Aasta Sekretär 2005 on Tiivi Lind

24. novembril valiti ööklubis Venus Club esmakordselt Aasta Sekretär 2005, kelleks sai Tiivi Lind, Eesti Gaasi sekretär. Konkursi korraldajaks on Baltikumi suurim bürootarvete hulgimüügifirma Daily Service. ürituse eesmärgiks on tõsta sekretäri ameti mainet ja vääristada sekretäri kui firma üht esindusisikut.Aasta Sekretäri tiitlile kandideerisid 20 sekretäri erinevatest firmadest üle Eesti. Kandideerimisel vanuse ega muid piiranguid polnud, osaleda võisid kõik, kel ametinimetuseks sekretär. Avaldusi konkursile laekus ligi 100, neist 20 pääsesid finaali.

Finaalvoorus tuli sekretäridel lahendada erinevaid reageerimiskiirust, loovust ja erinevate situatsioonide lahendamist nõudvaid ülesandeid.

Nii näiteks tuli leida rakendus, kuidas igapäevatöös saaks kasutada hiina söögipulki, paberiklambrit ja koogikesi või küpsiseid, registraatorit ja kruvikeerajat. Selles voorus näitasid sekretärid üles tähelepanuväärset leidlikkust. Järgmises voorus pidi lavastma "situstsioone elust"?. Mida teeks sekretär näiteks siis, kui täpselt samal ajal soovivad bossi jutule araabia sheigi esindaja, jaapani investor ja vene uusrikas? Kokteilivooru pääsesid vaid viis parimat. Seal andis konkursi toetajafirma Altia esindaja Tarmo Juhanson selgitusi kokteiliks segatavate jookide kohta, ent joogid pidi valmistama nii, et nad mingil põhjusel sobiks just konkreetse sekretäri bossile.

Võistlusi hindas 7- liikmeline zhürii, millest enamiku moodustasid juhtivatel ametikohtadel töötavad mehed, kel ka endal on sekretärid. Zhürii töö oli pingeline, sest konkurss oli väga tasavägine. Peale viit vooru sai Aasta Sekretär 2005 tiitli ja kristalltahvli Eesti Gaasi juhatuse esimehe assistent Tiivi Lind. Lisaks tiitlile sai võitja sülearvuti HP Pavillion firmalt Hewlwtt Packard, Siemensi kohvimasina, lõõgastava puhkusepaketi Pärnus, Terviseparadiisis ja muid auhindu. Tiivi üheks trumbiks oli zhürii esimehe, Daily Service Eesti osaniku Andre Legushshi sõnul oskus massist eristuda. Nii näiteks esitles Tiivi oma firmat valge põlle ja koogikorviga. Koogiküpsetamisoskuse eest sai Tiivi ka võistluste ühe sponsori - Balti Sepiku eriauhinna - uhke piparkoogimaja.

Hommikul peale konkursivõitu ootas Tiivit üllatus - Eesti Gaas tunnustas oma firma au kaitsnud sekretäri palgakõrgendusega. Konkursijärgsel hommikul oli firma fuajeesse üles pandud ka Tiivi pilt.

Leedus, kus asub Daily Service peakorter, on Aasta Sekretäri valitud juba viiel korral. Konkurss on väga populaarne, ning osaleda soovijate hulk kasvab iga aastaga. Lätis toimus konkurss sel aastal teistkordselt. "Tahame Eestis selle konkursiga panna aluse traditsioonile, mis annaks sekretäridele võimaluse tunda uhkust oma ametinimetuse üle,"? ütles konkursi Eesti korraldaja Maarika Ojasaar, Daily Service Eesti tegevjuht. "Erinevalt iludusvõistlustest pannakse siin proovile sekretäri loovus ja võime olla juhi esinduslikuks tugiisikuks."?

Allikas: Daily Service Eesti

Osale arutelus

 • Inga Raitar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara