Kaire Toomi tööelu ja vaba aeg koonduvad ühe sõna - jalgpall - alla

Eestimaine jalgpall on võrreldes näiteks Inglismaaga veel lapsekingades. Ometi kogub see ala meilgi järjest enam populaarsust. Meie rahvusmeeskond näitab aina paremaid tulemusi erineval mängudel ning see meelitab üha rohkem rahvast tribüünidele. Jalgpalliklubi FC Flora sekretäri Kaire Toomi sõnul on jalgpall popp harrastus - eriti noorte seas.

Hobi tõi töökoha

Ka Kaire ise on juba 7 aastat oma noorest elust just selle alaga tegelenud. Seesama hobi tõi talle ka töökoha: "Ma mängin palli samas klubis, kus ma ka töötan. Kord tuli ühe naiskonnakaaslasega, kes juba Floras ametis oli, jutuks, et ma tööl ei käi ning koolis õppimise kõrvalt jääb palju vaba aega üle. Tema soovitusel läksin juhtidega rääkima ja selgus, et oligi just üks inimene ära minemas ja koht vaba." Kuna Kaire oli klubi asjadega juba mingil määral kursis, siis võetigi ta tööle.

Kaire jaoks on see esimene töökoht üldse "Esimene töönädal oli ikka päris õudne, " meenutab ta. "Algas ju tööle asumisega täiesti uus ajajärk minu elus. Nüüd on tunne juba natuke kindlam!"


Koostab väljakuplaane

Haridust omandab Kaire hoopiski infotehnoloogia valdkonnas ja loodab tänavu kooli lõpetada. Kuigi sekretäri ametisse sattus ta üsna juhuslikult ja tulevikus loodab Kaire siiski õpitud erialal tööd leida, usub ta, et teadmised infotehnoloogia vallas on abiks ka sekretäritöös. Kaire üheks tööülesandekski on erinevate bannerite kujunduste tegemine. Suurimaks töövõiduks peab ta iseseisvalt excelis abiprogrammi loomist, mis aitab sisestada väljakuplaani ja võistkondi ehk kergendab tema tööd. Nimelt koostab Kaire iga kuu lõpus väljakuplaane, milles on kirjas - milline võistkond, millisel väljakul mängib, millal mängib ja jagab selle info kõikidele gruppidele laiali, et need ikka teaksid, millal trenni minna. Lisaks haldab tema ka internetilehel just treeningu aegadega ja kavadega seotud teemasid.

Loomulikult on Kaire kohustuseks ka telefonikõnedele reageerimine, kirjadele ja faksidele vastamine ja teiste kontoris ette tulevate probleemide lahendamine. Suvel kulub enamus tema ajast hoopis transpordi ja toitlustuse organiseerimisele, et võistkonnad saaksid minna meistrivõistlustele ning kõik sujuks tõrgeteta - buss oleks ees, kõht täis ja võistlusvorm puhas.


Ise ka staadionil

Kui on vähegi põnevam mäng, siis võib ka Kairet staadionilt võistlustele kaasa elamast leida. "See on ikka palju põnevam kui televiisori ees istuda. Feeling on hoopis teine! Kahju ainult, et pealtvaatajaid nii vähe käib liigade vahelisi mänge vaatamas." Kaire arvates on eestlaste jaoks on jalgpall siiski veel suhteliselt võõras ala. "Meie ei saa seda rinnapiimaga kaasa nagu näiteks inglased." Aga muutust on tema arvates siiski juba tunda - Eestis on praegu viie liiga jagu täiskasvanute võistkondi, lisaks veel naised ja tüdrukud ning muidugi ka noorteliigad.


Tuleb osata ka abi paluda

Kui on rasked päevad ja tööd palju, siis aitab Kaire hinnangul see, kui lihtsalt rahulikult kusagilt algusest pihta hakata. Ja kui jaks otsa saab, siis tuleb osata ka abi paluda. Abi saab Kaire töökaaslastelt. Kollektiiv on FC Floras väike ja ühtehoidev - antakse nõu, kui vaja; osatakse öelda aitäh, kui on põhjust. Viimast peab Kaire ka piisavaks tunnustuseks oma tööle. Koostöövalmidus ja sõbralikkus on tema arvates olulisimad väärtused büroos ja ka head juhti iseloomustab Kaire sõnul võime mõista oma alluvaid ja nende tegemisi.

Kairele meeldivad huvitavad väljakutsed ja võimalus asju arendada, et töö käiks kiiremini ja tõhusamalt. Vahel ütleb ta küll tunnetavat rutiini - sest nii töö kui vaba aeg - läheb jalgpalli tähe all. Õhtul trenni minnes tuleb ju vahel ka tööasjadega tegeleda. Rutiini vastu aitab Kaire kogemuse põhjal see, kui mõnikord treening näiteks shoppamise vastu vahetada.

Peale töö ja jalgpalli kuulub Kaire ellu ka koer, kellega ta armastab pikki jalutuskäike ette võtta. Aga vastukaaluks aktiivsele ja sportlikule poolele on Kaires peidus ka see tüüp, kes naudib kodus diivanil lesides televiisori vaatamist või raamatu lugemist. Elus juhindub Kaire mõttest, et tuleb teha, mis endale meeldib, sest elu on liiga lühike, et lasta sel raisku minna. Aga teistele ei tohi sellega liiga teha. Või teisisõnu - oma väärtushinnangutele tuleb kindlaks jääda, aga austada ka teiste omasid!".

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara