Kristel Kadak leiab, et ametialased teadmised ja jätkuv töötahe annavad võimaluse liikuda ka karjääriredelil ülespoole

Tartus - firmas Kodumajatehase AS toimetab sekretärina Kristel Kadak. Ettevõtte põhitegevusteks on ruumelementidest puitkarkassehitiste projekteerimine, tootmine ja ehitamine ning kinnisvara arendus Eestis oma toodangu baasil.

Kodumaja toodab ja ehitab põhiliselt kortereid ja eramuid, vajadusel ka suvilaid, hotelle, büroosid, ühiskondlikke hooneid. Kodumaja on põhiliselt ekspordile orienteeritud tootmisettevõte. Strateegilisteks turgudeks on Norra, Soome, Rootsi ja Eesti. Kristeli sõnul on tõusvad trendid kinnisvaraturul positiivses suunas mõjutanud firma tegevust - aktiivsus kohalikul turul on järjest kasvanud. Kuna töövaldkonnaga tuleb ka sisulisemat kursis olla, siis paar korda on Kristel oma töölaua tagant ka objektile sattunud - maja püstitamist jälgima, seisnud sõna otseses mõttes "kontsad mullas" ja vaadanud kuidas ehitusmoodulid vundamendile tõstetakse.

Kodumajasse sattus Kristel avaliku konkurssi kaudu: "Kuulutuse peale otsustasin kandideerida. Julge pealehakkamine on pool võitu, ning tänaseks olen Kodumajas töötanud juba üle poolteise aasta." Kristel on lõpetanud Tartu Kutsehariduskeskuse sekretäritöö erialal. Kutsekoolist sai ta oma sõnul vajalikud teadmised asjaajamises, ärietiketis ja raamatupidamises ning oskused sekretäritööks. Kooli kõrvalt töötas ta ka müügisekretärina, see andis võimaluse koolis õpitut kohe rakendada ja avardada ka silmaringi. Kristel ütleb, et sekretäri amet oli tema jaoks ikka teadlik valik ning ta usu, et ametialased teadmised, oskused ja jätkuv töötahe annavad alati võimaluse liikuda ka karjääriredelil ülespoole. Lisaks kooliharidusele on Kristel ametialaselt konkurentsis püsimise eesmärgil võtnud ka inglise keele täiendkursusi, osalenud koolitusel "Ennast kehtestav käitumine"? ja plaanis on ka täiendada vene keele oskusi.

Kristel iseloomustab ennast kui hästi aktiivset inimest, kes ei püsi "kaua paigal"?, tähtkujult on ta kaksik, kes väidetavalt ongi hästi liikuvad inimesed. Talle meeldib kõik, mis on uus ja huvitav: "Eriti meeldivad mulle uued väljakutsed oma töös, võimalus õppida juurde midagi uut ja huvitavat. Öeldakse ju, et inimene õpibki kogu elu!".

Bürootöös edukalt hakkama saamise eeldused ongi Kristeli arvates avatus kõigele uuele. "Peab olema ise hästi aktiivne. Tähtsat rolli mängib ka enesekindlus, kiire reageerimisvõime, hea suhtlemisoskus," täiendab ta vajalike oskuste nimekirja.


Millised on Sinu peamised töökohustused hetkel?

"Töökohustuste väli on suur, aga igapäevaselt kuulub minu tööülesannete hulka telefonikõnede vastuvõtmine, suunamine, teadete edastamine, fakside, e-mailide töötlus. Veel külaliste vastuvõtt ja teenindamine, dokumendihaldus, vajadusel ettevõtte töötajate tehniline abistamine nende igapäevatöös, lennu-laevapiletite broneerimine. Samuti tuleb hoolitseda selle eest, et vajalikud bürootarbed oleks ikka olemas. Kuid tervikuna ettevõtte hea maine ja positiivse õhkkonna eest hoolitsemine kogu oma tegevuse ja käitumisega."


Mis on sekretäritöös parim tunnustus?

"Väga tähtis tunnustus sekretäritöös on teadmine,et kui oled oma tööd hästi teinud, siis sind tunnustatakse heade tulemuste, saavutuste eest. Mulle on lisandunud järjest rohkem tööülesandeid, millega olen hästi hakkama saanud. Mind motiveerivadki meeldivad tööülesanded. Tähtsad on ka head suhted kolleegidega ja tunne, et olen vajalik inimene ning minuga arvestatakse. Kindlasti muudab päeva veel paremaks, kui sulle öeldakse mõni ilus kompliment. Olulisim kordaminek minu tööelus ongi see, et saan töötada ametikohal, mis mulle meeldib, tundega, et see just ongi minu valdkond."

Kas tekib ja rutiin ja kuidas sellest üle saada?

"Teatud ajahetkel tekib ikka rutiin, kuid et sellest üle saada, siis võiks teha mõningaid asju teisiti, kui tavaliselt. Mulle näiteks väga meeldib, kui meil on ettevõttes väliskülalised, see on hea vaheldus igapäevatööle, sest siis saan lisaks hoolitseda ka külaliste eest ja korraldada neile kõik vajaliku, et nad tunneksid ettevõttes end oodatuna. Iga päev tuleks teha enda jaoks huvitavamaks, tuleb osata ainult seda näha ja kasutada. Loomingulisus on kindlasti üks osa sekretäritöös ja loovus areneb kõige enam just tegutsemisel, kus on võimalik midagi ära teha - paremaks muuta. Samuti on tähtis, et hea idee kannaks eesmärki, kuidas oma tööd veelgi paremini teha ja et see mõjuks positiivselt ka kogu töökeskkonnale."

Kas Sa planeerid oma päeva või vaatad jooksvalt, mis juhtuma hakkab?

"Oma tööpäeva ma tavaliselt ikka planeerin, sest nii on ka endal hea ülevaade oma asjadest, tegemistest, et tähtsad toimingud ikka kõigepealt, kuid on tulnud ette ka ootamatusi ja seega tulnud teha ümberkorraldusi oma töös."

Kuidas iseloomustaksid head juhti?

"Hea juht on väga tasakaalukas, ettevõtlik, enesekindel - nn "?hea ninaga"?. Oluline omadus on võime muuta organisatsiooni töö veel paremaks, jõuda eesmärkideni. Hea juhi oskus peaks olema ka töötajate motiveerimine paremate tulemuste saavutamiseks. Edukad juhid kehtestavad kõrgeid standardeid ja julgustavad inimese rohkem tegema."

Kas töö tuleb koju kaasa?

"Võib-olla ainult oma mõtteis, kuna kasutan tööpäeva maksimaalselt ja mulle meeldib tegeleda mitme asjaga korraga, et end pidevalt töös hoida. Ja õhtul koju minnes vahel ainult mõtlen järgmisele tööpäevale, et mis ees ootab ning mis kindlasti tuleks järgmisel hommikul kohe ära teha."

Kuidas iseloomustaksid motiveerivat ja mõnusat töökeskkonda?

"Kindlasti on üks põhitegur hästi toimiv meeskond, kelleks on ettevõtte ühiste eesmärkide saavutamisele pühendunud töötajad. Positiivne tööõhkkond, töötajate ühtekuuluvustunne ja lojaalsus ettevõttele tagavad mõnusa töökeskkonna.

Ka sekretär saab muuta tööõhkkonda nauditavamaks ja positiivsemaks kogu oma käitumisega ja tegemistega. Olles alati naeratav, lahke, optimistlik, hoides häid suhteid kolleegide vahel ja suheldes külalistega viisakalt, taktitundeliselt."

Kuidas veedad töövälist aega?

"Mulle meeldib "võtta aega"? iseenda jaoks. Suviti armastan jooksmas käia, ujuda ja korvpalli mängida. Olen olnud ikka sporditüdruk. Nädalavahetustel meeldib mõnikord väljas käia pidudel. Samuti naudin head muusikat, avastasin umbes aasta tagasi väga hea sõbra soovitusel enda jaoks täiesti uudse muusika stiili -alternatiivne sündipop?´i (lemmikuteks Apoptygma Berzerk, De Vision). Just sellist muusikat olengi hakanud nüüd kuulama. Meeldib ka kinos käia."

Milline on Sinu elufilosoofia, miski - millest juhindud oma tegemistes?

Judy Garland "Ole alati esimese järgu versioon iseendast, selle asemel, et olla teise järgu versioon kellestki teisest."?

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara