Sekretär - juhi ihuarst!

sekretar.ee

Tänapäeval peab sekretär oskama kõike käitumisetiketist arvutipargi haldamiseni ja kohvi keetmisest torude remontimiseni. Sekretär on firma ihu- ja hingearst.

Sekretäri üheks vastutusrikkamaks kohustuseks on juhi päevaplaani koostamine. Just selle ülesande kaudu on sekretäri võimuses, või lausa tema vastutusel, ülemuse ja miks ka mitte koostööpartnerite ning kogu personali hea enesetunde, energilisuse ning tervise eest hoolitsemine. Sekretär saab planeerida ülemuse päevaplaani ning katta koosolekute laua just selliselt, et inimestel jätkuks energiat tööpäeva lõpuni ning säiliks tervislik kehakaal.

Tööpäeva teises pooles on inimesed tihti väsinud, kuid sageli ei ole see tingitud ületöötamisest või füüsilisest väsimusest, vaid kõige tavalisemast energiapuudusest, st mittesöömisest. Selle asemel et ennast kohviga turgutada, tuleks lihtsalt veidi süüa. Selleks, et juht ja kolleegid oleksid energilised ning kehakaal püsiks stabiilne, mõned nõuanded heale sekretärile:

* Päevaplaani koostades kavanda juhile piisavalt aega kehakinnituseks. Liiga tihe päevaplaan jätab söömise tagaplaanile, päevane mittesöömine maksab kätte õhtuse ülesöömisega.

* Nõupidamiste lauda või kohvinurka kattes lähtu tervislikkusest, asenda kommid ja küpsised näiteks värskete puuviljadega. Ära unusta värsket joogivett. Kõik see mõjub ainevahetusele virgutavalt.

* Varu juhile nälja ennetamiseks "näljaabi"? - pähkleid-puuvilju, müslibatoone, täisterakukleid, Tudengieineid.

* Võimaluse korral planeeri kohtumispaigad jalutuskäigu kaugusele ja soovita auto parklasse jätta. Nii aitad hoida kehakaalu ning aktiveerida liikumist.

* Uuri välja, millal ülemus trennis käib, ja hoolitse selle eest, et töökohustused samale ajale ei langeks.

Tänu teadmistele kaalujuhtimisest saab sekretär suunata iseenda, juhi ning personali söömis- ja liikumisharjumusi kaloreid kirja panemata, pähe tuupimata ja arvestamata.

Täpsem info ja registreerimine:

www.kaalujuhtija.ee

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara