Erilises kohas toimunu jääb meelde

Huvitavas või ebatavalises kohas korraldatud üritus jääb võimsamalt meelde.

Valikuvõimalusi, kus seminare pidada, on igasuguseid. Võib valida range õhkkonnaga ruumi hotellide või kontorihoonete pakutavate seminariruumide hulgast või hoopis korraldada seminar turismitalus.

Seminarikoha valik oleneb sellest, mitmepäevasena koolitus on planeeritud, koolituse eesmärgist ning loomulikult ka sellest, kui palju ressursse konkreetse ürituse tarvis varutud on.

Seminaride korraldamise teenust pakkuva firma Tallinna Konverentsid direktriss

ülla Mägi
jaotab seminaride toimumiskohad laias laastus kaheks: traditsioonilised ja ebatraditsioonilised. Traditsiooniliste valikutena eelistavad seminariruumide tellijad Mägi sõnul põhiliselt hotellide konverentsikeskusi, näiteks hotellides Olümpia, Central, Viru ja Portus.

"Aga sama hästi võib seminari korraldada ka ööklubis, teatris, saunas või mõisas," ütleb Mägi. Tallinna Konverentside korraldatud seminaride omapärasemaid toimumiskohti meenutades nimetab Mägi mitmete mõisate juures asuvaid seminariruume, Tugamanni Veskit, Linnateatri Hobuveskit, Laulasmaa SPAd, Tallinna lauluväljakut ja Glehni lossi.

Valikuvõimalusi on palju. Hea ligipääsetavus räägib Tallinna ja teiste suuremate Eesti linnade konverentsihotellides seminaride korraldamise kasuks. Kogu teenustepakett on neis kohapeal olemas ning seetõttu on seminari korraldamine ka kuluefektiivne. Tallinna konverentsikeskuste seminariruumide rendihinnad on küll kõrgemad kui maapiirkondades, kuid teenust on mugav kasutada.

Freakish Goldfishi projektijuht

Heli Hansen
peab kõige efektiivsemaks ja meeldejäävamaks variandiks seminaride korraldamist looduskeskkonnas väikestes turismitaludes. Hansen ütleb, et kui firma või asutus on otsustanud pidada seminari väljaspool Tallinna, siis valitakse meelsasti just turismitalu.

Seda muidugi tingimusel, et ürituse profiil kohaga sobib ning rahvast pole rohkem, kui tallu ära mahub. "Omapärased on seminarid siis, kui nad on kuskile väljasõiduga, siis ümbritseb osalejat tavapärasest erinev õhkkond," ütleb Hansen. Linnast väljas looduslikult kaunis kohas asuv seminaripaik mõjub rahustavalt ja tekitab osalejale tunde, et tal on aega ja ta saab rahulikult seminarist osa võtta. Linnasaginas tekib kergesti tööle tagasi kiirustamise tunne.

Otepääl asuva Karupesa hotelli vastuvõtu- ja müügijuht

Kerli Tominga
ütleb, et nende hotelli tuleb firmasid seminare pidama igalt poolt. Karupesas on seminare pidanud nii Tartu firmad kui ka näiteks asutused, millel on kontorid eri linnades laiali.

Nn eriliste kohtade - mõisate, turismitalude, spaade - puhul on oluliseks argumendiks koha meeldejäävus ning võimalikud lisategevused töise osa juures, mis üritust põnevamaks aitaksid muuta.

Kohaelamuse pärast ei pea tingimata tööpaigast kaugele sõitma, huvitavaid valikud leiab ka linnas. Frens Konverentsiteenuste tegevjuht

Kadri Karu
nimetab käepärase eksootikana võimalust korraldada seminare kunstigaleriides ja muuseumites.

Samuti leiab kena seminarikoha näiteks eksootilise välisilmega Pirita kloostrist Tallinnas. Kaunid ruumid seminarideks on teatrites ja kultuurikeskustes. Ajastuhõngulisi ruume pakub Raekoja platsil asuv Tallinna Matkamaja.

Osale arutelus

 • Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara