Lugeja kirjutab: Sõjard sekretär?

Reamees Sekretär! Joondu! Valvel! Koopiamasina juurde rivvi võtt!!! Kohvimasin valmis laadida!

Kui selliseid käsklusi hommikul kontoris kuulda, arvaks enamik sekretäre, et ülemus on hulluks läinud. Küll aga mitte sekretär, kelle salahobiks on militarism."Sala"? sellepärast, et enamik inimesi ei suuda mõista, miks peab üks kena ja tore naisterahvas sellisest asjast huvituma ja mööda metsi roomama. Sest sekretär on ju kena ja viisakalt riides, hoolika maniküüriga ning alati nii ütlemata naiselik.

"Sõjard"? seevastu on aga mehelik ja jõhker, roomab taparelvaga mööda metsi ja on üleni räpane (loe: rohelise näoga). Esmapilgul ei tundu nendes valdkondades - kontoritöö ja militarism- midagi sarnast olevat.

Aga siiski-siiski?

Sekretär kui sidemees

Esimese paralleeli võib leida kindlasti kuskil sidetelgist. Igapäevaelus pidevalt telefoniga suhtlevale sekretärile pole mingi probleem hakkama saada sõjanduses kasutatavate raadiojaamade või telefonidega. Harjunud kiiresti ja palju infot korraga meelde jätma, on sekretär vägagi nõutud võitleja sõjanduses side erialal. E-mailide ja MSNi sõnumite asemel edastab usin sekretär lühiteateid või kodeeritud sõnumeid. Kui vaja, siis on ta ka käskjalg- peaasi, et vaenlase luurele vahele ei jää... Ja seda juba ei juhtu, sest kontorikostüümi ja tikk-kontsade asemel kannab ta laigulist vormi ning on igapäevase meigi asendanud maskeeringuga. Pealegi sobib roheline paljudele...


Sekretär kui staabikirjutaja

Teine võimalus on kiigata staabitelgi poole. Seal on tähtsad juhid koos, kes otsustavad ja peavad karme sõjaplaane. Nende hulgas istub aga üks tegelane, kes on väga tähelepanelik ning hoolikas - tema on "staabikirjutaja"?. Metsas pole masinkirja oskusest küll eriti abi, aga ega sekretär sellepärast käsitsi kirjutamises kehvem ole. Nii saavad olulised sündmused, lahingud, vaenlase tegevus ning koordinaadid hoolikalt ning peensusteni täpselt kirja pandud. Sest sellest sõltub kõigi kaasvõitlejate edasine käekäik...

Sekretär kui orienteeruja

Kolmas võimalus on näha sekretäri metsade vahel, pilk hoolikalt kompassi puuritud. Maastiku tundmine ning kompassi ja looduse järgi ilmakaarte määramine ning õige suuna leidmine on igal võitlejal käpas, kui ta topograafia tunnis hoolikalt kuulas. Ja hoolikas sekretär on. Ka tavaelus tuleb tal tihti ringi liikuda, küll ülemusele lennupileteid broneerida või olulisemaid kliente külastada. Ja aegajalt tuleb õige koht üles leida väga vähese info põhjal.

Sekretär kui meditsiiniõde

Neljas võimalus on paigas, kuhu ükski õige sõdur sattuda ei taha - nimelt meditsiinitelgis. Seal on kannatanutel hullemad vigastused kui paberiga sõrme lõikamine või kuuma kohviga kõrvetamine. Aga tubli sekretär saab ka seal esmaabiga hakkama- on ta ju harjunud ootamatute situatsioonide lahendamisega ning esmaabi algkoolitus on paljudel läbitud.

Sekretär kui kokatädi

Viies võimalus kohata sekretäri metsas on kõigi lemmikkohas- tagalatelgi söögijagamispunktis. Kohvi oskab iga sekretär keeta ning saab sellega ka välitingimustes suurepäraselt hakkama - kuigi puudub kohviaparaat, kraanist tulev vesi ning serviis. Ning paljudele varahommikul äratatud unistele võitlejate on hommikune kruusitäis kuuma kohvi vaat et elupäästjaks. Soojast pudrust ning hoolikalt valmistatud võileibadest rääkimata.

Sekretär kui eeskuju

Kuues võimalus on kiigata sinna, kus vapralt tegutsevad pisut väiksemad võitlejad, noorkotkad ja kodutütred nimelt. Neid õpetatakse oma kodumaad austama ja kaitsma ning samuti igas eluvaldkonnas hakkama saama. Nii saavad väikesed kodutütred lisaks vajalikele teadmistele ka unistuse - suureks saades hakata samamoodi sekretäriks, sest nende rühmaülem on tegelikult sekretär ja ta on nii lahe...

Sekretär kui hea kaassõdur

Seitsmes võimalus on , et... sa ei pruugi sõjard-sekretäri esmapilgul äragi tunda. Sest tema on oma loomult "hall hiireke"?. Mis aga ei tähenda, et ta kodumaa kaitseks ei kõlbaks. Ta on lihtsalt üks tavasõdur, kes ärkab vara, kuulab ja täidab käske, hoiab oma varustuse korras, hooldab oma relva (samuti jälgib, et hiljuti paigaldatud geel- või kangasküüned ei murduks, need peavad ju järgmisel tööpäeval endiselt korras olema) ja on heaks kamraadiks oma kaasvõitlejatele. Sarnasus sekretäritööga on aga hästi ära tuntav.

Militaristi, nagu sekretärigi elus tuleb ette palju ootamatuid olukordi, mida ka parima fantaasiaga inimene ei suudaks ette ennustada. Hetki, kus tuleb kiirelt otsustada ning tegutseda, jagub igasse päeva.

Sellised hetked annavad sekretärile kogemused ja teadmised, mida üksi kursus ega kool anda ei suuda. Nii on oma kontorilaua taga olla tunduvalt kindlam ja julgem- on teadmine, et saad hakkama IGAS olukorras.

Seega sekretärid- lahinguks valmis! Meid ja meie teadmisi osatakse hinnata. Palju rohkem, kui esmapilgul arvatagi oskame...

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara