Kui teed tööd, tee seda täisvõimsusega

Inimesed teevad tööd väga erinevas mahus ja erineva aktiivsusega. üks võimalus töö tegemist jaotada on alljärgnev:

1. Töö juures veedetud aeg

- see tähendab, et inimene on vaevunud korraldama oma elu nii, et ta reaalselt füüsiliselt töö juurde laekub. NB! Pane tähele, et tegemist pole töö tegemisega, sest inimene on rahumeelselt lihtsalt töö "juures" ning töö

ja inimese vahel on "turvaline distants" :).

2. Töö tegemise teesklemine

- vähese keskendumisega asendustegevus, mille käigus inimene justkui tegeleb tööga, kuid samas ei ole täielikult kohal. Inimene pigem sunnib ennast tööga tegelema ja ajab oma asju katkendlikult, kuni esimese

segajani (keegi alustab vestlust, kutsub suitsetama jne).

3. Normaalne töö tegemine

- "Normaaaalne" inimene tegeleb asjaga korralikult. Imesid ei sünni, aga midagi hullu ka ei juhtu. Nagu koolis hinne neli miinus. Asjad saavad tehtud, keegi otseselt ei pahanda ja tunne on päris rahuldav.


4. Täisvõimsusega töötamine
- tipptasemel tööaeg, milles inimene on emotsionaalselt ja füüsiliselt täielikult "töötamise protsessis lahustunud". Tulemused sünnivad kiiresti ja inimene jõuab ära teha mitmeid kordi rohkem.

Mis on selle jutu moraal?
Enamikul inimestel jaotub töö tegemise aeg erinevate tasemete vahel üpris ebavõrdselt ning seda mitte alati 4. taseme kasuks. Loomulikult oled Sina oluliselt tublim kui enamik Sinu kolleege, aga sellegipoolest tasub Sul mõelda mõni minut oma tööaja jaotuse peale. Ka asjalikud inimesed võivad töö ajal tegeleda kümnete kõrvaliste tegevustega, mis viivad märkamatult tagasi teise ja kolmandasse faasi.

Asi on nimelt selles, et enamik inimesi suudaksid teha täisvõimsusega tööd vähemalt kaks korda rohkem ja mis olulisim: täisvõimsusega pingutamine kasvatab võimeid. Töö tegemine 2. või 3. faasis ei muuda Sind paremaks, vaid sa harjudki vähem tegema. Ja seda harjumust on väga raske muuta. Sellele tasub mõelda juba täna. Palju tähtsamkui tulemus ühel päeval, on ilmselt see, milliseks Sinu töö tegemise harjumused Sind ennast pikemal perioodil muudavad.

Osale arutelus

 • Villu Parvet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine