Marika Vau töötab justkui viies firmas korraga

Marika sõnul E-Finance Oü?´l, kus ta büroo assistendina töötab, puudub üheselt nimetatav, konkreetne tegevusala. Firma on loodud kontori haldamiseks ja on n.ö. emaettevõte.

Tütarettevõtted on internetipõhised firmad - CV Keskus tööportaal, Osta.ee oksjonikeskkond, Kv.ee kinnisvaraportaal, Hydra.ee kuulutuste otsinguportaal ning Interneti Kaubakeskus AS (Netikataloog), mis tegeleb jaemüügiga posti-, telefoni- ja interneti teel.

"Igal firmal on küll oma telefoninumber, kuhu saab otse helistada, aga kui seal keegi vastu ei võta, siis suunduvad telefonid mulle - n.ö üldtelefonile,"? selgitab Marika. See eeldab kursis olemist kõikide firmade tegevusega ja võimet kiiresti ühest valdkonnast teise ümber lülituda. Marika ei näe selles midagi keerulist, pigem on just positiivne "Kuna assisteerin kogu kontori firmasid, pole rutiin kerge tekkima."


Kuidas jõudsid oma praeguse töökohani?

"Lõpetasin Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise eriala aastal 2001. Praktika käigus sain esimese sekretär-asjaajaja kogemuse ühes väikse Eesti alevi vallavalitsuses. Tundus huvitav ja mitmekülgne töö - seega oli sekretäri amet täiesti minu teadlik valik.

Peale kooli lõpetamist kandideerisin tulutult riigiasutustesse, kuhu ma oma hariduse poolest oleksin igati sobilik olnud. Samuti oli ka tahtmine oma teadmisi rakendada just riigiteenistuses. Pikapeale sain aru, et see on võimatu. Aasta peale kooli lõpetamist töötasin ühes keskkonnakujunduse firmas projektijuhina, kus töö oli huvitav aga palga maksmine töö eest "unustati"? päris tihti ära ja see mulle ei sobinud. Lahkusin omal soovil firmast.

Kaks kuud hiljem kandideerisin läbi CV Keskuse portaali praegusele ametikohale. Saatsin CV ja kaaskirja, käisin vestlusel ning järgmisel päeval helistati ja kutsutigi juba tööle. Olen siin alates 8.detsembrist 2003. Firma on aastatega kasvanud. Kui ma tööle tulin oli kontoris 16 inimest, nüüd on juba ligi 40 inimest."


Millised on Sinu peamised töökohustused hetkel?

"Hommikul toon värsked lehed postkastist. Minu ülesandeks on kirjavahetuse korraldamine, lõuna ajal posti sorteerimine, telefonikõnedele vastamine ja suunamine. Sõltuvalt töö iseloomust, millisesse firmasse helistatakse, võtan/jätan teate või kui saan aitan. Vastutan kontorikorralduse eest - tellin vajaminevaid kontoritarbeid jms. Samuti olen ühe firma krediidihaldur, kontrollin järelmaksu klientide maksmisi ja tegelen võlgnikega. CV Keskusesse kutsun kandideerijaid vestlustele. Reisikorraldus s.t. lennupiletite vms broneerimine on minu ülesanne. Firma siseste ürituste ettevalmistamisel aitan kaasa ja loomulikult tegelen jooksvate probleemidega, mis päeva jooksul tekivad. Annan parima, et need saaks samal päeval ka korda aetud.

Siiamaani ei ole kokku puutunud ka ülesannetega, mis vastumeelt oleksid. Tunnen end nende viie firma assisteerimisel vajaliku ja kasulikuna, see ongi parim tunnustus minu töös."

E-Finance Oü on selline edumeelne firma, kus lisaks inimestele on endale mugava keskkonna leidnud ka paar loomakest, nimelt sibavad puuris ringi kaks päris ehtsat kontorirotti.

Kuidas nad sattusid teie kontorisse?

"Meil on jah lausa 2 rotti kontoris. Nõuavad ärkvel olles kogu aeg tähelepanu, kuid enamus ajast siiski magavad. Eelmine rott Suzi toodi nädalaks n.ö hoida - omanik läks reisile. Nädalast sai kaks, siis neli ja lõpuks jäi Kontorirotike meile. Kui temake lahkus eelmise aasta augustis, siis arvas meie ülemus, et võiks juba 2 rotti olla. Nii ta rõõmsameelselt eelmise aasta septembris tuligi - puur käes ja seal 2 halli isast rotti.

üldiselt tekitavad rotikesed positiivseid emotsioone nii töötajates kui ka külalistes. Nende söögi ja puuri puhtuse eest hoolitsen mina, aga nädalavahetustel peavad nad kahjuks omaette olema."?

Mis motiveerib Sind särasilmselt tööd tegema?

"Mulle meeldib minu töö ja sellest esialgu piisab. Rõõmsameelsed ja vastutulelikud töökaaslased on olulised. Ja minu praegune töökollektiiv on fantastiline, paremat ei oska tahtagi. Toredad ülemused ja meeldivad töökaaslased teevadki osa tööpäevast mõnusaks. Samuti teeb head meelt, kui telefonil on tänulik klient, kelle mure või probleemi olen suutnud tema jaoks positiivselt lahendada."


Millised oskused on sekretäritöös olulised?

"Ma arvan, et mõlemad - nii erialased oskused - dokumendihaldus, arhiivindus, kui ka sotsiaalsed oskused - meeskonnatöö valmidus, enesekehtestamise ja -juhtimise oskused, on bürootöös vajalikud. Ise sain oma erialastele oskustele tugeva põhja ülikoolis ja sotsiaalsed oskused tulevad praktilise töö käigus. Näiteks olen muutunud palju sallivamaks teiste inimeste suhtes, samuti on kuhjaga enesekindlust juurde tulnud."


Kuidas iseloomustaksid head juhti?

"Hea juht väärtustab oma alluvate tööd. Samuti on tähtis, et juht kaasab teatud otsuste tegemisel oma alluvaid, kes on või võiksid olla tööalaselt rohkem kursis toimuvaga."

Kas Sinu praegune ametikoht on pigem hüppelauaks tegemaks karjääri, või usud, et sekretäriamet on amet kogu eluks?

"Kui see töökoht peaks minu jaoks kunagi ammenduma, siis tahan oma teadmisi ja oskusi rakendada personalialases töös. Kuid pole ka võimatu, et teen seda tööd kuni 50.-a eluaastani, aga sellises vanuses sekretäre vaevalt, et soovitakse:)"


Kui oluline on Sinu jaoks töötasu number?

"Töötasu on oluline. Töökoormuse suurenemisega, kogemuste ja/või tööstaaži kasvuga, peaks juht ise tulema selle peale, et tuleb töötaja palka tõsta. See ei pea olema üüratult suur, aitab ka vähesest - see tähendab ka midagi. Kui inimene tunneb, et ta on rohkem väärt, siis tulebki oma juhi poole pöörduda selle sooviga, et palgalisa saada."


Kuidas veedad töövälist aega?

"üks hea raamat on alati hea kaaslane. Kevad-suvel katsun ikka värskes õhus viibida, kas siis jalgrattaga ilusat ilma nautides või rulluiskudega sõites. Unistan sellest, et avaneks võimalus Austraalias ära käia. Miks? Minu üks lemmik loomadest on koaala, keda tahaks ükskord elus katsuda ja süles hoida. Kui tööl üldse käima ei peaks, siis reisiksingi mööda maailma ja loeksin huvitavaid raamatuid."


Milline on Sinu moto, miski millest juhindud oma tegemistes?

"Haara tänasest, ära usalda homset! Hindan ausust ja otsekohesust (heas mõttes)."

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara