Vale marker rikub plekk-tahvli põhjalikult

Jalgadel koosolekutahvel on kergesti kasutatav, kuid nõuab tähelepanu, kuhu millega kirjutatakse.

"On tahvlid, mille pinnale saab kirjutada spetsiaalse pliiatsiga ja tahvlid, mida kasutatakse ainult koos paberblokiga," seletavad Arthemise Kontoritarbed Oü müüjad

Tiia Tilts-Viskus
ja
Luule Käsk
kahe tahvlitüübi erinevusi.

Ehkki valge plekk-tahvli või pabertahvli kasutamine kontoris koosolekul ja nõupidamisel on hea abivahend, unustatakse müüjannade kinnitusel end selle mugavusse uinutatult ning rikutakse kas hajameelsusest või lihtsalt teadmatusest hea töövahend ära.

Kirjutatava pinnaga tahvlil on magnetpind, kust pealekirjutatud teksti saab ära kustutada. Mittekirjutatava pinnaga tahvlil on spetsiaalne pind ja sellele kirjutada ei saa.

Küll aga saab kirjutamiseks paigaldada paberbloki mõlemale tahvlile.Tavapärasele rebitavale blokipaberile, on Post-it sarjast saadaval ka kleebitavad tahvlipaberid, mis on blokist küll kallimad kuid kasutusmugavuselt paremad.

Tahvlile muudab mugavamaks ka väike kaal ja lihtne kokkupandavus.

Paberblokkidest on Infotark AS müügisekretär Lagle Päärsoni seletusel standardblokk suuruses 60x84 cm on saadaval nii ruudulise kui valgena. Tavapärasele rebitavale blokipaberile, on saadaval ka kleebitavad tahvlipaberid, mis on blokist küll kallimad kuid kasutusmugavuselt paremad.

Tahvlimarkerid, puhastuskäsn ja puhastusvahend on mõttekas soovitab Päärson osta juba komplektis.

Tahvlimarkereid müüakse nii ühe kui mitmekaupa ning neid on neljas põhitoonis: punane, must, roheline ja sinine. Päärsoni sõnul on tahvlimarkerite jaoks on olemas eriline hoidja, mis kinnitub magnetiga otse tahvli külge ega lase markeril kuhugi ära veereda või maha kukkuda..

Samuti on magnet tahvlikäsna sees, mis välistab võimaluse, et tahvlikäsn kaduma läheb.

"Väga tihti kasutatakse tahvlile kirjutamiseks juhuslikku markerit ja kirjutatut maha ei saa. Sellisteks juhtudeks võiks olla puhastusvahend, mis eemaldab ka veekindla markeriga kirjutatu," õpetab Tilts-Viskus.

Ka pikalt kasutuseta seisnud tahvli võiks tema veendumusel iga natukese aja tagant puhastusvahendiga üle tõmmata.

Digitaaltahvel salvestab kirjutatu arvutisse

Kuigi pabertahvel jääb püsima veel pikaks ajaks, on paberi ja digitaaltehnika koostöös leiutatud digitaalsed tahvlid, mis on olemas nii paberiga kui ilma.

"Digitaaltahvel võimaldab kirjutatu salvestada arvutisse spetsiaalse sensorpliiatsiga. Ning salvestatud faile saab suurele ekraanile taasesitleda ja uuendusi lisada", selgitab Infotark AS ostujuht

Margus Ross.

Tallinna ülikooli Konverentsikeskuse juhi

Aili Lintnermann
i sõnul on pabertahvel ennekõike näitlik vahend, mida kasutatakse sageli just koolituste läbiviimisel.

"Pabertahvlile on hea erinevaid jooniseid ja skeeme teha ja lehtede tagasikeeramisega saad materjali taas üle korrata," seletab ta. Ka lisab Lintnermann, et tänu kergele kaalule ja mobiilsusele on tahvlit lihtne transportida ühest ruumist teise.

Osale arutelus

  • Marina Tigasing

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara