Google Earth aitab reisi planeerida

Google Earth on virtuaalne gloobus, mis võimaldab tänu satelliit- ja aerofotodele liikuda maailma eri paigus tugitoolilt tõusmata.

2005. aastal Google Earth'i nime saanud programm on viimase aastaga nii palju täiendatud, et võib ka kõige arvutikaugema inimese tundideks ekraani ette naelutada. Interneti vahendusel töötav programm on tasuta allalaetav aadressilt earth.google.com ning vajab liikumiseks peamiselt arvutihiire abi. Kiire internetiühendus aitab sujuvale liikumisele oluliselt kaasa, aeglasega võib fotode laadimine kaua aega võtta.

Virtuaalsel gloobusel liikumise teeb köitvaks asjaolu, et erinevalt laual seisvast gloobusest on kõik pinnavormid mitmemõõtmeliselt välja joonistatud. Kuna kasutaja saab enda eelistustest lähtuvalt valida kõrgust vaadeldavast objektist, nurka (kas vaadata objekti otse ülevalt alla või pisut küljelt) ning ilmakaari, siis annab hiirega liikumine tunde lennukis istumisest.

Kaart on detailne

Suurem osa maailmakaardist on tehtud resolutsiooniga 15 meetrit piksli kohta, mis võimaldab suuremate probleemideta teede ja majade eristamist. Nii on näiteks nähtavad Pirita eramajade ette pargitud autod ja Raekoja platsil ringi jalutavad turistid. Samas on mõned suurlinnad nagu Las Vegas või Seattle isegi 15-sentimeetrise resolutsiooniga, mille tõttu on nähtavad isegi liiklusmärkide varjud.

Fanaatikute töö tulemusena on hakanud kerkima ka kolmemõõtmelised hooned: inimesed visandavad SketchUp programmi abil tuttavate majade kujud ning kannavad need kaardile. Niimoodi on näiteks ehitatud kogu Tokyo kesklinn ja USA suurlinnade keskused.

Kuna kõik fotod on tehtud viimase kolme aasta jooksul ning täiendatakse pidevalt, siis on kõik vaated enam-vähem ajakohased. Põhjapoolsete regioonide fotod on valdavalt suveperioodidest, kui lumikate kõike ühtlaselt valgeks ei tee.

Reisisellile abiks

Kui "virtuaalse" reisimise jaoks on Google Earth hea eelkõige oma põhifunktsiooni, satelliitfotode tõttu, siis programmi lisaväärtused teevad sellest täiesti tõsiseltvõetava abivahendi pärisreiside planeerimisel. Vastavalt soovile saab kaardil lasta näidata riigipiire, maanteid, fotosid (mida erinevad kasutajad on oma erakogust teatud paigaga sidunud), kohanimesid, rahvusparke ja isegi söögikohti.

Kõik see kokku annab reisi planeerijale võimaluse lisaks turismibüroo pakutud brožüüridele ise "kohal käia" ja uurida, missugused paigad lähikonnas veel külastamist vajavad.

Skeptikutele annavad virtuaalse entsüklopeedia Wikipedia fotod mõnusa eelvaate sellele, missugune Google Earth seestpoolt tundub. Heida pilk peale näiteks maakera kaugvaatele, Google'i hoonetekompleksile, St Helene saare vulkaanikraatrile, Alcatrazi vanglale, Mehhikole.

Teatud kohtades esineb küll ebatäpsusi, kuna erinevad fotod on sisuliselt "kokku õmmeldud" ning liitekohad ei pruugi sajaprotsendiliselt kattuda (Londoni kesklinnas esines kuni paarimeetrisi nihkeid), kuid õnneks on sellised vead harvad. üldjoontes annab programm väga realistliku pildi sellest, mis ühes või teises kohas parasjagu näha on.

Osale arutelus

 • Maria Kupinskaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara