Odavlendude jahil

Kui töötasu napilt üle Eesti keskmise ulatub, on reisiplaanid hinnatundlikud: raha, mida igas kuus kõrvale panna, justkui oleks, aga mõtlematult kalleid lennupileteid osta pole võimalik ega tahtmistki. Pärast paari kõnet erinevadesse reisibüroodesse võib nägu pikaks venida: "Ma ei saa seda endale lubada..." Minekumõtteid maha matta pole siiski mõtet: piisavalt suure kannatlikkuse ja paindlikkusega võib leida Internetist pileteid, mis turu keskmisele isegi kuni kaks korda alla jäävad.

Aga et kõik kohe alguses ausalt ära rääkida, tuleb tunnistada, et päris maatasa tegeva arvamusega ei maksa reisibüroodesse suhtuda: vahel tulevad just büroode kaudu pakkumised, millest on piinlik mitte kinni haarata. Probleemid kipuvad tekkima pigem siis, kui tegemist on tavatu sihtkoha või tavatu reisimisajaga: näiteks mai keskpaigas keegi vaevalt et Tallinn-Alaska pileteid pakub.

Paar nõuannet kõrva taha panemiseks

Olen läbi isikliku kogemuse leidnud rituaalid, mis head hinnad Interneti avarustest kätte toovad. Lõplikult kuldset tõde selles valdkonnas kahjuks ei ole.

Kasuta odavate lendude otsimiseks suuri Interneti otsingusüsteeme nagu Travelocity, Expedia, Orbitz. Kasuta neid paralleelselt, samu otsingukriteeriume sättides: olenevalt sihtkohast võivad leitud piletite hinnad 10-20 % erineda. Varieeri lennukuupäeva +/- 10 päeva. Ole kuupäeva suhtes paindlik: nädalavahetuseti on hinnad kõrgemad, kui kesknädalal. Proovi algus- või sihtpunkti asemel mõnd teistsugust lähedalasuvat lennujaama: mõnetunnine bussi- või rongisõit teise lennujaama võib säästa sulle mitmeid tuhandeid.

Ära püüa alguspunktiks tingimata kõige lähemat lennujaama leida - võib selguda, et errriti hea lend läheb hoopis Frankfurdist - sest Euroopa siseselt on võileivahinnaga pakkumisi nii kui nii.

Pärast 30-40 minutilist otsingut, kui on tekkinud arusaam keskmistest hindadest ning vajalike ümberistumiste arvust, kiika Eesti suuremate reisifirmade kodulehekülgedele: nii oskad paremini hinnata, mis pakkumised tähelepanu väärt on.

Pane 4-5 paremat leidu kirja ning jäta otsimine sinnapaika. Päev hiljem sama tegevuse juurde naastes on pea selgem ning otsing õnnestub paremini.

Meie katsetasime kolme suurt otsingusüsteemi 4 erineva reisisooviga: edasi-tagasi reisid New Yorki, Phuketile, Mallorcale (alguspunktiga mõnest suurest Euroopa lennujaamast) ning üheotsa lend Moskvasse Riiast. Ajasime taga odavat hinda, isegi juhul, kui see mõne ümberistumise kaasa tõi.

  Travelocity Expedia Orbitz Frankfurt - New York (5. juuni, teisipäev) New York - Frankfurt (15. juuni, reede) 644 $ 534 $ 536 $ Kopenhaagen - Phuket (18. mai, reede) Phuket - Kopenhaagen (20. mai, pühapäev) 1154 $ 1172 $ 1154 $ Riia - Moskva (29. juuni, reede) 148 $ 159 $ - Berliin - Mallorca (20. august, esmaspäev) Mallorca - Berliin (30. august, neljapäev) 202 $ 200 $ 148 $

Tabel näitab, kui kallid olid kõige odavamad piletid ning sulgudesse on märgitud ümberistumiste arv ühel suunal (seega kui sulgudes on number 1, siis tähendab see, et nii edasi kui ka tagasi lennates tuleb üks kord vaheistumine teha).

Euroopa sees on odav

Kui on plaan mõnda teise maailmajakku lennata, ei tasu karta valida alguspunktiks mõnd Euroopa lennujaama, mis Eestist kuni paari tunni lennukaugusele jääb, sest esiteks ei saagi Tallinnast eriti paljudesse paikadesse otse lennata ning teiseks käib suur osa odavaid lende läbi Londoni, Frankfurdi, Milaano, Berliini, Dublini, Praha ja Kopenhaageni.

Euroopa-sisesed lennud võivad hämmastaval odavad olla tänu Air Balticile (käib siitsamast lähedalt, Riiast!), Ryanairile, Easy Jetile, Wizzairile - koduleheküljed tasuvad vahetevahel kontrollimist.

Piletite hinnapoliitika

On tava, et lennupiletid kallinevad seda enam, mida lähemale saabub väljalennu kuupäev. Olenevalt firmast võib esimene kallinemine toimuda 20-30 päeva enne valitud lendu.

Optimaalne aeg sobivate piletite otsimiseks on poolteist-kaks kuud enne plaanitud reisi: liiga kaua ette broneerides võib mõni odavate piletite kampaania maha magatud jääda, kuna nendega tullakse välja alles paar kuud enne lennuaega, liiga hilja broneerides aga muutuvad ka varem odavana näinud piletid kalliks.

Internetifoorumid aitavad!

Kunagi "kreisimatele" reisisellidele kuulunud reisimisfoorum trip.ee on kasvanud suureks, üleüldiseks reisifoorumiks, mis vahel liigagi suures mahus kuurortpiirkondadele ja paketireisidele keskendub. Sisestades otsingusse oma reisimõtete sihtkoha on vähetõenäoline, et foorumi avarustest üksi hea vastus lagedale ei tule.

Eriti kasulik on trip.ee juhul, kui sellel pisut pikemat aega, 2-3 nädalat, silma peal hoida: ahvatlevad lennuhinnad ilmuvad teemadesse iga paari-kolme päeva tagant.

Osale arutelus

 • Maria Kupinskaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara