Printimise kulud on jälgitavad ja kergelt vähendatavad

Allikas: Äripäev

Vähem kui 1500 krooni maksva tarkvaraga saab hea ülevaate firmas toimuvast printimisest ning kulud kontrolli alla.

Firmati on kogukulud printimisele kindlasti erinevad, kuid Gartner Grupi ühe uuringu väitel moodustab see mõnikord isegi 40% tööjõukuludest.

Suured printimiskulud tekivad pisikeste asjade ühismõjul. Lisaks seadmete soetamisele ning kulumise tuleb arvestada pideva paberi ja tindi/tooneri vajadusega. Mitme printeriga firmades võib kulusid oluliselt kasvatada ka nn vale printeri kasutamine.

Kui firmas on laserprinter ja värviline tindiprinter, siis mustvalgeid dokumente tuleks ainult laserprinteriga printida - sellise lehe omahind on soodsam.

Kindlasti tekitavad firmades lisakulusid ka töötajad, kes prindivad välja isiklikke materjale. Mõni üksik paberileht paar korda nädalas ei ole probleemiks. Probleem tekib siis, kui hakatakse välja trükkima mitmesaja lehekülje paksuseid e-raamatuid, otsepostitusmaterjale, diplomitöid vms. üldiselt toimub selline massprintimine õhtusel või öisel ajal. Ööpimeduse varjus toimetamine tagab selle, et ei kolleegid, firmajuht ega IT-mees toimuvast midagi ei tea. Ainus märk massilisest printimisest on tihtipeale see, et uut tahmakassetti tuleb laserprinterisse kahtlaselt tihti osta.

Printerite kasutuse jälgimiseks on mitut sorti tarkvara. Laias laastus toimivad nad kõik sarnaselt - logitakse andmed selle kohta, milline kasutaja millisest arvutist mis kell mis dokumendi välja printis. Ka on raportis näha lehekülgede arv ja kui tarkvara kasutaja on sisestanud lehekülje orienteeruva hinna, saab genereerida ka orienteeruvaid kuluaruandeid.

IT KolledÅ?i IT-juht Siim Kruusmaa sõnul kasutab kolled?¾ oma mitme printeri haldamiseks Print Control nimelist tarkvara. Paar aastat tagasi oli sellise jälgimise tarkvara hind päris soolane, mitme pakkuja tarkvara omadusi ja hindu võrreldes valitigi välja üks soodsamaid - Print Control. Otsuse langetamist mõjutas tarkvara võimalus piirata iga kasutaja väljaprinditavate lehekülgede arvu - igal tudengil on kindel arv lehekülgi, mis ta võib semestris õppemaksu eest välja printida, üle limiidi ei saa minna enne, kui on koolile raha makstud ja administraator on limiiti tõstnud. Sarnaseid piirajaid võib kasutada ka erafirmas või isegi kodus, et lapsed ei kasutaks printerit liiga palju.

Nüüd on printerite jälgimise tarkvara pakkumine palju suurem ja hinnad madalamad, kui mõni aasta tagasi, kuid vajadust korra ostetud tarkvara millegi muu vastu vahetada Kruusmaa ei näe. "Tarkvara jookseb meil suhteliselt tagasihoidliku vana Pentium arvuti peal, ressursse ei ole selle jaoks palju vaja"?, kiidab Kruusmaa kasutusel olevat tarkvara.

Jaosvarana pakutava tarkvara hinnad on valdavalt 100 dollari või 100 euro kandis (suurusjärk 1300-1600 krooni). Kuna enamik laserprinteri toonerikassettidest maksab 1000-2000 krooni, siis tasub investeering printeri jälgimise tarkvarasse ennast kiiresti ära.

Osale arutelus

 • Riina Aume

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine