Katri Kippasto: Tunnen, et see, mida hetkel teen, on minu jaoks siiski see kõige õigem!

TV3 on Eesti juhtiv kommerts-telekanal, mis on head meelelahutust pakkunud juba kümme aastat. Kontoril hoiab selles firmas silma peal Katri Kippasto.TV3 kuulub rahvusvahelisse meediakontserni MTG (Modern Times Group), mis on suurim tasulise ja tasuta televisiooni operaator Põhjamaades ning suurim kommertsraadio-operaator Põhja-Euroopas. Kontserni kuuluvad ka Viasat ja raadiotest Star FM ning Tele2 Power Hit Radio - nende kõigiga suheldakse tihedalt, tehakse koostööd ja tegutsetakse lausa ühes kontoris.


Tutvustest ainult ei piisa

Katri töötab TV3 sekretärina alates 2002. aasta maikuust. Töökoha leidis tal tuttava soovitusel. "Kuigi kindlasti ainult soovitusest ei piisa - enne tööpostile asumist tuli käia mul ka töövestlusel ning ette näidata nii ülikoolidiplom kui hinneteleht."

Katri bürootööks erialast ettevalmistust küll ei oma, ta on lõpetanud hoopis TTü Kõrgema Majanduskooli ärijuhtimises ja usub, et see on igati sobiv selles valdkonnas töötamiseks.

Eelnevalt on Katri omandanud kogemusi juhiabi rollis ühes toredas raamatupidamisteenuseid pakkuvas firmas ja seetõttu on tal ka arvestatavad teadmised numbritemaailmast. Sekretäri ametit ei pea Katri küll teadlikuks, aga õnnestunud valikuks enda jaoks siiski.


Telefonihelin hirmutas

Esimene tööpäev TV3-s on Katril hästi meeles: "Suurim hirm oli see, et kui telefon heliseb, ei oska midagi öelda. Õnneks helistas esimesena meie finantsjuht, et uurida kuidas mul läheb ja järgmine telefonihelin ei tundunudki enam nii hirmuäratav. Alguses ei teadnud ka seda, kas kolleege peab sinatama või teietama, aga see selgus ka kiirelt- kõik sinatasid," meenutab Katri.


TV3 ka lemmikkanaliks

Katri tööülesanded otseselt teleprogrammi kavandamise ei seondu, aga tema sõnul tuleb ikka ette, et programmiosakond küsib mõne filmitreileri või uue sarja avaepisoodi kohta ka Katri arvamust. Hoolimata telekanalis töötamisest, Katri ise tunde teleri eest ei veeda. "Kodus ma väga suur telekavaataja pole, tööl mängib televiisor küll terve päeva - hoian silma peal. Kui telekat vaatan, siis ikka kindlasti TV3-e - see oli mu lemmikkanal juba enne siia tööleasumist. Lemmiksaadeteks/sarjadeks on kindlasti "Seitsmesed uudised"?, "Dr. House"?, "C.S.I.:Kriminalistid"?, "Kes tahab saada miljonäriks?"?." Viimane on juba aastaid vaatajanumbrite põhjal üldse TV3 populaarsem saade.


Tempokas tööpäev ei lase rutiinil tekkida

Hommikul on Katri esimesteks töödeks mailide üle vaatamine, pilguheit kodulehele ning kohvi keetmine. Tavaliselt on eelmisest päevast juba ootamas "to do list"?, kuid võib juhtuda, et selleni ei jõuagi, sest kiiremad asjad tulevad vahele. Katri arvates on tähtis vahet teha olulisel ja väga olulisel.

Tööpäevad lähevad Katri sõnu kähku, sest tegemist on piisavalt. "Mõnikord tekib päeva esimene rahulikum hetk alles kella kolme paiku." Päeva tähtsaks osaks peab Katri ka lõunaaega: "Käin lõunal koos meie raamatupidajatega - see on puhkehetk ja söök üheskoos - saab kõhu täis ning südamest naerda ja hea tuju korraga!"

Kuna tööpäevad on kiired ja üksteisest erinevad, et tunneta Katri ka rutiini oma töös.


Et kõigil oleks hea olla!

Lisaks jooksvatele sekretäri tööülesannetele nagu dokumendihaldus, külaliste vastuvõtt, kontorisse vajaliku tellimine, telefonile vastamine, reisikorraldus, protokollimine, skännimine, tegeleb Katri veel TV3 kodulehtedega - ta on administraator ning talle kuuluvad ka töökeskkonnavoliniku kohustused. Lühidalt kirjeldab Katri oma rolli selliselt: "Tegutsen selle nimel, et kõigil oleks tööl hea olla! Selle ameti eesmärk on aidata teisi." Just sellepärast usubki Katri, et sekretäriks sobivad teatud tüüpi inimesed.

Televaatajad teevad tuju nii rõõmsaks kui kurvaks

Nagu igas ametis, tuleb ka Katril vahel ette apsakaid ja kriisiolukordi. "Kõige lihtsamaks näiteks, mis mind puudutab, võib tuua tehniliste põhjustel subtiitrite puudumise, millele televaatajad kohe reageerivad," toob ta näiteid.

Ebameeldivaimaks peabki Katri oma töös seda, kui televaatajad sõimavad: "Kui nad sõna otseses mõttes telefonis röögivad asjade pärast, milles ma absoluutselt süüdi pole." Samas saab sääraste üliaktiivsete vaatajatega Katri sõnul pidevalt nalja: "Küll küsitakse, mis kellani me lahti oleme, sest soovitakse ostma tulla madratsit, mida TV-shopis müüakse Või siis selline mure, et mida peab tegema, et "Totaalse muutumise kodu-eri"? ei valiks ainult Ameerika peresid, vaid tuleks ka siia. Nalja teeb ka inimeste arusaam televisioonist - tihti kiputakse arvama, et TV3 toodab ise kõik ekraanil olevaid omasaateid, kuid tegelikult on selleks eraldi tootjafirmad."


Oma firmas ka teisi pakkumisi

Katri arvates on kindlasti sekretäritöö eri ettevõtetes erinev. "Igal ettevõttel on oma tööstiil ja spetsiifika. Samas oleneb kõik sellest, kuidas sind koheldakse ning sinusse suhtutakse. TV3-s tunnen, et mind hinnatakse ja väärtustatakse."

Katri sõnul meeldib talle oma töö ja sekretäri amet väga. Ta ei usu ka, et sekretäri ametikoht oleks talle hüppelauaks kusagile kõrgemale pürgimisel. "Näiteks TV3-s töötamise ajal on mulle pakutud tööd ka kahes erinevas osakonnas - müügis ja marketingis, kuid tunnen, et see, mida hetkel teen, on minu jaoks siiski see kõige õigem!"


Õpib keeli

Tänu kuulumisele MTG kontserni liigub TV3-s väga kirju seltskond ning kõikvõimalike otsuste tegemisel on koostöö rahvusvaheline. Tavaline suhtlemine käib Londoniga, sageli ka Läti, Leedu ja Põhjamaadega, kus tegutsevad samuti TV3 kanalid, suures osas sama programmiga, mis Eestis. Seetõttu ei möödu Katril päevagi, mil ei oleks vaja suhelda inglise keeles ja parajasti täiendabki Katri end inglise ärikeele kursustel.

Kolleegidega ja ülemusega vedanud

Mõnusat tööõhkkonda iseloomustab Kati arvates oma firma tunne ning see, et iga osakond ei seisa enda eest, vaid kõigil on ühine eesmärk.

Katri kiidab oma kolleege, öeldes, et kollektiiv väga tore, inimesed sõbralikud ja südamlikud, leiavad alati aega, et aidata. "Seda öeldi mulle juba siis, kui käisin esimest korda TV3-s vestlusel ning see vastab tõele."

Särasilmselt tööd tegema motiveerivadki Katri äärmiselt toredad kolleegid: "Paremaid töökaaslasi annab otsida. Armas on see, kui oma tuppa tulles leiad ümbriku, millele on peale kirjutatud - avada võib alles kodus - kodus saad aru, et kolleeg on sind tahtnud lihtsalt millegi toredaga üllatada. Või siis peale paaripäevast töölt eemal viibimist öeldakse, et me tundsime sinust puudust."

Juhilt ootab Katri sama, mida igalt teiselt inimeselt. "Esmalt inimlikkust. Kindlasti on tähtsad ka huumorimeel, tarkus, intelligentsus, oskus teha õiglaseid ja õiged otsuseid. Ei saa nuriseda - mul on ülemusega vedanud, oskan teda hinnata, loodan, et tema mind ka."


Kompvek muudab päeva paremaks

Aastas toimub meil TV3-s neli suuremat ühisüritust - hooaja avapidu, jõulupidu, TV3 sünnipäev ning suvepäevad. Lisaks sellele veel palju väiksemaid üritusi - vastlapäev, tihti tähistakse igasuguseid kummalisi rahvakalendripäevi (pärtlipäev, luukapäev) kas siis loosimisega, kus iga loos võidab või ühise koogisöömisega.

Katri usub, et ka igapäevaselt saab sekretär hoida üleval meeskonnavaimu. "Tihti polegi palju vaja, piisab sellest, kui hallil päeval kapist kommid välja võtta ning oled suutnud kellegi päeva paremaks muuta!"

Tänusõnad luuleridades

Katrit on ka kolleegid kiidusõnade vääriliseks pidanud. Parimaks tunnustuseks peab Katri kahel TV3 sünnipäeval saadud auhindu: 2003.aastal - "Kolleeg, kelleta kohe kuidagi ei saa"? ning aasta hiljem "Toredaim kolleeg"?. Samas teeb talle suurt rõõmu ka see, kui ülikiirel tööpäeval tuleb mõni kolleeg suure hunniku materjaliga, mida oleks vaja skännida ning pärast leiab Katri oma mailboxist toreda luuletuse

"Oh Katri, Sind võib fännida,

sest Sina oskad skännida!

ja alati, kui mul on vaja,

Sa leiad selleks õige aja!"?

Otsib tasakaalu ja hindab siiraid tegusid

Katri leiab, et üldjuhul peavad töö asjad jääma ikka tööaja piiridesse ja vaba aeg on millekski muuks. Samas tõdeb ta, et teeb temagi väikeseid erandeid, kui tööl ikka väga kiired ajad on. Rahulolu tööga on Katri arvates oluline, sest tööl veedetakse väga suur osa oma ajast. Ometi on äga tähtsad ka pere ja sõbrad, niiet tegelikult usub Katri, et tasakaal on veel kõige määravam.

Vahel teeb Katri sekretäritööd ka väljaspool tööaega, tema hobiks on nimelt Eesti meistrivõistluste etappidel rallis sekretäriks olemine. Suvel on tema lemmiktegevusteks telkimine, grillimine ja matkamine. Veel meeldivad Katrile spinning ja bodypump. Ning õmmelda armastab ta ka.

"Hinda seda, mis sul on; tunne rõõmu lihtsatest asjadest ja siirastest tegudest!" sellest tõekspidamisest juhindub Katri oma tegemistes.


Kolleegi kommentaar:

Ene Veiksaar TV3 uudistetoimetaja-saatejuht

"Katri on TV3-e väike päike. Alati heatujuline ja abivalmis - kõlab justkui liiga lihtsalt! Kui aga arvestada, et just need väärtused kipuvad meie stressirohkes ühiskonnas kaduma, siis uskuge, me oskame seda oma tormava elustiili juures hinnata! Katri annab meile oma säraga palju rohkem, kui ise arvata oskab ja TV3 külalistele parimat visiitkaarti ei kujutaks hästi ettegi. Ega ma täpselt teagi, kus nii häid sekretäre tehakse, kuid arvan, et kõik sõltub ikka inimesest endast. Kui oled ise õnnelik, kiirgad seda ka väljapoole. Nonii, kui keegi nüüd arvab, et just tema firmasse kuluks selline väike päike marjaks ära, seda enam, et Katri peale sekretäritöö veel ka näiteks raamatupidamises kibe käsi on, siis ärge mitte lootkegi - teda me ära ei anna!"?

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara