Laste jõulupakki üllatuskingitus

Et jõulude ajal lubatakse lastel palju maiustusi süüa, ootavad mudilased jõulumehe kingikotist midagi magusat. Sõltuvalt sisust jäävad laste jõulupakkide hinnad 20-100 krooni vahele.

Eesti turul on peamised laste jõulupakkide tootjad Kalev ja Laima. Mõlema firma tootevalikust võib leida mitmeid jõulupakke, mis mõeldud spetsiaalset lastele. Pakikesi on ka suurematele.

Varem jõulupakke tootnud firma Maiasmokk on taandanud oma jõulupakkide valiku ainult 250grammisele piparkoogikotikesele.

ASi Jungent toote- ja turundusjuht

Veiko Nuudi
ütleb, et tootjaid on niivõrd vähe, kuna jõulupakkide tegemine on hirmus kallis ning pakendamine ja propageerimine keeruline.

ASi Kalev juhatuse liikme

Alar Pink
loetleb Kalevi tänavuses jõulutoodete portfellis 49 spetsiaalse jõulukujundusega toodet. Kommipakke on 16, Å?okolaade 17, kommikarpe 10, piparkooke 4 ning martsipane 2 varianti. Küllaltki lai valik on ka Laimal, kes pakub kommi- ning piparkoogipakke, Å?okolaade ning kommikarpe.

Jõulupakid on enamasti rõõmsavärvilised. Illustratsioonideks pisikesed päkapikud, lumememmed ja inglikesed ning muidugi jõulutaat põhjapõdraga.

Pakikesi võib leida kõikvõimalikul kujul. On nii traditsioonilisi kotikesi-karbikesi kui ka maja- ning tordikujulisi pakendeid.

Jõulupakke võib valida mitmes suuruses, 200 grammistest kuni 1,2 kilosteni välja. Väiksemad on mõeldud eelkõige pisikestele maiasmokkadele, kes veel väga palju maiustada ei tohi. Priskemad aga juba suurematele magusasõpradele.

Kalevi puhul eelistavad tarbijad keskmiseid või suuremaid kommipakke kaaluga alates 450 grammist.

Jõulupakkide sisuks on peamiselt mitmesugused kommid, Å?okolaadid ning piparkoogid. Viimaste aastate jooksul on osasse kommipakkidest peidetud ka mänge ja mänguasju.

ASi Laima Eesti turundusjuhi kohusetäitja

Rael Viikoja
sõnul on nende tootevalikus kinkepakk, millega kaasneb palju magusat ning pisike pehme Laima põhjapõder.

Kalevil on pakkides peidus mängud ning raamatud, mis on eranditult välja töötatud just nende firma kingipakkide tarbeks. "Nii on järje saanud Leelo Tungla jõuluraamat ning üllatusena jõuab väikeste magusasõpradeni vahva Memoriini Musta Notsu mäng," selgitab Alar Pink.

Kõige enam ongi nõutud just need pakid, millega saab kaasa toredaid mänguasju või raamatuid. Jõulupakke tellivad nii era- kui ka avaliku sektori asutused. Samuti on oluline kliendigrupp koolid, lasteaiad ning muud lasteasutused.

Sel aastal alustab Kalev jõulutoodete väljastamist juba oktoobri teisest poolest, et anda klientidele võimalus vältida jõulueelset kiirustamist ja oma tellimus varakult ära teha.

Tallinna Keraamikatehase personali- ja kvaliteedijuht

Egle Pihlak
kinnitab, et keraamikatehase töötajate ning nende laste meelespidamine on jõuluajal ettevõttes kena traditsioon.

Jõuluõhtut on Keraamikatehases alati peetud, kuid laste arvu vähenemise tõttu on üritus muutunud rohkem täiskasvanukeskseks.

"Jõulupaki oleme alati valinud kodumaise Kalevi tootevaliku hulgast. Valiku tegemisel on tähtis, et jõulumehe kingikotti saaks pista vähemalt poolekilose kommipaki, kuna pühade ajal on lubatud kommi süüa nii palju, kui soovid," räägib Pihlak.

Ta lisab, et mitte iga kord pole laste kingipakk paljalt suur kotitäis komme. Sageli on Keraamikatehas lisanud kingipakile ka näiteks lõbusate piltidega kruusi.

Kommipakki lisame ka kingituse

Kati Oja

Estraveli personalidirektor

Estravelis on töötajate lastele jõulupakkide kinkimine traditsiooniks.

Igal aastal korraldatakse lastele uhke jõulupidu koos teatrietenduse, kontserdikülastuse või muu meelelahutusliku osaga. Muidugi ei puudu sealt ka jõulumees piraka kingikotiga.

Iga laps saab kingikotist maiustusepaki ning lisaks sellele ka kingituse. Kingitused valime vastavalt lapse vanusele - lauamängud, joonistustarbed, mänguasjad ja muu selline. Siiani oleme maiustusepakid ostnud Kalevilt, kellega meil on pikaajaline koostöö.

Osale arutelus

 • Triin Rebane

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara