Lugeja kirjutab: Lilled sekretäri lauanurgal

Kas poleks kena alustada tööpäeva, kui sinu lauanurgal on kimp kevadisi tulpe või hoopis kauni ümbrisega potilill? On inimesi, kellele lilled meeldivad ja on neid, kes taimi kontorisse kindlasti ei soovi. Alljärgnev lugu on neile, kes siiski hindavad taimede ilu ja mõned nõuanded floristide poolt, et lillede habras ilu liiga üürikeseks ei jääks.

Esmalt uurisin, millised potililled üldse kontorisse sobiksid. On ju kontoreid väga erinevaid - mõnes käib päeva jooksul palju inimesi, mis aga ei pruugi taimedele meeldida, samuti on erinev ruumide sisevalgustus.

Ahti Lyra

, Lillekauplus "Masha"? florist:

Kõigepealt peaks otsustama, milliseid potililled meeldivad - dekoratiivsete lehtedega või õitsvad taimed. Lehtdekoratiivsed taimed, mis peavad kaua vastu erinevates tingimustes, on näiteks lehtliilia, raunjalg, tiigerlehik, tups-rohtliilia, turdleht, viigipuu, diifenbahhia, noliina, havisaba, tõlvlehik, sulgvõhk jpt. Õitsvatest kestavad kauem kuuking, tsümbiidium, dendroobium, flamingolill, ekmea, gusmaania, kalanhoe, varjukannike ja vriisea. Nimetatud taimed peavad ka ebasobivates kasvukohtades nädalaid vastu, sobivas keskkonnas aga aastaid. Õitsvate potilillede puhul nagu ka lõikelillede puhul, me ei saa loota, et õite ilu kestab igavesti. Samuti ei peaks kesklinna kõrge rendihinnaga büroost tegema taimedele sanatooriumi. Firmajuhile tuleb igatahes odavam vahetada aeg-ajalt senine haljastus uue vastu, kui luua sobivaid kasvutingimusi taimedele (nt 5-10 kraadine õhutemperatuur puhkeperioodil või kõrge õhuniiskus).

Annika Kütt

, "Lilledisain"?:

Potililleks sekretäri lauale soovitaks siis vast midagi lehtdekoratiivset. Õitsvad lilled üldjuhul tahavad ka päris palju valgust saada ja seetõttu ei peaks nad sekretäri laual just eriti kaua vastu. Ja kui on soovi lille näiteks silmatorkavamaks muuta, siis on ju alati võimalus muretseda lillele ilus ümbrispott.

Uurisin veel, kas lillefirmad pakuvad sellist teenust, et kord nädalas, nt esmaspäeva hommikul, toimetatakse kontorisse värsked lõikelilled ja palju selline teenus maksab.

Rikets Oü pakub lillede kullerteenust, lillede hooldamist, sisehaljastust. Vajadusel tullakse kontorisse kohale, et aidata kliendil sobivad lilled valida.

Interflora esinduskauplus Masha pakub oma klientidele võimalust tellida iga esmaspäev kontorisse uued lõikelilled või seaded. Tallinna kesklinna büroodesse on iganädalase tellimuse puhul kohalevedu tasuta, lillede maksumus sõltub aga konkreetse kliendi vajadustest. Tore üllatus oleks ka äripartnerile õnnestunud tehingu puhul lilleseade saatmine, mida on võimalik teha läbi Interflora lisaks Eestile rohkem kui 160-s riigis üle maailma.

Lilledisain pakub samuti sellist teenust. Teenuse hind sõltub siis lillede hinnast ja kogusest, pluss lisandub teenusele ka transpordi hind, mis siis oleks orienteeruvalt 35 krooni. Teenust pakutakse hetkel vaid Tartu linnas ning selle teenuse teeb veel eriliseks see, et tellitud lilledele on võimalus lasta printida ka firma logo, nimi või siis lihtsalt rõõmus tervitav tekst, mis teeb igal kontorisse tulijal tuju heaks.


Alternatiivid tavalistele lõikelilledele või potililledele kontoris

Rikets Oü arvates lõikelilledele ei olegi eriti alternatiivi - elavat lille ei saa asendada. Aga on võimalik pakkuda lõikelilledest lauaseadeid, mis püsivad kauem.

Lillekauplus "Masha"? pakuks teiseks alternatiiviks elustaimedele kunsttaimi, mille kvaliteet on tänapäeval nii kõrge, et petab sageli ära isegi professionaalid. Kõik lisatavad dekoratsioonielemendid peavad senisesse ruumi sobima ja olema kooskõlas sisekujundaja ideega. Töötajate isiklikud asjad (perepildid, lastejoonistused, karumõmmid, üle-eelmise aasta sünnipäevakimbust liblikas jms) ei tohiks üldjuhul olla klientidele nähtaval.

Lilledisaini arvates annab lõikelilledest tegelikult väga erinevaid seadeid teha, nii et see ei tohiks kunagi igavaks muutuda, kuid vahelduseks võib kontorilauale asetada ka mõne kujukese, või siis küünla (nt geelküünlad, millel on roosilehed, teokarbid ja veel muid huvitavaid elemente sees).

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara