Rattaga vormi rühmatreeningus

Mulle meeldib küll rattaga sõita, kuid spinning'ust ehk siserattatreeningust pole kunagi eriti osanud lugu pidada.Hämar treeningusaal ja rühm...

Otsustasin siiski proovima minna, kas selline treening mulle sobib. Valisin paljude võimaluste seast fatburn spinning'u ehk hoiatuste järgi pisut kergema versiooni.

Pean tõdema, et trenni polnud ma tükk aega teinud, mistõttu kiiresti kaasa sõites tõusis pulss väga kõrgeks. Õnneks julgustab rühmatreener, et kui ennast halvasti tunned ja ei jaksa, võid ka natukene viilida ja rahulikumalt sõita.

Kartsin, et pärast säärast pingutust vaevlen järgmistel päevadel hirmsates lihasevaludes, kuid oh üllatust, polnud tundagi, et oleksin end liigutanud. Pigem vastupidi - oli kergem ja reipam tunne.

Trenn ise kestab 50 minutit. Algab rataste seadistamise ja soojendusega, millele järgneb treeningu põhiosa, kus imiteeritakse mäkketõuse ja laskumisi, sõidetakse tasasel maal, pehmel pinnasel, rannaliival, kiirendatakse, taastutakse, ületatakse konarusi ja teisi takistusi ning lõpuks spurditakse finiÅ?isse.

Põhiosale järgneval "jahtumislõigul" taastatakse pulss ning korrastatakse hingamine, seejärel venitatakse läbi treeningus tööd teinud lihasrühmad.

Kogu treening toimub meeleoluka muusika saatel. Pinge langeb ka siis, kui pärast soojendust treener saalis valgustuse hämaramaks keerab, nii saab igaüks endale keskenduda.

Treeningusse tasuks kindlasti kaasa võtta ka jook ja rätik, sest higi valatakse ohtralt.

Peale trenni tundsin, et olen läbi nagu läti raha, kuid mõnda aega taastunult olin koju astudes enda üle uhke, et sellise katsumuse läbisin.

Et mitte ühekordsesse vaimustusse takistuda, olen nüüd korduvalt siserattatreeningut külastanud ja lahkunud iga kord spordiklubist kergema ja parema enesetundega.

Nii, et kes arvab, et spinninguga saab ainult kala püüda - üks-kaks-kolm sammud spordisaali poole ja ise proovima!

Kommentaar

Meeme Männiste, siserattatreener

Siserattatreeningu muudavad nauditavaks muusika, meeskonnatunne ja valgus, mida treener saab vastavalt võimalustele varieerida.

Muusika rütmis sõitmine annab jõudu rasketel tõusudel ja spurtides ning aitab lõõgastuda kergematel lõikudel. Rühmas tekib ka mõnus ühtekuuluvustunne.

Mõnes saalides on ka võimalus näidata videoekraanilt maastikke, kasutada valgusefekte ning kunstlikku tuult, mis muudavad treeningu vaheldusrikkamaks ja ehedaks.

Vastavalt tunni iseloomule ja raskusastmele kestavad treeningud 45-90 minutit.

Siserattatreening annab suurepärase füüsilise koormuse. See sobib väga hästi vereringe- ja hingamiselundkonna arendamiseks ning üldise vastupidavuse parandamiseks, samuti kaalu alandamiseks. Lihaskonnast teevad suurima töö reie-, tuhara- ja säärelihased, kuid töötama peavad ka kõhu- ja seljalihased.

Treeningud sobivad nii meestele kui ka naistele. Kergematest siserattatreeningutest võivad pärast arstiga konsulteerimist osa võtta ka rasedad.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara