Arvutist leiab palju abivahendeid ka igapäevaeluks

Olen aastaid õpetanud, kuidas ja mida peale hakata Office'i programmide, joonistamisasjade või muude nn kontoritöö vahenditega. Enamasti on eesmärgiks leida lahendusi, kuidas oma tööd, firmasisest töökorraldust ja sidet teiste ülesannete ning tööalaste programmidega paremini, efektiivsemalt ja väiksemate vigadega korraldada.

Kontoriuks aga pannakse kell viis kinni (kellel muidugi pannakse ja kellel mitte) ning sellele järgneb kodune igapäevaelu. Paraku on ka sinna roninud arvuti, paljudel organisatsioonidel on ostetud tarkvaralitsentsid, mis lubavad paigaldada sama tarkvara ka koduarvutitesse, paljudel on koju ostetud oma koolilaste pärast pea samad programmid, mida kasutatakse igapäevatöös. Ja oskuseid neid kasutada on juba olemas, miks mitte siis kasutada neid ka koduste asjade hõlpsamaks toimetamiseks.

Isiklikke kirju ja dokumente teeme me niigi, paljud on aga enda igapäevaelu jaoks loonud terveid abisüsteeme - plaadikogu andmebaasidest bensiini või elektrikulu arvutamiseni välja.

Kõiki asju ei pea aga ise leiutama-ehitama. Internet on pungil täis huvitavaid ideid ja lahendusi, kuidas kontoriprogramme koduses elus kasutada. Annan vaid ühe vihje, see ehk siis julgustab edasi uurima ja kaevama.

Kui valida Wordis või Excelis uus dokument, pakutakse valikut dokumendimallidest. Uuematel versioonidel on aga valikute hulgas "Templates on Office Online" (Office'i mallid). Sinna võikski sisse kiigata.

Erinevate valmislahenduste hulk on seal päris suur, mina lehitsesin valikut "Healthcare and wellness" (tervis ja enesetunne). Seal on päris naljakaid ja põnevaid asju - alates dieedipidajatele mõeldud punktitabelitest suhkrukoguse mõõtmise ja arvestuseni suhkruhaigetele. Kõige lõbusam, mis ma sealt olen leidnud, on lapse vannitamise plaanija.

Kahju, et kõik pakutud asjad on ingliskeelsed. Nii mõnedki neist põhinevad terminitel ja tavadel, mis kasutusel Ameerikas. Aga idee peaks olema ikkagi selge ja läbinähtav ning mõni nii elulise otstarbega, et lausa ehmatav. Mul ei ole endal allergiaprobleemidega tulnud kokku puutuda, aga ma usun, et "Allergy trigger and symptom table" (allergia põhjustajate ja sümptomite tabel) võib olla mõnele inimesele vägagi eluline ja vajalik. Samamoodi vererõhu igapäevane logi koos graafikuga.

Wordi jaoks leidsin kõikvõimalikke kalendreid, tänu- ja visiitkaarte, lõunamenüüsid jms. Näitena karnevalipeo parima kostüümi diplom. Neid ei pea sellisena kasutama, aga huvitavaid ideid leiab küll.

Excelis on valik kõige põnevam ja naljakam. Mitte kõige rikkalikum, aga ju ma siis armastan Excelit kõige rohkem. Värske reisimeenutusena hakkas silma lennureisi kontrollnimekiri (checklist). Alates kohvripakkimisel ununema kippuvate asjade loetelust ja lõpetades viimastel päevadel tehtavate asjadega: toas tulede taimerid sisse lülitada, lahkudes uksed ja aknad sulgeda.

Need mallid uuenevad kogu aeg - nii jäi silma Torino taliolümpia ajakava, väga nutikalt tehtud ja mugav kasutada.

Minu jutu mõte ei ole lugeja vaba aega arvuti taha matta. Pigem soovitan, kuidas anda oma vaba aja kasutamisele juurde mõni väikese ajakulu ja suure kasuteguriga lisavõimalus. Käite regulaarselt jõusaalis ja tahate teada, kuidas see on teie kehale mõjunud - selle pikaajalisemaks jälgimiseks ja arvutamiseks on teil arvutis lihtne ja kiire abimees. Lausa eraldi - meestele ja naistele, ning lausa eraldi neile, kellel pikkus meetrites ja sentimeetrites ning jalgades ja tollides.

Ja mis kõige olulisem - lehitsedes neid valmisprogramme ja lahendusi, leiate ideid ja tehnika, kuidas teil elus ettetulev arvuti abil ka kodus lihtsamaks, põhjalikumaks ja kasulikumaks muuta. Ja omandate täitsa märkamatult oskusi, mis teile ka töises arvutikasutuses kasuks tulevad.

Lõpetuseks neile, kel pole kontoritarkvarast kõige uuemat versiooni ja kes ei leia mõnusat linki "templates on Office Online" - toksige veebilehitsejasse aadress office.microsoft.com/en-us/templates/default.aspx või otsige Google'iga tulemusi märksõnale "home template office".

Kes aga kasutavad juba kõige uuemat Office 2007 versiooni, neil on veelgi lihtsam. Online-mallid on teiste dokumendimallide seas ja ei vaja kaugele sirutamist. Valige uus dokument (New"¦) ja uurige. Ainsana on vaja internetiühendust.

Osale arutelus

 • Henn Sarv

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara