Isiklik vastutus teeb vabaks ja võimsaks

Laias laastus jagunevad kõik planeedil Maa elavad inimesed kaheks: nendeks, kes näevad sündmuste põhjustena reeglina teisi inimesi, asjaolusid ja olukordi ning nendeks, kes võtavad oma elus toimuva eest vastutuse endale.

On olemas huvitav sõna - vastutuskese - , mis on justkui pisike kera ja mille asukohast oleneb see, kes või mis on parasjagu mingi sündmuse eest vastutav. Pahatihti liigub vastutuskese paljude inimeste puhul teistele või siis olukordadele või siis millelegi muule. Suures vähemuses on inimesed, kelle vastutuskese on nende endi sees.

Mida toob kaasa see, kui vastutuskese asub inimesest väljaspool?

Inimesed, kelle vastutuskese asub väljaspool, omandavad aja jooksul vilumuse näha olukordade põhjustena väliseid tegureid. Eriti siis, kui midagi halvasti läheb. Selle asemel, et võtta vastutus toimunu eest enda peale, virisevad nad selle pärast, mida nad muuta ei saa, süüdistades juhtunus enamasti kedagi teist. Aja jooksul kasvab sellest välja hoiak, mis ei luba saavutada kontrolli enda elus toimuva üle ning inimene hakkab uskuma olukordade mõjusse oma töötulemuste, suhete

ja saatuse kujunemisel. Loomulikult on see väga ohtlik, sest mõjutab pikal perioodil oluliselt inimese elu kvaliteeti.

Mida toob kaasa vastutuse võtmine oma tegude eest?

Vastutuse võtmine oma tegude eest tähendab seda, et ebaõnnestumise korral otsib inimene esmalt vigu iseendast ja ei hakka süüdistama teisi. Väga tihti näeme siis, kuidas saaksime meiega seotud olukordi mõjutada, kui seda tegelikult soovime. Tulemuste ausameelne "ära ostmine"?, oma vastutuse ja vigade tunnistamine on eelduseks sellele, et inimene saab olukorrast midagi õppida ning teinekord teistmoodi tegutseda. Praktiliselt kõik inimesed teevad vigu, kuid vähesed tunnistavad neid. Vigade tunnistamine paneb inimese otsima võimalusi ning aitab kasvada, edukaks saada ja õnnelik olla. Igal põhjusel on olemas tagajärg ning põhjused on tihti meie endi kontrolli all.

Mille eest võtta vastutus?

On asjad, mis meist ei sõltu ning asjad, mis meist sõltuvad. Meil pole vaja muretseda väliste tegurite pärast, näiteks ilm, seadused, liikluspolitsei, firmapoliitika jms - need on asjad, millele meil puudub otsene mõju. Küll aga tasub võtta vastutusoma töökuse, tegude, käitumise, suhtumise, teadmiste ja oskuste eest, sest need on asjad, mida saame otseselt mõjutada. Keskendudes asjadele, millele meil puudub otsene mõju, kurname lihtsalt ennast, keskendudes aga asjadele, millele meil on otsene mõju, hakkame otsima võimalusi. Sinu osalus toimuvas on oluliselt suurem kui esmalt arvad.Seda mõtet tasub endale tunnistada ja juba täna oma elus ära kasutada.

Osale arutelus

  • Villu Parvet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara