Keelenõuanne - bürootöötajate abiline

Bürootöötajatel, eriti sekretäridel, tuleb tihti vormistada erinevaid ametikirju ja toimetada tekste. Seejuures on korrektne ja õige keelekasutus väga oluline. Kui aga mõni lause, väljend või sõna kohe kuidagi õieti või hoopis õigesti välja ei tule, siis kust saada eesti keele alast nõu ja abi?

Vastus on imelihtne - abiks on Eesti Keele Instituudi (EKI) keelenõuanne, mis töötab igal tööpäeval kella 9-12 ja 13-17 telefonil

631 3731
. Eesti keele alastele muredele vastavad keelekorraldajad ehk Eesti Keele Instituudi töötajad (teadurid).

EKI keelenõuandetelefon annab vastuse

Keelenõuandetelefon vastab küsimustele, mis puudutavad eesti keele kasutust. Niisiis saab sealt abi kui olete hätta jäänud lausete moodustamises, sõnastuses, õigekirjas või otsite mõnele võõrsõnale õiget tähendust.

Keelenõuande tööd toetab Eesti riik (riigieelarvest projekti "Keelehoole"? kaudu), seetõttu on keelenõuanne kõigile kasutajatele

TASUTA!

EKI Keelenõuvakk internetis

Kes telefoni teel nõu küsida pelgab, saab abi ka keelenõuvakast internetis aadressil http://www.eki.ee/keeleabi. Keelenõuvakas on korduvad ja olulised küsimused, millele leiab igaüks kiire vastuse.

Millal ja kuidas siis ikkagi kasutada sõnu

õigesti

ja

õieti

?

Keelenõuvakk märgib, et

õigesti
tähendab
'veatult, korrektselt, korralikult'
(Ta lahendas ülesande õigesti).
Õieti
tähendab '
õigupoolest'
(Kes seal siis õieti käis?).

Bürootöötajad kasutavad keelenõuannet järjest rohkem

Keelekorraldajate sõnul tuleb neile päevas keskmiselt 40 kuni 50 telefonikõnet. Küsimused, mis esitatakse, on väga erinevad. Levinuimad probleemid on seotud õigekirjaga, näitek suur ja väike algustäht.

Keelenõuandetelefonile helistajad on nii riigiasutustes töötavad sekretärid ja spetsialistid kui ka eraettevõtlusega seotud inimesed. Levinud on keelenõu kasutamine koolitusettevõtetes, suhtekorraldus- ja reklaamifirmades ning pankades.

Bürootöötajaid küsitledes selgus, et keelenõuandetelefon ja keelenõuvakk ei olegi väga tuntud. Ikka püütakse eesti keele alastes küsimustes ise hakkama saada või küsitakse nõu mõnelt targemalt inimeselt, näiteks tuttavalt eesti keele õpetajalt.

Tartus spetsialistina töötav Signe arvas, et keelenõuanne on väga asjalik ja kindlasti vajalik igale inimesele, kellel tuleb erinevate tekstide ja kirjade koostamise või üldse kirjatööga igapäevaselt kokku puutuda. "Kuna endal on kooli lõpetamisest juba 13 aastat möödas, siis on eesti keele tundides õpitud reeglid ammu ununenud või ununemas. On hea, kui leidub selline koht, kust igal ajal kiiresti nõu ja abi saab"?

Igatahes on keelenõuanne väga kasulikuks abiliseks igaühele.

Osale arutelus

  • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara