Konksuga küsimuste vastused

Kuidas tööl ka läheb? Kui küsija on sõber, siis vastate ilmselt, et suurepäraselt. Särate küsijale näkku nagu päike kõige kuumemal suvepäeval ja kiitlete oma viimaste saavutustega.

Kui küsija on töökaaslane, lasete näo mossi nagu viltu vajunud noorkuu ja kurdate, kui raske teil parasjagu on. Kui see teie puhul nii ei ole, siis on kindlasti täpselt vastupidi. Mossitate sõbrale ja naeratate töökaaslasele. Aga mis siis, kui mõlemad küsijad on töökaaslased?

Mulle jubedalt meeldib kolleegide käest küsida, kas neil on hetk aega. Kui teen seda töiselt ja asjalikult ning annan mõista, et asi puudutab tööd, manavad nad silmapilkselt ette piinatud geeniuse näo. Loomulikult ei ole neil aega. Kui ma aga vihjan, et tahaksin kellegagi koos oma kordaläinud päeva tähistada, on neil aega küllaga. Lahe, sest tavaliselt petan ma nad ära. Näiteks rääkisin ühele töökaaslasele hiljuti, et kinos tuleb jube hea film, ja siis küsisin, kas tal on muidu ka kiire päev. Vaeseke vastas loomulikult, et tal aega küllaga, ja nii sain pooled oma päevaülesanded ära sokutada.

Samal ajal tuli ülemus teda lõunale kutsuma ja küsis sama tuttava ajaküsimuse. Kolleeg üritas muidugi tehtud vigadest õppust võtta ja vastas eitavalt. Seega käisin ma ise ülemusega lõunal. Väga hea restoran oli. Töökaaslane oli hiljem küll veidi mossis, aga ega mina tema valikutes süüdi pole.

On sul ikka kiire?

Veel sama päeva õhtul tänasin kolleegi, et ta mind töötegemisel abistas. Ta kinnitas, et pole tänu väärt ja ta on alati valmis aitama, kui tal vaid aega on ja kui mul peaks abi tarvis minema. Juba samal õhtul kurtis ta liftis ülemusele, et peab kogu aeg minu tööd tegema ja üleüldse tahaks selle eest ka lisatasu saada. Mul tuli sellest hulga sekeldusi.

Niisiis, mida sellest kogemusest õppida? Esiteks ei tohi töökaaslastele anda sama küsimuse esitamisel erinevaid vastuseid, sest kunagi ei või kindel olla, et hindate küsijat õigesti.

Teiseks, ärge proovige oma töökaaslasi ninapidi vedada, see maksab valusalt kätte. Juba järgmisel hommikul tuli ülemus ja küsis, kas mul on kiire. Vastasin eelmise päeva kogemustele tuginedes eitavalt. ülemusel oli hea meel, rääkis mulle kurnatud kolleegist ja palus, et aitaksin tal osa tööd ära teha.

Allikas:

Eesti Päevaleht

Osale arutelus

 • Anti Kontor

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine