Meeskonna arendamine on pidev protsess

Mida teha, kui meeskonnas innovaatoreid jätkub, aga lõpuleviijaid suurt pole?

Meeskonnatöö on nagu võlusõna, mida sageli kasutatakse selleks, et iseloomustada soovunelmat väga heast koostööst. Mida sellise koostöö tekitamiseks on vaja?

Et koostöö hästi toimiks, tuleb omavahel töö nii ära jagada, et kõik oluline saaks tehtud ja seda parimal võimalikul viisil. Töö jaotamise tulemuseks on rollid ehk tegevused, mida keegi teeb. Nagu spordis, kus sõna meeskond kasutatakse kõige rohkem (kes on ründaja, kes kaitsja või tagamängija), jaotuvad rollid ka firmades.

Organisatsiooniliste ülesannete sarnasuse alusel kirjeldatakse üsna sarnaselt ka rolle, mida meeskonnas on vaja täita. Tulemuslik on see meeskond, kus rollijaotus toimub inimeste isiksuslike omaduste ja tegevuslike eelistuste põhjal.

Nende väljaselgitamiseks võib abivahendina kasutada isiksuse teste, mis näitavad ära inimese põhisuundumuse. Viimaste alusel on lihtsam jagada tööd ning planeerida karjääri.

Meie kasutame selleks Team Management Systems?´i rolliprofiili testi Team Management Profile (vt ka www.meeskonnakoolitus.ee). Kuid nagu teada, isiksus on üsnagi püsiv suurus, samuti inimeste eelistused, kuidas nad tahavad asju teha. Seetõttu võimalusi rolle meeskonnas nii ümber jagada, et töö oleks tehtud parimal võimalikul viisil ja inimesed oleksid samas ka energilised ning rahul, pole kuigi palju.

Kasulik rolliprofiil

Probleem võib olla ka see, kui mõni olulise rolli täitja meeskonnas on puudu. Näiteks innovaatoreid jätkub, aga lõpuleviijaid pole. Või tegutsejaid on, aga uurijaid, nõustajaid pole. Mida siis teha?

Esimene võimalus on valida koos töötavaid inimesi kohe algusest peale sobivate rollieelistuste alusel. Kui on olemas meeskonna rolliprofiil, saab puuduvasse või nõrgalt esindatud rolli sobitada uutest töötajatest just selle, kelle isiklik profiil ehk rollieelistus selleks kõige paremini sobib.

Kuidas aga luua olemasoleva ressursiga ehk juba palgatud töötajatega meeskond, kes on energiline ja tulemusrohke? Siin tulevad appi meeskonda ühendavad oskused, mis on õpitavad ja täiendatavad. Team Management Systems"™i ühendavate oskuste mudeli abil saab iga meeskond hinnata oma koostööks vajalike oskuste taset ja koostada plaani, et neid oskusi parandada.

Allikas:

Eesti Päevaleht

Osale arutelus

 • Ülo Vihma

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Teabevara