Kui teed tööd, tee seda täisvõimsusega

Inimesed teevad tööd väga erinevas mahus ja erineva aktiivsusega. üks võimalus töö tegemist jaotada on alljärgnev:

1. Töö juures veedetud aeg

- see tähendab, et inimene on vaevunud korraldama oma elu nii, et ta reaalselt füüsiliselt töö juurde laekub. NB! Pane tähele, et tegemist pole töö tegemisega, sest inimene on rahumeelselt lihtsalt töö "juures" ning töö

ja inimese vahel on "turvaline distants" :).

2. Töö tegemise teesklemine

- vähese keskendumisega asendustegevus, mille käigus inimene justkui tegeleb tööga, kuid samas ei ole täielikult kohal. Inimene pigem sunnib ennast tööga tegelema ja ajab oma asju katkendlikult, kuni esimese

segajani (keegi alustab vestlust, kutsub suitsetama jne).

3. Normaalne töö tegemine

- "Normaaaalne" inimene tegeleb asjaga korralikult. Imesid ei sünni, aga midagi hullu ka ei juhtu. Nagu koolis hinne neli miinus. Asjad saavad tehtud, keegi otseselt ei pahanda ja tunne on päris rahuldav.


4. Täisvõimsusega töötamine
- tipptasemel tööaeg, milles inimene on emotsionaalselt ja füüsiliselt täielikult "töötamise protsessis lahustunud". Tulemused sünnivad kiiresti ja inimene jõuab ära teha mitmeid kordi rohkem.

Mis on selle jutu moraal?
Enamikul inimestel jaotub töö tegemise aeg erinevate tasemete vahel üpris ebavõrdselt ning seda mitte alati 4. taseme kasuks. Loomulikult oled Sina oluliselt tublim kui enamik Sinu kolleege, aga sellegipoolest tasub Sul mõelda mõni minut oma tööaja jaotuse peale. Ka asjalikud inimesed võivad töö ajal tegeleda kümnete kõrvaliste tegevustega, mis viivad märkamatult tagasi teise ja kolmandasse faasi.

Asi on nimelt selles, et enamik inimesi suudaksid teha täisvõimsusega tööd vähemalt kaks korda rohkem ja mis olulisim: täisvõimsusega pingutamine kasvatab võimeid. Töö tegemine 2. või 3. faasis ei muuda Sind paremaks, vaid sa harjudki vähem tegema. Ja seda harjumust on väga raske muuta. Sellele tasub mõelda juba täna. Palju tähtsamkui tulemus ühel päeval, on ilmselt see, milliseks Sinu töö tegemise harjumused Sind ennast pikemal perioodil muudavad.

Osale arutelus

 • Villu Parvet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara