Ka disain-WC jäägu büroos ikkagi funktsionaalseks

Büroo tualettruumi kujundades peaks see haakuma ülejäänud ruumidega, kuid samas olema niiskuskindlatest materjalidest.

"Miks mitte paigaldada WCsse näiteks hästi suureformaadilised seina- ja põrandaplaadid, või siis vastupidi - päris tillukesed," arutleb Vaikla Stuudio Oü sisearhitekt Urmo Vaikla.

Tema arvates on oluline, et tulemus ei oleks hall ja igav, vaid efektne ja maitsekas. Kasutavad ju inimesed seda ruumi päris tihti. Teiselt poolt aga peab tualettruum olema siiski ka võimalikult funktsionaalne - seega pakub Vaikla üheks võimaluseks näiteks süvistatavad loputuskastid, kuna siis jääb põrand võimalikult lage.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimees Priit Põldme peab büroo WC kujundamise juures samuti oluliseks mitte unustada selle funktsionaalsust, et inimesel oleks seda mugav kasutada. Samas soovitab ta büroo WC ilme loomisel järgida firma üldisi kujunduspõhimõtteid. "Näiteks, kui ülejäänud kontoriruumide seintel on kasutatud vineeri, võiks seda mingil määral olla ka WC-s," leiab ta. Seega tuleks büroo sisustamisel ühtlasi kujundada ka WC tervikuga haakuv ilme.

Vaikla sõnul on sisekujundajate asi alati välja mõelda midagi omapärast ja maitsekat ning see puudutab ka tualettruume. Kontori WCd kujundades soovitata selle elavdamiseks mõelda näiteks mõne ruumi optiliselt liigendava valguslahenduse peale. "Hästi sobib näiteks karniisitagune valgustus, mis annab kogu ruumile olulisemat omapärasemat, ent samas õdusat hõngu juurde."

Palju saab Vaikla arvates ära teha ka materjalide valikul. Tellija saab siin oma tahtmistel lasta vabamalt lennata kas või seetõttu, et üldiselt on WC üsna väike ruum ja seega ei lähe erinevate disainmaterjalide ning võtetega opereerimine väga kalliks.

Samas hoiatab Põldme, et WC põrand tuleb kindlasti valmistada mõnest veekindlast materjalist. "Kui ka mujal ruumides on kasutatud näiteks parketti, siis WC puhul oleks ilmselt praktilisemaks valikuks plaadid või muu põrandakate, mis märjaks saamist ei karda," lisab ta.

Columbus IT Partner Eesti ASi büroo- ja personalijuht Janika Toomik ütleb, et nende kontori WC kujundus on lihtne, samas värvilahendus ehk pisut jõuline. "Kasutatud on väikeseid, küllaltki intensiivset sinist värvi keraamilisi plaate põrandal ja ühes seinas," selgitab ta. Samas peab ta kujunenud jõulise kontrasti mahendajaks suuremaid valgeid plaate ja valget värvitud seinaosa, millele lisab õdusust WC tagaseina süvistatud huvitav valgustatud niÅ?Å?.

"WC lisatarvikud - prügikast, paberihoidjad jms - on valitud läikivad ja roostevabad," märgib Toomik. Ehkki roostevabad pinnad on pretensioonikad veepritsmete suhtes, peab ta neid ikkagi efektseteks. Liiatigi käib ju koristaja iga päev neid niikuinii muuhulgas puhastamas.

Toomiku sõnul on nende ettevõte oma tualettruumiga põhimõtteliselt rahul. "Nuriseda võiks vast ehituskvaliteedi pärast, näiteks vuugitäited võiks korrektsemad olla," leiab Toomik. "Ka valgustus võiks parem olla, ruum jääb pisut pimedaks."

Osale arutelus

 • Ketlin Rauk

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine