Kuidas olla telefoni teel võidukas?

Tänases kirjas vaatame seda, kuidas saad Sina kasutada telefoni selleks, et saada, mida Sa tahad. Ilmselt on seda vaja nii müügiinimestel kui ka kõigil teistel, kes aeg-ajalt helistama peavad.

Sinu suhtumine telefoni

Inimeste edukus telefoni teel kontakti loomisel on otseselt seotud sellega, kuidas nad telefoni suhtuvad. Võib tunduda kummaline, kuid suhtudes telefoni kui asjasse paremini, saame ka mistahes kõnedega paremini hakkama. Saad seda

testida, kui jälgid, mis sõnu kasutades sa telefonist mõtled ja räägid. On suur vahe, kas pead telefoni näiteks "suhtlemise takistajaks"?, või oma "võimsaks ja kiireks sõbraks" :)

Mida arvad endast kui helistajast?

Enamik inimesi peavad ennast tihti pisut igavateks, ebakindlateks või veidi pealtükkivateks helistajateks. Täpselt sellisena nad kõne saajale ka tunduvad. Antud suhtumist tasub muuta. Pidades ennast väga heaks helistajaks, suudad oluliselt rohkem.

Saavuta kõrge energiatase

Küsides näiteks "Miks ma pean jälle neid vastikuid kõnesid tegema?", oled loonud suure tõenäosuse ebaõnnestumiseks. Samas, küsides näiteks: "Kuidas ma saaksin oma kõnega endale juurde mõistlikke tuttavaid", saad tunduvalt parema eelhoiaku.

Mõtle, kuidas äratada rohkem tähelepanu ja huvi

Enamiku inimeste jaoks ei ole elu just liiga lõbus. Sina saad seda muuta. Oma peas tasub vastata küsimustele: Mida ma saan teha, et kõne saajat meeldivalt üllatada?", "Kuidas ma saan eristuda kõigist tavapärastest helistajatest?". ükskõik,

mida Sa kõne saajalt soovid, saad selle suurema tõenäosusega kätte, kui suudad olla huvitav ja võtta ennast mitte liiga tõsiselt :)

Kasuta oma keha

Parima tulemuse saavutamiseks tasub kasutada oma keha maksimaalselt. Enda füüsiliselt õigesse energiaseisundisse viimiseks tasub helistamisel piisavalt liikuda. Mitmed edukad kõnede tegijad teevad oma kõige olulisemad kõned seistes (liikudes).

Ära lõpeta kõnet enne kui oled saanud minimaalselt kolm "Ei"-d

See võib tunduda imelik, pealetükkiv ja mõttetu, aga just järjekindlus peegeldab otseselt Sinu hoiaku kvaliteeti kõnede tegemisel. Eestlased on sageli haruldaselt arad inimesed ning telefoni teel kohtumist või midagi muud soovides nad lihtsaltei julge mitu korda oma soovi esitada. Kui oled veendunud, et Sinu ettepanek on mõistlik, siis tasub lihtsalt julgeda küsida.Ei tasu unustada, et Sa oled kõne saajate jaoks enamasti lihtsalt segaja, kuni suudad äratada tähelepanu ja huvi. Sinu olemus, hoiakud ja järjekindlus paistavad välja ning samuti see, mil määral eeldad vastaja nõusolekut oma mõtetele.Enamasti suudavad inimesed olla telefoni teel olulisemalt edukad, kui nad lihtsalt eeldavad, et kõne õnnestub.

Osale arutelus

 • Villu Parvet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara