Rinnavähi sõeluuring - mis ja milleks?

sekretar.ee

2002. aastal käivitas Eesti Vähifond koostöös Eesti Haigekassaga "Rinnavähi varajase avastamise projekti aastateks 2002-2006"?.Rinnavähi varane avastamine võimaldab saada oluliselt paremaid ravitulemusi, võimaldab terveneda ja jääda ellu.

Tähtis on teada, et varajases staadiumis rinnavähk ei põhjusta tavaliselt mingeid kaebusi, mille põhjal saaks kindlalt rinnavähki kahtlustada. Seetõttu tuleb juba 20-aastaselt hakata regulaarselt ise oma rindu kontrollima ja alates 40. eluaastast teha seda arsti juures iga 2 aasta järel.

üheks oluliseks võimaluseks haigust varajaselt avastada on sõeluuring ehk skriining.

Sõeluuringule kutsutakse kõiki naisi vaatamata kaebuste puudumisele alates 50. eluaastast - vanusest, mil rinnavähi tekke risk suureneb oluliselt.

Lihtsalt öeldes on rinnavähi sõeluuringu eesmärgiks "läbi sõeluda"? teatud vanusegruppi kuuluvad naised, et avastada muutusi, mis võivad viidata rinnavähile.

Sõeluuringus kasutatakse röntgenograafilist ehk mammograafilist uuringut, mis on rinnavähi diagnoosimisel peamiseks meetodiks.

Uuringud viiakse läbi suuremates piirkondlikes haiglates (Onkoloogiakeskuses Hiiul, Tartus ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogiakliinikus, Pärnu Haiglas) ning Oü Mammograafis. Maakondades sõidab ringi ka mammograafiabuss, mis peaks lihtsustama nende inimeste uuringule pääsemist, kes elavad Eestimaa kaugemates nurkades ja kellel on raskendatud nimetatud keskuste juurde minek.

Riiklike sõeluuringute abil on võimalik oluliselt pikendada rinnavähiga patsientide elu.

Lisainformatsioon: www.rinnavahk.ee ja www.cancer.ee

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara