Kui teed tööd, tee seda täisvõimsusega

Inimesed teevad tööd väga erinevas mahus ja erineva aktiivsusega. üks võimalus töö tegemist jaotada on alljärgnev:

1. Töö juures veedetud aeg

- see tähendab, et inimene on vaevunud korraldama oma elu nii, et ta reaalselt füüsiliselt töö juurde laekub. NB! Pane tähele, et tegemist pole töö tegemisega, sest inimene on rahumeelselt lihtsalt töö "juures" ning töö

ja inimese vahel on "turvaline distants" :).

2. Töö tegemise teesklemine

- vähese keskendumisega asendustegevus, mille käigus inimene justkui tegeleb tööga, kuid samas ei ole täielikult kohal. Inimene pigem sunnib ennast tööga tegelema ja ajab oma asju katkendlikult, kuni esimese

segajani (keegi alustab vestlust, kutsub suitsetama jne).

3. Normaalne töö tegemine

- "Normaaaalne" inimene tegeleb asjaga korralikult. Imesid ei sünni, aga midagi hullu ka ei juhtu. Nagu koolis hinne neli miinus. Asjad saavad tehtud, keegi otseselt ei pahanda ja tunne on päris rahuldav.


4. Täisvõimsusega töötamine
- tipptasemel tööaeg, milles inimene on emotsionaalselt ja füüsiliselt täielikult "töötamise protsessis lahustunud". Tulemused sünnivad kiiresti ja inimene jõuab ära teha mitmeid kordi rohkem.

Mis on selle jutu moraal?
Enamikul inimestel jaotub töö tegemise aeg erinevate tasemete vahel üpris ebavõrdselt ning seda mitte alati 4. taseme kasuks. Loomulikult oled Sina oluliselt tublim kui enamik Sinu kolleege, aga sellegipoolest tasub Sul mõelda mõni minut oma tööaja jaotuse peale. Ka asjalikud inimesed võivad töö ajal tegeleda kümnete kõrvaliste tegevustega, mis viivad märkamatult tagasi teise ja kolmandasse faasi.

Asi on nimelt selles, et enamik inimesi suudaksid teha täisvõimsusega tööd vähemalt kaks korda rohkem ja mis olulisim: täisvõimsusega pingutamine kasvatab võimeid. Töö tegemine 2. või 3. faasis ei muuda Sind paremaks, vaid sa harjudki vähem tegema. Ja seda harjumust on väga raske muuta. Sellele tasub mõelda juba täna. Palju tähtsamkui tulemus ühel päeval, on ilmselt see, milliseks Sinu töö tegemise harjumused Sind ennast pikemal perioodil muudavad.

Osale arutelus

 • Villu Parvet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

BVT PARTNERS otsib BÜROOJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

28. juuni 2018

Teabevara