Juhtimisest

Juba aegade algusest peale on inimesed pidanud vajalikuks juhi rolli "” on see siis perekonnapea, kogukonna vanem, kiriku juht, teatri juht, äri juht... Juhi peamine omadus, hoolimata millist kooslust ta on kutsutud-seatud juhtima, on Inimese tundmine. Seda omadust võib võrrelda nn.materjali tundmise vajadusega ükskõik millise spetsialisti jaoks "” ehitaja peab tundma ehitusmaterjale, elektrik valdama elektri "hingeelu"?, keemik aineid jne jne.

See, et iga juhi "materjaliks"? on inimesed, võib luua väärkujutelma, et teatrijuht sobib tingimusteta kiriku juhiks või ärijuhiks ja vastupidi. Kindlasti on juhte, kes sobivad mitmete erinevate organisatsioonide ja institutsioonide edasiarendajateks. Samuti on vaieldamatu tõsiasi, et iga ärijuht, kes soovib olla edukas oma alal, peab olema mingil määral kirikuõpetaja, lavastaaja, dirigent. Nii nagu lavastaja peab suutma luua kunstilise terviku, peab ettevõtte juht suutma teha seda ettevõttega "”kollektiivitunne, imago, majandusnäitajad peavad juhi käe all moodustama tarbijale meeldiva pildi, et selle ettevõte kaup ja teenus oleks vastuvõetav, ettevõte oleks edukas. Nagu kiriku juht peab ettevõtte juht suutma näha kaugemaid eesmärke, mis on ettevõttele ja seal töötavatele inimestele hea. Inimesed ei ole rahul ettevõttes kus juht neist ei hooli. Selles ettevõttes ei ole võimalik ka edukus, areng ega head majandustulemused. Kaob ettevõte ja kaovad töökohad. See tähendab, et ka ettevõtte juht peab armastama oma töötajaid ja oma tööd "” tal peab olema kutsumus.

Ettevõtte juhi ampluaasse kuuluvad teatri- ja kirikujuhi töö nüansid. Ilmselt ei vaidle keegi vastu, et tänapäeval on iga organisatsiooni juhi jaoks oluline koht majandusteadmistel. Iga organisatsioon, peab suutma tagada oma tegevuseks majandusliku baasi ja seetõttu ei saa ilma majanduse algtõdeteta ilmselt läbi ükski juht.

Niisiis võib kokkuvõtvalt tõdeda, et kõik juhid peavad valdama "materjali"? "” inimest. Läbi eduka "materjali"? tundmise saavad juhid ellu viia omanike või muu kõrgemal seisva institutsiooni või isiku poolt neile pandud eesmärke. Kui tegutsetakse ärisektoris eeldab see juhilt lisaks inimestega ümberkäimise/motiveerimise/ kaastõmbamise oskusele sügavuti teadmisi majandusteaduste alal, kui teatri valdkonnas siis teksti ja emotsioonide jms ning jumalakojas armastuse alal.

Kuidas edukalt juhtida ja meeldivaid töökeskkondi luua? Selge on see, et juhtimisviisid ja meetodid muutuvad koos inimühiskonna muutumisega, kuid milline on juhtimisparadigma tänastes Eesti organisatsioonides? Kas juhtimine ja inimesed on erinevad eritüüpi organisatsioonides? Vastused on olemas - vastused on igas organisatsioonis. Kui need vastused kokku koguda on võimalik kirjeldada kaasaja juhtimise mõttelaadi. Seda teadmist rakendades aga suudetakse tõenäoliselt luua paremaid ja edukamaid organisatsioone.

Osale uurimistöös!

Andke oma panus organisatsioonide juhtimisalase mõttelaadi uurimisele. Kaaskiri ja küsitlusele vastamise juhend asuvad sellel

http://raamatupidaja.ee/raamat_apps/juhtimislaad_kiri_3.doc

http://raamatupidaja.ee/raamat_apps/juhtimislaadi_kysitlus.doc

aadressil, samas on ka küsimustik. Vatused palun saatke aadressil monika.salu@inotex.eeKõigi vastajate vahel läheb loosi 5 raamatut "Ettevõtluse alused".

Osale arutelus

 • Monika Pramann Salu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine