Suvine büroo - aasalilledest sukkade kandmiseni

Suvi on vallutanud Eestimaa ja käes on puhkuste tippaeg. Bürood ja kontorid peavad olema aga avatud ja töötajatelt nõutakse maksimaalset panustamist igapäevastesse tegemistesse.

Kas saame teha siiski milleski hinnaalandust, et ennast vähegi suvisemalt tunda ning töörutiinist kergemalt välja tulla?

Rutiini saab murda kui korraldada igapäevaelu juba väheke teisiti kui seda kogu aeg on tehtud.

Professionaalselt sekretärilt aga oodatakse just seda, et ta hoiaks üleval head emotsiooni ka kolleegide seas. Pingutus väärib tunnustust - hea toonus kandub edasi kindlasti ka klientideni ja positiivne tagasiside annab jõudu tagasi.

Niisiis, mida annaks teha igapäevasest rutiinist teisiti, millele iseenda juures tähelepanu pöörata ja kus on piirid, millest üle minna ei tasuks?

 • Kaunistame bürood rohkete lõikelilledega: näiteks uhked gladioolikimbud või lilleherned,"¦või hoopis aasalilled kui neid kuskilt võimalik noppida. Valik on mitmekesine.

  Tähelepanu: vett vaasides tuleb vahetada ja närbunud lilled õigel ajal kõrvaldada.

 • Võimalusel peame sagedamini lühikesi tööpause: tõusta arvuti ja töölaua tagant ning liikuda rohkem või vastupidi, hetkeks sulgeda silmad ja lasta headel mõtetel lennata.

  Tähelepanu: et ühelegi telefonikõnele ja kliendi pöördumisele ei jääks vastamata.

 • Meeldivalt õhku - kui konditsioneeri ruumides ei ole, aitaks ka jahedaõhupuhur palavust leevendada.

  Tähelepanu: see tuleks küll asetada sellisesse kohta, mis täidaks maksimaalselt hästi oma eesmärki ja ei lennutaks pabereid mööda kontorit laiali.

 • Taustaks hea muusika -muusika annab ja kujundab kiiresti emotsiooni.

  Tähelepanu: sobiv taustamuusika on häirimatu, eelkõige rahulik instrumentaalmuusika ja sellise tugevusega, mis ei sega suhtlemist.

 • Katame päeval eineks juurviljavaagna: vaagnal võiks olla rohke valik värskeid juur-ja köögivilju: kurk, tomat, lillkapsas, porgand, herned,"¦see, mida kerge suupäraste suuruste paladena näpuvahele võtta ja suhu pista. Lisaks maitsvad dipi-kastmed ja tuju tõuseb veelgi.

  Tähelepanu: lauale asetada, abiks söömisele lisataldrikuid ja pabersalvrätte.

 • Magusaks puuviljavaagen: vaagnale kirev valik marju ja puuvilju- maasikad, kirsid, murelid, tikrid,"¦., pirnid, õunad, virsikud, aprikoosid...

  Tähelepanu: kehtib siingi reegel, et kõik oleks suupärase suurusega, vajadusel pirnid, õunad sektoriteks lõigutud ja virsikutel, aprikoosidel, ploomidel kivid välja võetud.

 • NB! Mida küll soovitada ei tohiks, küll aga sobiva keskkonna olemasolul võiks kolleege üllatada ka arbuusi pakkumisega. Maitsev vili ja kiiresti toniseeriv, head emotsiooni andev, nii-et kui võimalust, siis miks mitte,"¦!

  Tähelepanu: vajalik õige söömise koht. Selleks ei sobi kindlasti oma töölaud, kuid verandal või eraldi sööginurgas küll. Igale arbuusisööjale peaks kuuluma suurem taldrik (head ühekordsed papptaldrikud), kindlasti ka nuga seemnete eemaldamiseks ja parajate palade lõikumiseks. Ja ohtrasti pabersalvrätte.

 • Lauale võib asetada väikeste klaaskausikestega ka näpuloputusvett. Kuna rasvase toiduga tegemist pole, siis sidruniviile lisama ei pea, aga mõni lilleõis ujuma, mis tekitaks meeleolu!
 • Joome virgutuseks rohkem vett ja karastavaid jooke. Proovime erinevaid valikuid: kali, mahl, jäätee jt toniseerivad joogid.

  Tähelepanu: hea kui oleme külmkappi varunud korralikult jääd, mida jookidele lisada, siis mõjuvad karastusjoogid maksimaalselt jahutavalt.Jääd serveerida kindlasti jäänõus.

  Jooke saame jahutada ka suuremas nõus, mille põhjas on hulgaliselt jääkuubikuid ja millele joogipudeleid ning mahlapakke hea asetada.

 • Riietume suviselt - mõnusalt , mis tähendab seda, et rõivaste materjalid oleksid looduslikud: siid, puuvill, linane. Seelikud, pluusid, jakid, pikad-või põlvpüksid.

  Tähelepanu: hea ei ole mitte napp riietus, vaid naturaalkangast ja lõikelt pikemad pluusivarrukad, -püksid, -seelikud, kus kangas saab õhu käes liikuda, ja tekitada mõnusat jahedust. Väldime võimalusel sünteetilisi materjale. Kirjeldatud riietusvariandis ei eksi me ka bürooriietuse etiketi vastu, kus liigsed kehapaljastused ei vasta heale toonile.

 • Igavene küsimus sukkade kandmisest kuumal suveajal.

  Tõesti ei ole sukkade kandmine vajalik vaid etiketi pärast, vaid kuulub riietuse tervikossa,"¦, sarnaselt kingade- ja käekottidega.

  Tähelepanu: küll võib teha mööndusi suveajaks, kus kuumust isegi palju ja sünteetiline sukk ei ole ihusõbralik kanda. Vahel aga protokoll näeb ette vältimatu sukkade kandmise. Näiteks on ees eriti tähtis ametialane või pidulik kohtumine; mõnede asutuste sisekorraeeskirjades on eraldi punkt sukkade kandmise kohta; kindlasti ka klassikalised kostüümid nõuavad sukkade kandmist. Sellistel puhkudel tuleb alluda reeglile ja valida kõige õhemad sukad, mida poelettidelt saada.

  Olgu siinkohal meenutuseks üks aastatetagune meeleolukas lugu, kus kuumal suveajal, sisenedes ühe ministeeriumi tööruumi, tuli mulle vastu paljajalgne riigiametnik. Ehmatas ikka küll,"¦., pani mõtlema, et kas riigiametnikud nii vaesed on!? Ta vist märkas minu kerget hämmingut, et pidas vajalikuks lisada: meil siin osakonnas nii kuum, et käime kõik paljajalu.

  Loodan väga, et ka selles ministeeriumis on nüüd töötingimused ja -arusaamad asjadest korrastunud.

 • Kanname õigeid suvekingi. Suvejalanõu büroodes peaks olema õhku läbilaskev.

  Tähelepanu: kuigi kannarihmata kingad on hetkel moekingad, olgu bürooking ikkagi kannarihmaga. Aitab see vältida ebameeldivusi, kus king käies võib jääda näiteks ukseliistu taha ja kaduda jalast või võime ise kingast lihtsalt mööda astuda ja kukkuda. Hiljuti olin tunnistajaks juhtumile, kus kena daam kaotas oma kinga teed ületades trammiliipri vahele,"¦., tramm oli aga lähedal ja õnneks trammijuht märkas toimunut.

  Büroojalanõu ei ole ka spordijalats.
Kindlasti on suvenautimiseks büroodes rohkemgi võimalusi, vajalik tähelepanu pöörata vaid sellele, mis head emotsiooni tekitaks,"¦.kellel häid mõtteid, tasub teistele teada anda.

RÕÕMU KÕIGILE SUVEL TÖÖTAMISEKS!

Osale arutelus

 • Inge Ojakäär

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara