Lugeja kirjutab: Madis Kübar: On eriline töötada sellise isiksuse alluvuses nagu Ene Ergma.

Sekretar.ee persoonilugude rubriigis ei ole just üleliia tihti intervjueeritavateks meessoost sekretärid.

Ei ole ka käesoleva loo keskmes olev persoon "klassikaline sekretär"? vaid juhiabi, kelle tööülesanded on väga mitmekesised "” kohtumiste ettevalmistamine, meediamonitooring, taustainfo kogumine, valijate küsimustele vastuste soovitamine jne.

Madis Kübara igapäevatööks on abistada Riigikogu aseesimehest presidendikanditaati! Väga iseseisvat naispoliitikut nõustavat noormeest saab oma ülemuse sõnade kohaselt iseloomustada kui loomingulist, aktiivset ja head suhtlejat, kellel on õnn tegeleda asjadega, mis pakuvad talle tõeliselt huvi.


Olete Riigikogu aseesimehe abi. Millised on Teie tööülesanded?

"Minu töö seisneb Riigikogu aseesimehe Ene Ergma nõustamises. See tähendab, et minu ülesanne on tegeleda mingite konkreetsete juhtumite puhul taustainfo kogumisega ja sellest lähtuvalt pakkuda välja lahendusi. Asju, millega tegeleda on väga erinevaid "” tuleb aidata valmistada ette kõnesid, meediat monitoorida, samuti on minu ülesanne olla abiks valijate küsimustele ja probleemidele vastuste soovitamisel, suuresti on minu õlul ka kohtumiste ja ringsõitude ettevalmistamine."

Kui tihti olete sunnitud tegelema asjadega, mis otseselt ei kuulu Teie tööülesannete hulka, kuid millest ei ole võimalik ka keelduda (nt. põhjusel, et teised inimesed eeldavad, et need ülesanded kuuluvad Teie pädevusse)?

"Piltlikult öeldes selliseid asju, mis otseselt minu tööülesannete hulka ei kuulu, ei ole olemas. Kõik probleemid ja küsimused peavad saama vastuse ja lahenduse ning vajadusel tuleb lihtsalt kaasata inimesi, kes on erinevates valdkondades pädevad!"Mis on selle töö juures Teie jaoks huvitavat ja erilist? Kas olete tundnud vahel ka rutiini?"Selles töös ei ole kunagi kaht ühesugust vastust ja lahendust. On eriline töötada sellise inimese ja isiksuse alluvuses nagu seda on Ene Ergma, on eriline töötada Riigikogus"¦"


Töötate Eesti jaoks olulises organisatsioonis "” kui tähtis on Teie jaoks organisatsioon, mille heaks tööd teha?

"Loomulikult on see mulle väga tähtis. Minu jaoks ei ole vahet, kui suur või väike on organisatsiooni olulisus Eesti jaoks. Oluline on, et organisatsioon, milles ma töötan, toodaks ühiskonnale uusi väärtusi. Oluline on organisatsiooni eesmärk ja sihid, mida see organisatsioon taotleb."


Kuidas kirjeldaksite oma ülemuse juhtimisstiili?

"On selge, et Ene Ergma on meeskonnamängija, kes on enda ümber kogunud pädevad inimesed, kes kõhklematult teenivad tema seatud eesmärke. Ta on juhina õiglane ja suunab tööd kindlakäeliselt."


Mis on Teie töös kõige raskem? Ja kõige huvitavam?

"Kõige raskem "” ma ei ole alati oma aja peremees ja ma pean paljude otsuste langetamisel mitte lähtuma iseenda paremast äranägemisest, vaid seisukohtade üle diskuteerima. On raske neid vajadusi õigesti tunnetada. Kõige huvitavam on töötada koos huvitavate inimestega. Selleks, et teha head tööd on vaja head meeskonda ja õiget häälestust. Minu töö on väga inspireeriv."


Kui pikad on Teie tööpäevad? Kas tuleb tihti teha ka ületunde?

"Minu töögraafik on paindlik, ma ei pea istuma iga päev kindlast kellast kindla kellani oma töölaua taga. Tänu mobiiltelefonile ja sülearvutile saan teha oma tööd mobiilselt "” just seal, kus parajasti viibin. ületundidest minu puhul ei saa rääkida, töö on tehtud siis, kui töö on tehtud."


Mis motiveerib pingutama, milline on parim tunnustus?

"Kuigi Riigikogu aseesimehe koht ei ole otseselt poliitiline, siiski saavad siia valituks ainult Riigikogu saadikud, kes on Riigikogu koosseisus, ehk kes on valitud mingi partei nimekirjast. Seega pean ma oma tegevuses lähtuma partei käekäigust, milles Enel kui tipppoliitikul, on oma väga kindel roll. Kõrgeim tunnustus on see, kui plaanitu on ellu viidud ja töö tulemusi panevad ka teised tähele. Poliitikas muidugi alati ei ole võimalik neid tagajärgi kohe näha, peab suutma vaadata kaugemale."


Millised iseloomujooned on vajalikud, et olla hea nõunik?

"Töökas, paindlik, hea suhtleja, iseseisev, loominguline. Kindlasti peab nõunik suutma haarata infot lennult, aga suutma samas säilitada "külma kõhu"? ja analüüsivõime. Pingetaluvus peab olema samuti hea."

Kui oleksite ise ülemus, kas oleksite valmis tööle võtma meessoost sekretäri (eeldusel muidugi, et mõni mees kandideerib)? Mis te arvate, kas Eesti ühiskond on valmis firmasse sisenedes kohtuma "visiitkaardina"? meessoost sekretäriga?

"Jah Eesti ühiskond on valmis küll aktsepteerima meessoost sekretäri, meie ühiskond on suhteliselt tolerantne. Mina siiski eelistaksin naissoost sekretäri "” mul isiklikult ei oleks meessoost sekretäri vastu midagi, aga kuna sekretäri töös on oluline täpsus detailides, siis meestel on siin palju õppida, naised lihtsalt sobivad sellesse ametisse paremini kui mehed."


Mis on Teie meelest sekretäri ülesanded (soost sõltumata)?

"ülesanded on väga erinevad, need sõltuvad organisatsiooni vajadustest. Ma ei tahaks nimetada mingeid kindlaid ülesandeid, kindlasti on sekretär firma "visiitkaart"?, millest omakorda tuleb selles ametis ka lähtuda."


Kuidas olete oma töö ja tehtud valikutega rahul?

"Töö nii suurepärase inimese kõrval, nagu Ene Ergma, suurepärases meeskonnas, mille ta on loonud, on iseenesest väga inspireeriv. Mul on olnud õnne, kuna olen saanud tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad."


Kuidas veedate tööst vaba aega? Kuidas pingeid maandate?

"Tööst vaba aega veedan enamasti koos oma lähedaste ja sõpradega ning ka lihtsalt omaette olles ja maailma asjade üle mõtiskledes. Mulle meeldib käia kinos, teatris ja kontsertidel, samuti meeldib mulle sportimine, mängin korv- ja jalgpalli, sõidan jalgrattaga ning matkan. Tegelikult need kõik tegevused on ka väga head pingemaandajad. Olen õppinud tööd mitte koju kaasa tooma, mida ma veel paar aastat tagasi ei osanud alati teha. Kui pinged on tõesti kõrgele kruvitud, siis aitab kõige paremini üks korralik kuum saun. See on parim pingete maandaja!"

Osale arutelus

 • Kristi Helme

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara