Lugeja kirjutab: MSNi suhtlus kontoris

Tänapäeval ollakse mures sellepärast, et inimesed, eriti noored, ei oska omavahel muudmoodi suhelda, kui vaid MSNi teel. Järgnevalt püüan uurida, kui kaugele on selline "suhtlusvorm"? kontorites arenenud ning millistel teemadel ning olukordades just internetisuhtlust eelistatakse.

Olen ise töötanud väikefirmas, kus arvutiga töötajaid oli kokku kümne ringis. Töötati väikeses, kahekordses majas. Igale töötajale tehti isiklik, "töine"? MSNi aadress. ühes ruumis töötajad said omavahel muidugi ilma MSNita hakkama, teise toa (õigemini küll teise korruse) rahvas suhtles alumistega juba veebi kaudu stiilis "kuule, kas printeris paberit on?"?. Mind ajas alati selline suhtlemine naerma, seega püüdsin seda vältida - kui ikka vaja oli, siis sai ka need paar sammu trepist käidud. Pealegi, kui päev otsa arvuti taga istuda, on iga lisasamm figuurile ainult tervitatav. Küll aga pidin pea iga kord vastama küsimusele "Miks sa messengeris ei küsinud?"?.

Kuidas tuvastada, kas mõni kolleeg on juba tööl? Hüüda teda? Ei. Selleks logid end oma töö MSNi ja vaatad, kes samuti on online?´is. Nii lihtne see ongi

üks mu hea sõbranna rääkis, kuidas ta oma assistendiga suhtleb - töö ajal ollakse nagunii koos ja peale tööd logitakse end MSNi ja suheldakse edasi, justkui ei saaks päeva ajal piisavalt suheldud.

Järgnevalt aga paar head arvamust, millest on üksjagu õppida.

Helen Randloo (töökohad Transcom ja Merge):

"Ei usu, et töötajad võõraks jäävad, kuna suurtes majades pole seda kontakti nii või teisiti ja see võimaldab lihtsalt tööd organiseerida - paremini ja kiiremini. Personalijuhi ülesandeks ehk ongi leida võimalusi kollektiivi kooshoidmiseks a la ühisüritused jne. Minu töökohas on MSN keelatud, kuna see kurnab arvuteid, meil on väga mahukad failid lihtsalt. Seega suhtleme me tegelikult omavahel näost näkku, helistame, jätame sedeleid lauale või sise e-mailile.

MSN on väga hea lahendus siiski tööalaseks suhtlemiseks ja mis kõige olulisem - ka odav, kiire ja piisavalt optimaalne. Ei usu, et niimoodi suheldes võõrandumise oht kaasneb, sest laiali paigutatud asutuse filiaalid ei näe teineteist näost näkku nagunii. Osavalt korraldatud ühisüritused ja muud toredad ettevõtmised liidavad suure pere ühtseks :) See on nii minu arvamus kui ka kogemus."

Riigiametis töötav sõbranna arvab aga arvuti teel suhtlemisest nii:

"Minu arvates on mõne inimesega tõesti kergem messengeri teel suhelda, kuna näost-näkku mõnikord ei saa sõna; aga muidu kasutan messengeri tehniliseks infovahetuseks ja kohtumiste kokkuleppimisteks, et siis hiljem näost-näkku rääkida. Isiklikku asjaajamist ikka ei asenda miski. Samas, mingit ebameeldivat asja on hea ajada e-maili või MSNi teel, siis ei pea kohe vastama ja võib sobivalt viivitada."

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine