Mõjuta inimest tema enda keeles

üks suurimaid vigu, mida paljud inimesed teiste veenmisel teevad, on järgmine: nad üritavad inimest mõjutada tööriistadega, mis toimiksid hästi nende endi peal. See tähendab, et nad satuvad tihti vaimustusse teatud nähtustest, mis pole vestluspartnerile olulised ning vastupidi.

Võtmeks inimeste edukal mõjutamisel on oskus "rääkida nende endi keeles" ja asjadest, mis on neile olulised. Allpool on toodud vaid mõned näited paljudest erinevatest strateegiatest.

Kas inimese fookus on suurel pildil või detailidel

Inimesed keskenduvad kas üksikasjadele või tervikule. Näiteks on teatud inimeste jaoks oluline eeskätt suur pilt, osade jaoks aga nüansid. Mõistagi tasub seda arvestada nendega vestlemisel. Heaks küsimuseks selle tuvastamisel on: "Kas soovid suurt pilti, või detaile?". Vahel võib säärase lähenemise kasutamine kokku hoida suure hulga aega :).

Kuidas inimene veendub?

Teatavasti omavad erinevad inimesed veendumisel ühte kolmest peamisest strateegiast: nägemise, kuulmise või tegutsemisega seotut. Enamik müügiinimesi üritavad klienti tihti veenda oma strateegia kohaselt. Mõistagi saab inimese veendumise strateegiast aru, kui kuulata tema juttu ja tabada sõnade valik selles. Kui tahad aga seda veelgi kiiremini

määrata, soovitan küsida firma juhilt näiteks: "Millal sa tead, et su IT juht (müügijuht, töötaja) on oma tööga hästi hakkama saanud?". Vastus peegeldab reeglina inimese veendumuse strateegiat (kuulmine, nägemine, koos tegemine jne). Säärasel teel tehtud tähelepanekutest võib olla päris palju abi oma ideede müümisel.

Kas inimene liigub millegi suunas või millestki eemale?

Nagu teame, paneb inimesi liikuma soov vältida valu või soov saada midagi head. Paljud inimesed eksivad, arvates, et kõigi peamine strateegia on liikumine probleemidest ja ohtudest eemale. Enamikul on, kuid arvestatav osa inimestest on mõjutatud rohkem võimalustest liikuda millegi uue ja ahvatleva suunas. Tihti jätab neile näiteks müügiinimese pidev keskendumine probleemide tagajärgedele ähvardamise mulje ning pole üldsegi nii efektiivne kui müügiinimene ise arvab. Inimestega, kelle strateegia on seotud millegi poole liikumisega, tasub hoida vestlust enamiku ajast positiivsel poolel. Antud strateegia tuvastamiseks piisab samuti sellest, kui inimese sõnade valikut veidigi jälgida.

ülaltoodud tööriistad on lihtsad. Valdavalt kõik saavad nendest asjadest aru. Valdav enamik tunnistab, et tahab neid teadlikult kasutada. Suurem osa lubavad kasutada ja vähemus kasutab reaalselt mõningatel juhtudel. üksikud kasutavad pidevalt ja usun, et neil on tänu sellele palju lihtsam.

Osale arutelus

 • Villu Parvet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara