Moodne vahesein katsetab materjalidega

Tänapäevane kontoriruumi liigendav vahesein ei ole tehtud kipsplaadist, vaid hoopis näiteks kangast, täisklaasist, plastikust või nöörist.

Oü Luuk sisearhitekti Tambet Pedaku sõnul kasutatakse büroodes kõige sagedamini moodulvaheseinu, kuna need on standardsed ja odavamad. KriMo Sisustuse disainer Kristel Hansi tähendab, et samas on kontoreid hakatud sisustama järjest hubasemalt ja kodusemalt, mitte niivõrd külmalt ja asjalikult.

"Mina soovitaksin kasutada vineeri, plasti, tekstiili, MDFi, värvilist ja kiletatud piltidega klaasi," sõnab Varik Projekti disainer üllar Varik. "Tekstiil-, paneel- ja ripatskardinad on visuaalselt atraktiivsed, nende värvivalikud ja mustrid loovad fantaasiarikka keskkonna ning raamitud tekstiil on põnev. Seevastu kohalikust okaspuust raamid ja moodulid ei ole kvaliteetsed." Varik soovitab ka ilma raamita klaasseinu, liigend-, valgus- ja punktkinnitusega klaasseinu.

"Viimasel ajal on suurenenud huvi täisklaassüsteemide vastu - ilma vertikaalprofiilideta klaasvaheseinte ja uste vastu," sõnab Felistra müügijuht Kalle Kahk. Klaasidest on populaarsed söövitatud mattklaas, opaalklaas ja värvilised klaasid. Kahki sõnul on moodsaks lahenduseks näidata lükanduste rullikute liikumist - rullikud on disainitud ja nähtaval. Kasutatakse nii ripprullikuid kui ka põrandale toetuvaid alumisi rullikuid.

Thulema pakub büroodesse kergvaheseinu, mis on mobiilsed ja teisaldatavad. "Me nimetame neid pigem sirmideks kui vaheseinteks," sõnab disainer Anne Vaher. "Tootmises on meil vineerist vaheseina moodul: sirm ja kangaga kergvaheseinad." Vaheri ütlusel on tänapäevased vaheseinad pigem kerged ja mobiilsed, palju kasutatakse klaasi erinevaid variante, kergpaneele, plastikust õhulisi asuurseid mooduleid ning looduslikest ja ebatraditsioonilistest materjalidest seinu.

"Kuna töökeskkonda soovitakse näha kodusena, loovad just kardinad hubase hõngu," lisab Pedak. "Samuti töötavad suured kardinapinnad helisummutavalt." Kontoritesse sobivad Pedaku sõnul ka spoonitud puitpaneelid ja puit-ribid. "Selleks, et teie kontor näeks välja eriline, kasutage moodulit nii vähe kui võimalik."

"Meie oleme valmistanud lisaks tekstiilkardinatele vaheseinteks ka paneelkardinaid ja lamelli mehhanismile kinnitatud tekstiilkardinaid," sõnab Kristel Hansi. Paneelkardinaid on võimalik valmistada nii tekstiilist kui ka puitruloo-materjalist. Hansi sõnutsi on praegu kõige trendikamaks vaheseinamaterjaliks täisklaas pluss dekoratiivne muster ning suured kardinapinnad.

"Mina olen näinud vaheseina, mis koosneb lakke ja põrandasse kinnitatud trossidest, mis omakorda olid kaunistatud kunstlillede ja okstega," meenutab Hansi. "Soomes nägin ma aga kontorit, mis oli sisustatud mere stiilis ning kus oli kasutatud bokside tekitamiseks hästi jämedat nööri."

Vaheri sõnul on uus lahendus vaheseinad, millele on lähenetud kui kunstiobjektile, innovatiivselt ja mänguliselt.

Osale arutelus

 • Eneken Laasme

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara