Mul ei ole aega trenni minna - alatu valetamine iseendale

Ilmselt enamik inimesi tunnistab füüsilise trenni vajalikkust ning siinkohal ei ole mõtet seda pikemalt põhjendada. Raske on vaielda selle vastu, et elu pidevalt kõrgema energiatasemega, tervema tugevama keha ning paremini töötava organismiga on oluliselt aktiivsem ja rahuldust pakkuvam.

"Mul ei ole aega"

Enamik inimesi tunnistab küll trenni kasulikkust (vähemalt iseendale), kuid toob välja ka ühe kõige rohkem levinud ettekäände: "Mul ei ole aega trenni teha.". Tunnistan, et varem ma isegi vahel mõnede inimeste puhul uskusin seda, kuid nüüd paneb see mind igal juhul lihtsalt naerma. Miks? Sest inimene ei ole enamasti sedasi rääkides iseenda vastu aus.

Erinevalt paljudest teistest ressurssidest (jõud, raha, võimalused, intelligentsus, anded jne) on meil kõigil aega igas päevas täpselt ühepalju. Samuti otsustab valdav enamik inimesi ise, mida nad oma ajaga peale hakkavad. Öeldes, et Sul ei ole trenni jaoks aega, ütled sisuliselt, et eelistad trenni tegemisele midagi muud.

Kust aega leida?

Aja leidmine trenni tegemiseks on kordades lihtsam ülesanne kui paljudele tundub. Alustame sellest, et Sa ei pea koheselt hakkama profisportlaseks ning tegema trenni seitsmel päeval nädalas. Esialgu piisab täiesti näiteks kolmest-neljast korrast nädalas. Mõtleme, kui palju siis Sa selleks tegelikult aega vajad? Oletame, et trenni tegemine võtab aega 1,5h ja kokku nädalas u 6 - 7,5 h. Uskuge või mitte, aga on inimesi, kes ütlevad, et neil pole ka seda aega kuskilt võtta :)

Kui nädalas on 168 tundi, siis moodustab see kogu ajast ainult mõne protsendi, mis on tegelikult naeruväärselt vähe. Igal inimesel on tuhandeid tegevusi, mida ta võib trenni tegemisega asendada, saades nii märksa suurema rahulolu oma elust. Sageli on selleks lihtsalt televiisori vaatamine, söömine, sisutu lobisemine või isegi mõni negatiivne sõltuvus.

üheks osaliselt asendatavaks tegevuseks on tihti isegi magamine. Usu või mitte, aga enamik inimesi sõna otseses mõttes magab oma elu maha, sest nad ei tee piisavalt trenni. See tähendab, et keskmiselt magavad inimesed veidi üle 8 h ööpäevas ja on harjutanud oma organismi vähese füüsilise liikumisega nii, et tunnevad ennast ikkagi tihti väsinult.

Magades vähem (näiteks 7 h), on inimesel võimalus saada juurde juba esimesel kuul päris palju vaba aega, mida võib rahuliku südamega treenimisse investeerida. On korduvalt tõestatud, et regulaarse füüsilise trenni tegemine mitte ei suurenda

väsimust ja unisust, vaid isegi vähendavad seda. Olgu asendatavaks ajaks uni või midagi muud, oleme tihti lihtsalt välja mõelnud piisavalt veenva loo, et enesele maha müüa idee aja puudusest.

Kasuta ka harjumuse jõudu

Nagu teame, on liikuma saamine tunduvalt raskem, kui hoo säilitamine. Siinkohal veel üks huvitav fakt: ligi 80% inimestest, kes teevad kuue kuu vältel regulaarselt trenni 4-5 korda nädalas, jäävadki seda tegema. Antud lähenemist on muide proovinud paljud ja valdavalt see ka nii toimib. Palun mõtle sellele enne, kui ütled, et Sul "pole trenni jaoks aega":).

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara