Konksuga küsimuste vastused

Kuidas tööl ka läheb? Kui küsija on sõber, siis vastate ilmselt, et suurepäraselt. Särate küsijale näkku nagu päike kõige kuumemal suvepäeval ja kiitlete oma viimaste saavutustega.

Kui küsija on töökaaslane, lasete näo mossi nagu viltu vajunud noorkuu ja kurdate, kui raske teil parasjagu on. Kui see teie puhul nii ei ole, siis on kindlasti täpselt vastupidi. Mossitate sõbrale ja naeratate töökaaslasele. Aga mis siis, kui mõlemad küsijad on töökaaslased?

Mulle jubedalt meeldib kolleegide käest küsida, kas neil on hetk aega. Kui teen seda töiselt ja asjalikult ning annan mõista, et asi puudutab tööd, manavad nad silmapilkselt ette piinatud geeniuse näo. Loomulikult ei ole neil aega. Kui ma aga vihjan, et tahaksin kellegagi koos oma kordaläinud päeva tähistada, on neil aega küllaga. Lahe, sest tavaliselt petan ma nad ära. Näiteks rääkisin ühele töökaaslasele hiljuti, et kinos tuleb jube hea film, ja siis küsisin, kas tal on muidu ka kiire päev. Vaeseke vastas loomulikult, et tal aega küllaga, ja nii sain pooled oma päevaülesanded ära sokutada.

Samal ajal tuli ülemus teda lõunale kutsuma ja küsis sama tuttava ajaküsimuse. Kolleeg üritas muidugi tehtud vigadest õppust võtta ja vastas eitavalt. Seega käisin ma ise ülemusega lõunal. Väga hea restoran oli. Töökaaslane oli hiljem küll veidi mossis, aga ega mina tema valikutes süüdi pole.

On sul ikka kiire?

Veel sama päeva õhtul tänasin kolleegi, et ta mind töötegemisel abistas. Ta kinnitas, et pole tänu väärt ja ta on alati valmis aitama, kui tal vaid aega on ja kui mul peaks abi tarvis minema. Juba samal õhtul kurtis ta liftis ülemusele, et peab kogu aeg minu tööd tegema ja üleüldse tahaks selle eest ka lisatasu saada. Mul tuli sellest hulga sekeldusi.

Niisiis, mida sellest kogemusest õppida? Esiteks ei tohi töökaaslastele anda sama küsimuse esitamisel erinevaid vastuseid, sest kunagi ei või kindel olla, et hindate küsijat õigesti.

Teiseks, ärge proovige oma töökaaslasi ninapidi vedada, see maksab valusalt kätte. Juba järgmisel hommikul tuli ülemus ja küsis, kas mul on kiire. Vastasin eelmise päeva kogemustele tuginedes eitavalt. ülemusel oli hea meel, rääkis mulle kurnatud kolleegist ja palus, et aitaksin tal osa tööd ära teha.

Allikas:

Eesti Päevaleht

Osale arutelus

 • Anti Kontor

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara