Kui teed tööd, tee seda täisvõimsusega

Inimesed teevad tööd väga erinevas mahus ja erineva aktiivsusega. üks võimalus töö tegemist jaotada on alljärgnev:

1. Töö juures veedetud aeg

- see tähendab, et inimene on vaevunud korraldama oma elu nii, et ta reaalselt füüsiliselt töö juurde laekub. NB! Pane tähele, et tegemist pole töö tegemisega, sest inimene on rahumeelselt lihtsalt töö "juures" ning töö

ja inimese vahel on "turvaline distants" :).

2. Töö tegemise teesklemine

- vähese keskendumisega asendustegevus, mille käigus inimene justkui tegeleb tööga, kuid samas ei ole täielikult kohal. Inimene pigem sunnib ennast tööga tegelema ja ajab oma asju katkendlikult, kuni esimese

segajani (keegi alustab vestlust, kutsub suitsetama jne).

3. Normaalne töö tegemine

- "Normaaaalne" inimene tegeleb asjaga korralikult. Imesid ei sünni, aga midagi hullu ka ei juhtu. Nagu koolis hinne neli miinus. Asjad saavad tehtud, keegi otseselt ei pahanda ja tunne on päris rahuldav.


4. Täisvõimsusega töötamine
- tipptasemel tööaeg, milles inimene on emotsionaalselt ja füüsiliselt täielikult "töötamise protsessis lahustunud". Tulemused sünnivad kiiresti ja inimene jõuab ära teha mitmeid kordi rohkem.

Mis on selle jutu moraal?
Enamikul inimestel jaotub töö tegemise aeg erinevate tasemete vahel üpris ebavõrdselt ning seda mitte alati 4. taseme kasuks. Loomulikult oled Sina oluliselt tublim kui enamik Sinu kolleege, aga sellegipoolest tasub Sul mõelda mõni minut oma tööaja jaotuse peale. Ka asjalikud inimesed võivad töö ajal tegeleda kümnete kõrvaliste tegevustega, mis viivad märkamatult tagasi teise ja kolmandasse faasi.

Asi on nimelt selles, et enamik inimesi suudaksid teha täisvõimsusega tööd vähemalt kaks korda rohkem ja mis olulisim: täisvõimsusega pingutamine kasvatab võimeid. Töö tegemine 2. või 3. faasis ei muuda Sind paremaks, vaid sa harjudki vähem tegema. Ja seda harjumust on väga raske muuta. Sellele tasub mõelda juba täna. Palju tähtsamkui tulemus ühel päeval, on ilmselt see, milliseks Sinu töö tegemise harjumused Sind ennast pikemal perioodil muudavad.

Osale arutelus

 • Villu Parvet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara