Siseleht vürtsitab tööpäeva paljudes ettevõtetes

Asutuste ajalehed pole kuhugi kadunud, mõnikord vaid paberilt internetti kolinud.

Eesti Päevalehe sekretär ja siselehe Päewaleht tegija Piret-Klea Velleste küsitles oma konverentsiettekande jaoks paarikümmend siselehe tegijat. Teda huvitas, mis roll on siselehtedel asutustes ning kas ja miks neid üldse tehakse. Küsitleja tõdes, et lisaks info levitamisele peab siseleht tekitama ka meie-tunnet.

Oma miniuuringu tulemused kandis Piret-Klea ette kuu alguses toimunud bürootöö konverentsil. ülevaate pealkiri oli "Siseleht kui kultuuriväärtuste kandja Eesti Päevalehe näitel"?. Ta rääkis, et tavapärane siseleht koosneb firma uudistest ja kroonikast, seal tutvustatakse käimasolevaid kampaaniad ja õnnitletakse sünnipäevalapsi. Muuhulgas on siseleht hinnatud allikas, kust uute töötajate kohta infot hankida. Populaarsed on ka naljakad juhtumused tööl.

Lisaks nn kohustuslikele rubriikidele võib näiteks Tallinna Kütte lehest leida töötajate loodusfotovõistluse tulemused. Trammi- ja trollibussikoondise siselehes arutatakse trammide kokkupõrkest saadud õppetundi ja kutsutakse üles kaastöötaja haigele lapsele vajaliku operatsiooni jaoks annetusi tegema.

Siseleht võib olla trükikojalõhnaline kriitpaberil väljaanne või kontori printerist välja lastud mustvalge infoleht. Tuleb ette sedagi, et ettevõte on paberväljaandest täielikult loobunud. Nii on internetti kolinud näiteks Elioni kliendileht.

Fanaatikute töö

Mõneski firmas on siseleht kunagi ilmunud, kuid lõpetanud tegevuse paberi kokkuhoiu või fanaatikutest tegijate lahkumise tõttu. Ka Piret-Klea Velleste peab ennast fanaatikuks. "Vahel lööb küll kartus sisse - sekretär, kes päris ajakirjanikele lehte teeb."? Siselehest võivad alguse saada nn suure lehe ideed. Ka siinsamas töölehes ilmuv Anti Kontori rubriik on saanud alguse Eesti Päevalehe siselehest Päewaleht.

Siseleht koondab infot, mis on oluline eelkõige kitsa ringi jaoks. Lehe suurim puudus on enamasti selle harv ilmumine, sest ka siseinfo jõuab vananeda. Seetõttu liigub info paralleelselt ka intranetis ja e-posti listis.

Leidlikud pealkirjad

 • Rahandusministeeriumi siseleht kannab nime Raha Hääl.
 • Keskkonnaministeeriumi siselehte Ilmapuu ja Falcki ESSpressi trükitakse korduvkasutatavale paberile.
 • Tallinna Vee siselehele Infotilk on lisatud lugude inglis- ja venekeelne tõlge.
 • Eesti Põlevkivi siseleht Eesti Kaevur on paralleelselt eesti ja vene keeles ilmunud juba 30 aastat.
 • Allikas:

  Eesti Päevaleht

  Osale arutelus

  • Anu Mägi

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

  Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

  Viljandi Pärimusmuusika Ait

  Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

  PricewaterhouseCoopers AS

  27. jaanuar 2019

  Uudised

  Teabevara