tööle tulemist olin juba isegi turismikooli sissesaanute hulgas, aga jätsin asja katki, kuna see teema ei haakunud kohe kuidagi raudteefirmaga. Seega jäi sellise hubase majutusteenuse pakkumise mõte esialgu veel pelgalt eesmärgiks, mille poole tasahilju püüelda."


Kolleegi kommentaar

Katrin Grünberg, spetsialist:

"?Reet on asendamatu hea õhkkonna looja ja kõikvõimalike vahvate ürituste korraldamine on talle kohe eriliselt sobilik. Minu arvates on Reet hea näide sellest, et sekretär või assistent ei pea vastupidiselt üldlevinud hoiakutele ilmtingimata olema üliasjalik, pedantlik, vaoshoitud ja ennastohverdav vaid pigem uuendustele avatud, arenev, oma arvamust avaldav, huumorimeelne ja eelkõige loomulik. Inimesed tajuvad võltssõbralikkuse ja vaid viisakusest tulenevad naeratused ju enamasti ära ja seda ka läbi telefoniaparaadi."?


Millised on teie soovid talle tulevikuks?

"?Et ta alati säilitaks oma elurõõmsa ja pingevaba moe, mis iganes elus ka ette ei tuleks ja nakataks kõiki kolleege oma hea tujuga ning ei loobuks kunagi oma unistustest!"?

Osale arutelus

 • Aive Antsov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara