Julia Jurova - positiivsusest pakatav sekretär

Soome Suursaatkonnas töötav 26-aastane Julia Jurova on alati rõõmsameelne ja positiivsusest pakatav ning oma veatu, aktsendivaba eesti keelega petab ta nii mõnegi inimese ära. Minu tutvus Juliaga sai alguse ühel linnalahingu õppusel, aga tööelus oleme muidu mõlemad sekretärid.Julia töötab Tallinna Soome Suursaatkonnas suursaadiku sekretärina teist aastat, kuid majas on juba neljandat aastat. Julia: "Alustasin töötamist saatkonna konsulaarosakonnas viisa ja elamislubade vastuvõtjana, seejärel olin keskuse sekretär, kus pidin vastu võtma kõik saatkonna telefonikõned. Kui vabanes suursaadiku sekretäri koht, andsin samuti oma taotluse sisse ning võitsin konkursi."?


Milline on Sinu haridus, mis koolides oled käinud ja kuidas oma praegusesse töökohta sattusid?

Olen lõpetanud vene keskkooli ja peale seda astusin Tallinna Pedagoogika ülikooli soome keelt ja kirjandust õppima. Esialgu oli päris raske, kuna õppekeeleks oli soome keel ja mina ei olnud sellega varem kokku puutunud (vene koolides ei õpetata soome keelt). Kuid pärast sain aru, et selline õppimismeetod ongi kõige õigem, muidu ei saa keelt kunagi selgeks. ülikooli ajal käisin õppimas Jyväskylä ülikoolis keelekursustel ja samas olin terve suve tööl Rääkkyläs, mis on Joensuu lähedal ning kus korraldasime Soome rahvamuusikafestivali KIHAUS. See oli minu jaoks suurepärane elamus, kuna lisaeriala TPüs oli mul muusikaõpetaja.

Saatkonna tööle sattusin nagu ikka tööle satutakse - saatsin oma CV. Esialgu mind võeti ainult suvetöötajaks konsulaarosakonda, kuna seal oli palju venekeelt kõnelevaid viisa- ja töölubade taotlejaid. Siis osalesin keskuse sekretäri konkursil, kus töötasin ühe aasta. Kui Tallinnasse saabus uus suursaadik, algas ka uue sekretäri otsing. Konkurss oli raske. Koosnes kahest osast: kirjalik ja suuline. Taotlejaid oli ligi 90 inimest. Kuid kui sa kunagi ei proovi, siis ei saagi mitte midagi. Ja siin ma nüüd olengi!


Kui ma Sinuga suhtlen, siis pidevalt mõtlen sellele, et kas sul keeled segamini ei lähe?

Tõepoolest, mõnikord eesti ja soome keel lähevad sassi. Kuid sõbrad teavad seda ja ei tee sellest suurt numbrit. Pigem mõnikord tuleb isegi naljakas olukord, sest alustan lauset eesti keeles ja lõpetan soome sõnaga. Kuna töökeeleks on veel ka inglise keel, siis mõnikord mõtlen, et mis keeles peaks telefonile vastama.

Kuigi minu emakeel on vene keel, siis sellele vaatamata kasutan tihti eesti keelt, sest siis on lihtsam ennast väljendada. Ja olen veel tähelepannud, et kui ma olen terve päev soome keelt rääkinud, siis mõtlen ka soome keeles.


Millised on Su varasemad töökogemused?

Olen varem viis aastat töötanud keeltekoolis administraatorina. See oli päris hea elukool, kuna firma oli väike (ainult direktor ja mina), aga tööd palju. Peale keeltekursuste tegelesime veel rahvusvaheliste programmidega, sh töö tudengitele ja noortele spetsialistidele välismaal, erinevad kursused ja lastelaagrid välismaal. Samuti korraldasime esimestena siin Eestis rahvusvahelise laste keeltelaagri, kus eesti lapsed said õppida inglise keelt kolme nädala jooksul Inglismaalt ja Ameerikast tulnud õpetajatega. Olen samuti osalenud erinevatel seminaridel ja konverentsidel nii Eestis kui välismaal.

Miks tasub Sinu arvates tänapäeval sekretär olla?

Ausalt öeldes ei olegi sekretäri töös seda "miskit", tuleb lihtsalt armastada seda, mida sa teed. Sest töö on suurim osa meie elust, see peab kindlasti meeldima. Ja kui meeldib ning saad tööga hakkama, siis oledki omal kohal ja naudid elu.


Kas sekretär peab kindlasti olema naine või sobib ka mees sellele ametikohale?

Muidugi mees sobib, miks mitte?! Kui ta tunneb, et ta on sekretäriks sobilik, miks siis ei:)


Millised on Sinu ootused-lootused-unistused seoses tööga? Karjäärimõtted?

Praegune töö andis mulle idee mõtiskleda veel ühest kõrgharidusest. Tahaksin õppima minna diplomaatide kooli.


Millega vabal ajal tegeled, millised on Sinu hobid?

Vabal ajal meeldib mulle sporti teha: tegelen aeroobika ja pilatesega. Suvel väga meeldib jalgrattaga sõita, talvel suusatada. Arvan, et inimene peab olema alati vormis, see mõjutab ka tööd. Sest kui sa füüsiliselt tunned end hästi ja oled endaga rahul, siis ka muud asjad klapivad. Kuid ei ole vaja üle pingutada, kõike tuleb teha naudinguga! Samas laulan veel Tallinna ülikooli Naiskooris juba kaheksandat aastat. Liitusin kooriga, kui õppisin veel ülikoolis. Laulmine mõjub väga hästi ja lisaks saab väga palju reisida.

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara