Oksana Marjunits?´i arvates on müüt miniseelikust sekretärineiukestest kaugele minevikku jäämas

Keskkonnasäästlikust mõtteviisist räägitakse tänapäeval palju, peamiselt meie tarbimispraktikate ja harjunud käitumisviiside muutmise võtmes.

Lisaks sellele, et iga inimene oma tavapärastes toimingutes loodussõbralikkust üles näidata saab - sorteerides näiteks prügi või hoides kokku elektritarbimist, on oma koha leidnud ühiskonnas ka organisatsioonid, kelle missiooniks on oma tegevusega kaasa aidata keskkonnaseisundi parandamisele ja eestlaste keskkonnateadliku käitumise kujundamisele. Just sellistest põhimõtetest lähtub töös ka MTü Eesti Pakendiringlus.

Ettevõtte büroojuhi Oksana Marjunits?´i sõnul võib täheldada uut suunda mõtteviisides küll. Eestlaste ökoloogiline südametunnistus on ärganud - nii hindavad MTü Eesti Pakendiringluse töötajad.

Enda keskkonnateadlikkust kommenteerides ütleb Oksana, et igasugust prügi tema igatahes loodusesse ei loobi. üldistavaid järeldusi ta inimeste loodussõbraliku käitumise osas tegema ei hakka aga nendib, et tema ja ka paljud ta sõbrad võtavad asja tõsiselt.

Oksana arvates on pakendiringlusesse võimalik oma osa anda kõikidel - ostes tooteid võimalikult minimaalsetes pakendites, valides pakendeid, mis on taaskasutatavad ja sorteerides oma pakendeid.

Oma praeguse töökoha saamislugu kommenteerib Oksana nõnda: "Elu tegi omad korrektiivid - üks tore sõber tegi pakkumise ja see juhtus olema õigel ajal, õiges kohas. See oli juhuslikult teadlik valik."


Kus olete enne töötanud?

"Tööpõld on üsna kirju - juba põhikooli ajal töötasin kooli kõrvalt koristajana, ka ülikooli ajal sai kõvasti rabeletud - alustasin koristajana Draamateatris, siis töötasin müüjana pesupoes, paralleelselt käisin lasteaedades andmas inglise keele kursusi ja tantsutrenne.

Seejärel töötasin MTü Rae Noorteühingus juhatajana - see oli ühtlasi minu esimene noortega seotud töö. Hariduselt olengi noorsootöötaja, lõpetasin Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö eriala. Bürootööd ma õppinud ei ole, aga minu arvates tuleb igasugune omandatud haridus tööelus kasuks. Ja kõige paremini õpib inimene tegelikult töö käigus ning oma kaastöötajate pealt."


Milline on sekretäritöös parim tunnustus?

"Mulle meeldib väga, kui mu tööandja tuleb ja küsib, kui kaugel ma järjekordsete andmete sisestamisega olen ning ma saan talle öelda - kõik on valmis! Siis tema näost peegelduv rõõm - see annab väga palju juurde!"


Millised on Teie peamised töökohustused hetkel?

"Kohustuste jada on nii pikk, et ei teagi millest alustada.... Nimetan siis mõned kohustused - sissetulevate- ja väljuvate kirjade registreerimine, telefonile vastamine, üldinfo jagamine, aruannete sisestamine, arvete koostamine, nende väljastamine, saatelehtede sisestamine, makstud arvete registrisse kandmine, uute klientide andmebaasi täiendamine, aruannete kaustadesse lappamine - siinkohal lõpetaks loetelu. Ainuke sekretärilik ettevõtmine ongi kirjade registreerimine ja väljasaatmine - ülejäänud töö on kõik suur segu müügijuhi ja raamatupidaja töökohustustest, nii et igav küll ei hakka!"


Kas tekib rutiin ja kuidas sellest üle saada?

"Rutiini siin tekkida ei saa, sellest aitab mul üle saada ülemus, kes kavalalt muiates suudab mulle alati mingeid toredaid ülesandeid delegeerida, mida kindlasti konkreetseteks aegadeks vaja valmis saada. Ja siis algab maraton, et enne tähtaega valmis saada - mulle lihtsalt meeldib kiiresti töö ära tegemise eest kiitust saada! Ja ka bürootöös saab minu arvates leida loomingulisi momente - kasvõi bürooruume sisustades."


Mis motiveerib Teid särasilmselt tööd tegema?

"Hea kollektiiv, hea palk ning töövälised ühisüritused kolleegidega. Mõnusa ja motiveeriva töökeskkonna näitajaks on see, kui hommikul ruumi sisenedes on kõigil naeratus näol ning õhtul suudavad inimesed ka naerusuil lahkuda! Ja ka sekretär saab õhkkonna kujundamisel kaasa rääkida. Ma arvan, et igas töises seltskonnas võiks olla üks väike ringi sahmerdav neiuke. Näiteks meie kollektiivis on peale minu veel üks naisterahvas, ülejäänud on mehed - ma arvan, et poistel on ikka hää meel kuulda naisterahva arvamusi. Ja kes see muu ikka laualt sodi ära koristab, kui mitte seesama sahmerdav kontorineiu:)"


Kuidas iseloomustaksite head juhti?

Hea juhti austatakse ja natukene ka kardetakse. Samas võib tema juurde iga kell minna ja küsida vajaduse korral vaba päeva - ning ta ei keeldu kunagi."


Mis on sekretäritöös olulisem - iseloom või välimus?

"Mulle meeldib mõelda, et iseloom. Sekretäri töö nõuab kiirust, vastupidavust ja head huumorisoont. Kuigi eelarvamused on ja jäävad - nii ka stereotüübid. Minu tutvusringkonnas ei viitsi küll enam keegi inimesi kusagile sektorisse liigitada - tihtilugu on nii, et see mida sa näed, ei ole see, mida sa saad. Nii et müüt miniseelikust sekretärineiukestest on kaugele minevikku jäämas. Tänapäeval hinnatakse rohkem seda, mis su peas on, mitte seda, millise firma kosmeetikat sa kasutad. Kuid olgem ausad - Eestis on jätkuvalt palju ilusaid ja võimekaid naisi!"


Kuidas veedate töövälist aega, kuidas lõõgastute?

"Kuna kuulun jätkuvalt ka kahe noorteorganisatsiooni juhatusse - kulub suur osa minu vabast ajast noorte vaba aja mõistlikuks sisustamiseks.ülejäänud aja üritan jagada võrdselt - vaimselt arendan end raamatute lugemisega, emotsionaalselt maandan end sõpradega aega veetes, füüsilise koormuse saan jõusaalis ning tantsimas käies. Oluline on ka iseendaga olemine - näiteks kodus muusika saatel koristamine."


Kuidas toimub noorte vaba aja mõistlik sisustamine?

"Kuulun MTü Eesti Gaidide Liitu ja MTü Rae Noorteühing juhatusse. Rae Noorteühinguga ma küll nii aktiivselt enam seotud ei ole, kuid jaanuarikuus korraldan noortele talvelaagri, kus siis on erinevad workshopid, mille läbivaks teemaks on kauboid, matkavõistlus ja niisama mõnus äraolemine. Gaidlusega olen rohkem seotud - üheskoos organiseerime laagreid, koolitusi, üritusi. Sügisel korraldasin vanemgaididele "filmioscarite gaala", kus siis noored demonstreerisid vapralt oma näitlemiskoskusi.

Põhiliselt tegelemegi noorte vaba aja sisustamisega, kirjutades projekte ja taodeldes rahasid erinevatest sektoritest. Võimaldame noortel oma vaba aega mõistlikult sisustada ja ühtlasi ka oma ideid rakendada."


Milline on Teie suhe saabuvate jõuludega?

"Ma olen jõulufoobiast üle saanud ning ei tähtsusta seda aega eriti üle. Samuti ei meeldi mulle, et päkapikud nii palju maiustusi sussi sisse panevad, kuid omamoodi armas on see siiski. Kinkide ostmine jääb minu puhul ikka viimasele minutile. Uueks aastaks ma endale lubadusi ei anna, sest kardan, et ei suuda neid pidada."


Millest unistate?

"Lihtsast elust... Millest naised ikka unistavad - mehest, tervetest lastest, kodust suure aiaga. Ning et kõikide tegemiste kõrvalt jätkuks aega puhkuseks ja reisimiseks."


Milline on Teie moto, millest juhindute oma tegemistes?

"Räägi oma soovidest, sest inimesed ei ole mõtetelugejad."

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara