Gerli Heek: "Töösuhetes tuleb säilitada vastastikune austus

Kui Tallinnas leiab pea igast kaubanduskeskusest mõne pangakontori, siis väikelinnas Rakveres on näiteks SEB ühispanga kontoreid vaid üks. Hoone, kus pank tegutseb on ehitatud juba 1932. aastal ja omal ajal projekteeritudki just pangamajaks.

Selle maja kolmandal korrusel toimetab oma igapäevaseid tegemisi Gerli Heek - sekretär, kes on samas ettevõttes tegutsenud juba 14 aastat.

Amet pangas ahvatlevam kui õppimine

Praegusele ametikohale sattus Gerli mõneti juhuslikult. Peale keskkooli tahtis ta minna edasi õppima Tallinnasse Sidekooli. Sai kenasti kooli sisse ja kott ilusti pakitud, oli ta valmis sügisel Tallinnasse sõitma. Kui aga suve lõpus otsiti kohalikku pangakontorisse töötajaid, otsustas Gerli proovida. Täitis teste ja käis vestlustel ning üks päev enne kooli minekut helistati talle ja pakuti tööd. "Olin segaduses. Noor ja rumal, nagu ma olin, mõtlesin, et kes mulle ikka enam paremat pakkumist teeb ja kuidas ma siis pärast kooli tööd leian. Otsustasin, et kooli ei lähe, vaid hoopis tööle. Eks aastal 1992 oli sõna PANK ikka suur asi." Oktoobris asus Gerli tööle tellerina.

1996. aasta sügisest jäi eelmine sekretär lapsehoolduspuhkusele ja tema kohta pakuti Gerlile. "Miks mulle? Sellepärast, et kooliajal pidime keskkooli kõrvalt igaüks valima ühe eriala, mida lisaks õppida ja mina valisin sekretäri ameti. Seda ametit sai keskkooli ajal iga teisipäev peale tunde kolm aastat õpitud, nii et mul oli põhilised tööülesanded teada. Nüüd olen jäänudki sellest ajast peale Rakvere kontori sekretäriks, kuna eelmine sekretär peale lapsehoolduspuhkust meie asutusse tööle tagasi ei tulnud."

Gerli kinnitab, et tegelikult tööturg Rakveres nii karm ei olegi. "Kui hästi tahta ja otsida, siis noor inimene ikka leiab töö, iseasi, kas see meeldib. Need inimesed, kes on leidnud endale tõesti sobiva töö ja tulevad hommikul rõõmuga tööle on õnnega koos. Kindlasti on palju neid inimesi, kes võtavad vastu igasuguse töö, et ära elada."


Peakontorist tulevad tööjuhised

Gerli usub, et ega sekretäritöö suures pangasüsteemis erine palju töötamisest väikeettevõttes. "Põhiülesanded on arvatavasti samad, aga kuna oleme ühe suure panga üks osa, siis enamus korraldusi tuleb peakontorist. Pangas tervikuna on peakontori poolt paika pandud personalipoliitika, mis kindlasti on igal endast lugupidaval firmal olemas ja sellest tuleb kinni pidada - nii uute töötajate tööle vormistamisel, kui ka puhkuste arvestamisel jne. ühesõnaga - kõik on üksikasjalikult paigas. Korraldused, mis minu tööd puudutavad, tulevadki peakontori poolt. Arvete saatmine ja teatud aruannete edastamine käib kõik kindlatel kuupäevadel, mis ette antud. Kui juhtubki meelest minema, siis on peakontori kolleegid tragid ja tublid seda meelde tuletama."

Tallinna peamajaga suhtleb Gerli vastavalt vajadusele. Aeg-ajalt toimuvad pealinnas SEB Eesti ühispanga sekretäridele üle Eesti majasisesed koolitused, siis saavad küll kõik kokku . "Saab omavahel suhelda - mõnega rohkem ja teisega jälle vähem, kuidas välja kukub. Kui jutt klapib, siis saab ka tööl olles üksteisele helistada, et küsida "kuidas teie seal seda ja seda teete"?. Teemad on põhiliselt tööalased, aga tuleb ka muud juttu vahele. "

Abiks kogu kontorile

Gerli on abiks kogu kontorile. "Peamised ülesanded tulevad ikka direktorilt ja kui on vaja veel kedagi aidata, siis jooksvalt saavad ka kaastöötajate mured/palved lahendatud. Ma olen sellega harjunud, et tuleb teatud ülesannetes aidata ka teisi, eks see on kõik lisatöö, aga ongi vaheldus."

Gerli tunnistab, et on oma olemuselt planeerija tüüpi. "Töökaasalased naeravad mind, et muudkui teen oma "linnukesi" ja ajan joont, mis tehtud ja mida tegema peab. Jooksvaid ülesandeid tuleb muidugi ka ette."

Peamiste töökohustustena toob Gerli välja igapäevase sekretäritöö - kirjavahetuse, klientidega suhtlemise, direktori ajakava pidamise, kontoritarvete hankimise. Lisaks tegeleb ta personalitööga ja veidi raamatupidamisega ning lahendab ka haldusküsimusi - kuna maja omanikuks on pank ja renditakse välja ruume, siis tuleb rentnikega lahendada erinevaid olmeprobleeme.

Pangateenuste kohta Gerli detailset infot ei oma. "Lihtsamatele küsimustele vastan ikka, aga üldiselt suunan kliendi konkreetse töötaja juurde, kes valdab teemat. Kuna panganduses on palju erinevaid valdkondi ja ise igapäevatöös klienditeenindusega ei tegele, siis kõikide uuendustega lihtsalt ei jõua kursis olla. Selleks ongi oma ala spetsialistid."


Kas Sul oma töös piisavalt vabadust?

"On küll. Saan oma päevatööd jagada. Kui vahele tuleb kiiremaid toimetusi, siis asun kohe asja kallale ja lükkan muud toimetused kõrvale, aga on ka palju selliseid ülesandeid, mida ma tean juba kuu aega ette ja rahulikumal perioodil saan ette valmistada. Mulle ei meeldi asju jätta viimasele minutile. Rutiini on ka ette tulnud - tunnet, et enam ei taha, aga see läheb üle. Aeg-ajalt tuleb tööalaselt mingi huvitav ülesanne/teema korda ajada, siis tunnen, et oh! see mulle meeldib. Mulle meeldibki olla asjalik, siis läheb masendus üle. Mind motiveerib töö tegemine, mulle meeldib, kui saab midagi vajalikku tehtud. Kindlasti on olulised ka kolleegid ja sõbralik õhkkond ning loomulikult ka piisav töötasu."


Kuidas ennast täiendad, et ametialaselt konkurentsis püsida?

"Igal aastal olen käinud korra Tallinnas Eesti Haldusjuhtimise Instituudis end täiendamas. Palju ülesandeid on õpitud selgeks ka töö käigus. Olen osalenud ka kursustel ja konverentsidel.

Veel olen plaani pidanud, et tahaks õppida personalijuhtimist. See on valdkond, mis mulle meeldib ja mille vastu ma huvi tunnen. Õppida tuleb kogu elu!"


Sekretär - kui tööõhkkonna looja?

"Nii see on jah. Kõikidesse töötajatesse tuleb võrdselt suhtuda ja olla sõbralik, siis hinnatakse ka sind vääriliselt, tuleb säilitada vastastikune austus. Ma tunnen, et mind hoitakse. Kui ma mõni päev kolleegide sekka ei jõu (selles mõttes, et vahel on päevi, kus ma maja peal liigun vähe) ja kui siis ilmun, kuulen rõõmuhüüdeid, et meie sekretär tuleb või tere silmarõõm. Sekretär on ju päeva päikesekiir!

Töökaaslased on meil tõesti sõbralikud. Oleme kui üks pere. üritusi korraldame tihti, iga väiksemgi tähtpäev vajab organiseerimist (vastlad, jõulud, suvepäevad jne). Kindlasti ei unusta me sünnipäevalapsi koos üllatuskingiga."

Kuidas iseloomustaksid head juhti?

"Mulle meeldib, kui juhiga saab vabalt rääkida, nii muredest kui ka rõõmudest. Selles suhtes on mul hästi läinud. Samuti peaks hea juht olema tasakaalukas, tark, tunnustama töötajaid jne., kõik sellised pisiasjad teevadki hea juhi."


Kuidas veedad töövälist aega, kuidas lõõgastud ?

"Põhiliselt olen koos oma perega. Mul on kaks poega, kellega tuleb palju tegeleda. Külastame ka sõpru tuttavaid või võtame mõne lühema reisi neljakesi ette."


Kus ja kellena näed end 10 aasta pärast ?

"Loodan, et töötan personalitööd puudutavas valdkonnas, aga ega ma ei imesta, kui ma jätkuvalt töötan sekretäri ametikohal. Võib-olla töötan siis juba peakontoris Tallinnas. Eks elame-näeme!"

Kas uueks aastaks andsid omale lubadusi, mida aasta jooksul korda saata?

"üldiselt ma omale väga lubadusi ei anna, ma elan päev korraga. Põhiline, et lähedastega oleks kõik korras. Eks tubli ja korralik tahan ikka edasi olla. Kui, siis areneda, areneda ja veelkord areneda!"

Milline on Sinu elufilosoofia - millest juhindud oma tegemistes?

Elada!

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara