Miks eelistada meeskollektiivi?

Kui saadakse jaatav vastus töövestluselt, siis esimene asi, mille pärast muretsetakse (peale töö muidugi) on kolleegid. Et kui palju neid on ja millised inimesed ja kuidas omavahelised suhted ja "hierarhia"? on, mis kellelegi meeldib/ei meeldi jne.

Teadmine, et hakkad töötama meeskollektiivis, teeb enamikke naisi murelikuks. Et pole kedagi, kellega kohvinurgas lobiseda, pauside ajal niisama klatÅ›ida ning kellega koos meeste poolt tekitatud "rünnakute"? vastu hakata. Ja alguses, uue töötajana, on ikka kindlam endale mõni sõps leida, kellelt küsida ja nõu saada, kui esmalt oma asjadega jänni jääd.

Tegelikult julgen oma kogemustest kinnitada, et meeskollektiiv on palju kindlam ja lahedam kui naiskollektiiv (sorry...). Ja seda mitmel põhjusel.

Esiteks - pole omavahelist naiselikku konkurentsi. Ei pea iga päev vaatama, et soeng oleks viimse juuksekarvani paigas, meik kuni tööpäeva lõpuni perfektne, kostüüm viimase detailini lihvitud ning laitmatu. Mis aga ei tähenda, et meeste seas lohaka välimusega ringi saaks käia... Mehed on üllatavalt tähelepanelikud ja märkavad ka väiksemaid uusi detaile... Aga nendelt saadud kommentaarid pole kunagi halvustavad stiilis "lahe kübar, mis siis, et moest läinud, aga sulle sobib siiski..."?

Teiseks - meeste seas pole seda "naiselikku"? õelust ja kiibitsemist. Öeldakse, mida mõeldakse ja hiljem pole mingit vääritiarusaamist. Mis öeldud, see öeldud. Vahel öeldakse muidugi ka liiga mõtlematult, aga mehed oskavad ka vabandada. Muidugi mitte otse, seda juhtub üliharva. Aga kaudne vabandamine on isegi armsam, näiteks suvalisel hetkel vabanduseks või leppimiseks lillede või sinu lemmikkommide karbi toomine.

Kolmandaks- meeskollektiivis hoitakse vähemuses olevaid naisi. Esmamuljel ei saa seda arugi ja kohati tundub, et pigem pannakse sind proovile. Aga kui ilusti "testiga"? hakkama saad (ehk siis ei ürita end supernaisena näidata, kes iga asjaga, igas olukorras, iga kell toime tuleb), siis vajadusel tullakse alati appi. Vaja on vaid ilusti abi paluda ning teinekord ise oma naiselikke oskusi appi pakkuda.

Kõikvõimalikud armukolmnurgad ja muud tunnetega seotud probleemid - nende eest pole keegi kaitstud. Ja siis pole oluline, kas ollakse ainus naine meeste hulgas või vastupidi. Loeb see, kuidas oma kolleegidesse suhtutakse. Kui otsitakse potentsiaalset kallimat, siis tulevad jamad nagunii. Kui on oluline, et omavahel oleks mõnus suhelda ja ka vabal ajal aegajalt midagi koos teha, siis püütakse ka kõikvõimalikke pingeid vältida.

Oma praeguses töökohas olen esimest korda ainus naine meeskollektiivis. Olen töötanud ka ühes ruumis kolme naisega, kellest kaks sel hetkel parasjagu rasedad olid ja pidevalt mind oma titejuttude ning tujudega hulluks ajasid. Meeskollektiivi tööle minnes tuleb arvestada mõningate nähtustega, mis sellega kaasnevad - meeste naljad ja jutud, kohvikeetmise sinule delegeerimine ja muu taoline. Kuid ma arvan, et lahe kollektiiv ja hea omavaheline läbisaamine kompenseerivad selle mitmekordselt. Lisaboonusena ei mingit õelutsemist!!!

Osale arutelus

  • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara