Seinakaunistused elavdavad kontoriruumi

Asjakohased pildid, fotod või muud seinakaunistused aitavad ilmekamaks ja värvikamaks muuta nii kahvatuid seinu kui ka tervet kontorit.

"Mina soovitaksin kontori seinte ilmekamaks muutmiseks riputada üles pilte kontori elementidest, nii vastava eriala pilte kui ka maale, fotomontaa?¾e ja abstraktset kunsti,"? soovitab sisustus- ja dekoratsioonikaupluse ZICO Decoration tegevdirektor

Evelin Novikova.

Omapära loovad nii erinevate seinavärvide kasutamine kui ka kujundite moodustamine ja kuubikute paigutamine seintele. "Kuubikutesse on võimalik asetada näiteks lilli, vaase, fotosid, kujusid, autasusid,"? loetleb Novikova. Lisaks sellele soovitab ta moodustada nöörvitraa?¾i, kuhu saab vastavalt aastaajale lisada lehti, lilli, dekoratiivseid puu- ja köögivilju. "Seinakaunistused sobivad igasse ruumi, sest nad annavad interjöörile juurde kas hubasust või särtsakust, loovad miljöö või annavad ülevaate tööprotsessidest antud kontoris,"? seletab Novikova.

Maalikunstnik

Raivo Ird
soovitab seintele riputada sisutihedaid ja sümboliterohkeid maale, mis pakuksid inimestele ajaviidet ja mõtteainet.

"Enamjaolt kiputakse kontoritesse riputama mingeid abstraktseid pläkerdusi, millel puudub igasugune informatiivsus ning mis näevad peale selle veel ka koledad välja,"? sõnab Ird. "Ka erineva päritoluga eksootilised trofeed ja suveniirid pakuvad elavat huvi nii asjatundjale kui ka juhuslikule vaatlejale."?

Seinakaunistusteks ei maksaks Sisustusstuudio SL sisearhitekti

Irena Lüllma
sõnul pidada üksnes lillesalongi poolt valmistatud seadeid ning päris kindlasti ei tohiks kaunistuseks pidada Eesti firmadele nii tavapärast kalendrite seintele riputamist. Kaunistusena võib vaadelda aga huvitavalt teostatud maalritööd.

"Alati mõjub meeldivalt ja rahustavalt mõni stiilne ja professionaalne loodusfoto, mis suures formaadis on veelgi mõjuvam,"? sõnab Lüllma. "Meile soovitas D-Designi projektijuht Lelet Meidla teha Eestis seni veel tegemata puitraamil PVC-kangale trükitud fotodega seinapilte, mida soovitame omakorda firmadel proovida."?

Edumeelsetel firmadel on Lüllma sõnul ka firma identiteeti ja slogan"™it väljendavad stiilselt ja professionaalselt valmistatud plakatid, mida tasuks lisaks messidele ka kontoriruumides eksponeerida. "Töötajate laua ümbruses võiks olla töötajate endi otsustada, mida nad seintele ?­panevad, kui pole tegu just klienditeenindajaga,"? sõnab Lüllma.

Kaunistuseks võiks olla ka taies, mis on valmistatud firma tegevusalal kasutatavatest toodetest ja materjalidest. Näiteks ühes toitlustusasutuses on klaasseintele riputatud nende endi valmistatud toitudest professionaalselt tehtud pildid. Taieseks võib olla ka kell, mis näitab lisaks ajale ka firma tegevusala. Näiteks IT-firma seinal võiks olla arvuti emaplaadist valmistatud kell, mis oleks ühtlasi ka omalaadne kunstiteos.

"Kindlasti tasuks kontori seinu dekoreerida, ehkki Eestis sellega üldiselt väga vaeva ei nähta,"? ütleb Lüllma. "Kontori sein on ju üks võimalus võõrale oma tõekspidamiste tutvustamiseks - olgu selleks siis loodussäästlikkus, peresõbralikkus, edumeelsus, trenditeadlikkus või midagi muud."?

Et saada originaalne ja silmapaistev seinakaunistus, peaks see olema spetsiaalselt firmale valmistatud. Parimad tööd saab tellida kunstnikelt, reklaamifirmadelt või ärikingituste valmistajatelt.

Kaunistuste valikut mõjutab firma tegevusala

Evelekti sisustuskauplustest ostetakse kontoritesse kõige sagedamini idamaises stiilis kaunistusi - mererohust, bambusest ja kanarbikust laekatteid, bambuslampe ning erikujulisi vaheseinu, aga ka lillede ja lindudega maale ning pilte. ZICO Decorationi tegevjuht Evelin Novikova soovitab kontorites kasutada kergesti hooldatavaid materjale, maalikunstnik Raivo Ird eelistab looduslikke materjale.

Kontori eesmärgist ja tegevusalast oleneb, kas saab kasutada minimalistlikku või rikkalikku kaunistust, ka mööbel peab harmoneeruma seintega. "Ära ei tohi unustada, et iga pisemgi detail on osa tervikust ning seinad on osa kontori ruumist,"? sõnab Novikova. Sama meelt on ka Ird, kelle sõnul ei või näiteks disaineri tööruum olla väga värvikirev ega teravalt valgustatud.

"Mõned tegevusalad, näiteks meditsiin ja tätoveerimine nõuavad aga steriilsust ning see välistab kangaste ja teiste tolmu koguvate materjalide kasutamise,"? sõnab Ird. "Samas on sileda pinnaga tugevalt lakitud pildid või seinamaalid ka sinna täiesti sobivad, sest need ei kogu tolmu ja on pestavad. Kui klient peab mingil põhjusel ootama, on tal seda meeldivam teha ümbruses, kus tal on midagi vaadata ja millegi üle mõelda. Valged dekoreerimata ruumid mõjuvad inimesele ahistavalt ja depressiivselt."?

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine