Meeskonna arendamine on pidev protsess

Mida teha, kui meeskonnas innovaatoreid jätkub, aga lõpuleviijaid suurt pole?

Meeskonnatöö on nagu võlusõna, mida sageli kasutatakse selleks, et iseloomustada soovunelmat väga heast koostööst. Mida sellise koostöö tekitamiseks on vaja?

Et koostöö hästi toimiks, tuleb omavahel töö nii ära jagada, et kõik oluline saaks tehtud ja seda parimal võimalikul viisil. Töö jaotamise tulemuseks on rollid ehk tegevused, mida keegi teeb. Nagu spordis, kus sõna meeskond kasutatakse kõige rohkem (kes on ründaja, kes kaitsja või tagamängija), jaotuvad rollid ka firmades.

Organisatsiooniliste ülesannete sarnasuse alusel kirjeldatakse üsna sarnaselt ka rolle, mida meeskonnas on vaja täita. Tulemuslik on see meeskond, kus rollijaotus toimub inimeste isiksuslike omaduste ja tegevuslike eelistuste põhjal.

Nende väljaselgitamiseks võib abivahendina kasutada isiksuse teste, mis näitavad ära inimese põhisuundumuse. Viimaste alusel on lihtsam jagada tööd ning planeerida karjääri.

Meie kasutame selleks Team Management Systems?´i rolliprofiili testi Team Management Profile (vt ka www.meeskonnakoolitus.ee). Kuid nagu teada, isiksus on üsnagi püsiv suurus, samuti inimeste eelistused, kuidas nad tahavad asju teha. Seetõttu võimalusi rolle meeskonnas nii ümber jagada, et töö oleks tehtud parimal võimalikul viisil ja inimesed oleksid samas ka energilised ning rahul, pole kuigi palju.

Kasulik rolliprofiil

Probleem võib olla ka see, kui mõni olulise rolli täitja meeskonnas on puudu. Näiteks innovaatoreid jätkub, aga lõpuleviijaid pole. Või tegutsejaid on, aga uurijaid, nõustajaid pole. Mida siis teha?

Esimene võimalus on valida koos töötavaid inimesi kohe algusest peale sobivate rollieelistuste alusel. Kui on olemas meeskonna rolliprofiil, saab puuduvasse või nõrgalt esindatud rolli sobitada uutest töötajatest just selle, kelle isiklik profiil ehk rollieelistus selleks kõige paremini sobib.

Kuidas aga luua olemasoleva ressursiga ehk juba palgatud töötajatega meeskond, kes on energiline ja tulemusrohke? Siin tulevad appi meeskonda ühendavad oskused, mis on õpitavad ja täiendatavad. Team Management Systems"™i ühendavate oskuste mudeli abil saab iga meeskond hinnata oma koostööks vajalike oskuste taset ja koostada plaani, et neid oskusi parandada.

Allikas:

Eesti Päevaleht

Osale arutelus

 • Ülo Vihma

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine