Kui eestlane suhtleb inglise keeles

Et vestlus sujuks, tuleb teada ja kasutada suhtlemis- ning käitumisreegleid.

Kuus aastat inglise keele õpetamist Eesti keeltekoolis on andnud võimaluse jälgida, kuidas eestlaste üldine inglise keele oskus on arenenud reaalse suhtlusoskuse tasemele.

Nii näiteks on eestlased väga hästi selgeks saanud, et inglise keeles on hulk käibefraase, millele vastamiseks on kindlad väljendid. Siinkohal meenub ühe eestlasest kolleegi jutustatud lugu sellest, kuidas 90-ndate alguses üks inglane tervitas teda fraasiga: "How are you?"? ning tema rääkis tõsimeeli vastuseks ära, kuidas siis asjalood ka on. Inglane olnud ikka päris üllatunud. Praegu ilmselt keegi enam sellist apsu ei tee.

Kuigi arenguruumi veel on. Näiteks kohtan ikka ja jälle Tallinnas (ja mujal Eestis) teenindajaid, kes mulle midagi andes/ulatades meeldiva naeratusega "please"? ütlevad. Seda kuuldes tahaks inimesele seletada, et midagi ulatades/andes tuleks kasutada väljendit "Here you are"? või "Here you go."?

Inglise keeles ( nagu tõenäoliselt enamikus teisteski keeltes suheldes) on ühtviisi tähtis see, mida sa ütled ning see, kuidas sa seda ütled. Edukaks suhtlemiseks ei piisa vaid vajalike sõnade grammatiliselt õigesti ritta seadmisest. Neid sõnu peab oskama ka õige (st vestluspartnerile õiget signaali andva) intonatsiooniga välja öelda.


Anna märku, et kuulad

Erinev on ka eestlaste ja inglise keelse maailma esindajate "vaikuse taluvus."? Eestlane on harjunud vestluses küllalt pikkade pausidega, samas aga inglise keelse kultuuriruumi esindajatele pikad pausid ei meeldi. Ilmselt seetõttu ongi inglise keeles suur hulk väljendeid, mille põhiline ülesanne on täita tühimikke vestluses. Eestlased on harjunud mitte vahele segama, kui teine inimene räägib ja nii võib näiteks telefonivestluses inglasele tunduda, et kõne on katkenud - inglise keelses maailmas ollakse harjunud kuulaja pideva tagasisidega.

Veel võiks inglise ja eesti keelse suhtlemise erinevusena välja tuua "ei"? või "jah"? lausumise viisi. Eestlane ütleb üldjuhul lühidalt ja konkreetselt "ei"? või "jah"?, inglise keeles kasutatakse mõnd pikemat väljendit. Eriti eitava (negatiivse) vastuse andmisel püütakse selle mõju n.ö pehmendada. Ja muidugi ei tee kunagi paha oma vestluskaaslasele naeratada - see korvab nii mõnegi grammatikavea.

Allikas:

Eesti Päevaleht

Osale arutelus

 • Gregory Mark Dunn

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine