Puhkamiseks ja pingest vabanemiseks piisab minutist

Puhkus, mille kestel end laadida ja argimuredest välja lülitada, ei pea olema pikk, piisab ka minutist.

Seda minutit võid kasutada mistahes sobival momendil ka töö ajal. Oluline on panna enda heaks tööle oma kujutlusvõime: kujutle ennast ühe minuti jooksul tegemas ja kogemas midagi, mis sulle rõõmu valmistab. Näiteks ujud maskis ja lestadega Kariibi mere soojas rannavees.

Viimistle see kujutletav stseen võimalikult detailseks. Kui oled vilunud, siis võid kergesti naasta oma lemmikpaika, mil iganes tahad, näiteks pärast mõnd stressi põhjustavat kohtumist.

Oluline on pakkuda endale vaheldust ja neid tegevusi, mida sa tõeliselt naudid.

Kirjuta üles paberile 10 asja, mis sulle tõeliselt meeldivad. Kirjutamise ajal ära mõtle sellele, kas sul on aega neid teha või mitte. Vali sealt välja kolm tegevust, mida saaksid põhimõtteliselt kohe alustada. ühega neist alusta täna!

Kui kipud asju mõttes töölt koju tassima, siis võid ju seda teha, kui see rõõmu pakub, kuid mõttekas on need tööle jätta.

Enne töölt lahkumist kirjuta kõik lahtised otsad ja tegemist vajavad ülesanded paberile üles, märgi juurde, millal neid teed ja jäta see paber tööle laua peale.

Keha ja emotsioonid on omavahel seotud, nagu ka mõtlemine. Pinged kuhjuvad meie kehasse ja suurepärane oleks just sellel sügisel hakata tegelema treeninguga või hüpata endale sobival ajal läbi ujulast.

Oluline on kujundada sellest endale rutiin. Kui trenniminek nõuab veel mingit otsustust ja planeerimist, siis on rida väikeseid asju, mida saab kohe teha. Näiteks jälgida enda kehahoiakut - autosse istudes löö selg sirgu ja naerata. Tee seda just siis, kui tüdimus tahab tappa!

Mingil juhul ära jää istuma selg küürus, nägu allavajunud. Osta hüppenöör ja tee hommikul üks väike hüppamine ning nii füüsiline kui ka emotsionaalne toonus jälle tõuseb.

Kui käid tänaval, siis jälgi, kui palju kauneid värve on langenud lehtedel, hoolitse, et su lemmikmuusika oleks autos käepärast võtta, kui märkad, et oled pinges, siis pane tähele, kuidas sa hingad. Kui hingamine on pinnapealne, siis hinga rahulikult ja sügavalt.

Pinge maandamine on tegelikult lihtne

* kasuta kujutlusvõimet* otsi vaheldust* pühendu nauditavatele tegevustele* ära too tööasju mõtetes koju* maanda kehalisi pingeid treeninguga* jälgi oma kehahoiakut* hinga rahulikult ja sügavalt* naudi head raamatut, teatrietendust, kontserti, filmi

Osale arutelus

 • Signe Vesso

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine