Heade tegude maja

Tallinnas Pikal tänaval on ühe maja küljes silt: Heateo Sihtasutus.

Mis te arvate, mis sellise sildiga ukse taga toimub?

Selle ukse taga tehakse head. Seda sõna kõige tõsisemas mõttes.

Heateo Sihtasutus on loodud 2003. aastal koondamaks vabatahtlikke aitajaid. Aja jooksul on "timurlastest" välja kasvanud tugev ja professionaalne ühing, mille võimuses on mõjutada kohalikke sotsiaalseid protsesse.

Kohtusin Heateo Sihtasutuse liikme

Paavoga
. Neil on väga vahva kontor, avar valgusküllane ruum, korralik ja puhas, üsna vähe mööblit ja kõik käivad sokkides. Nurgas on suur virn villaseid sokke. Valitseb mõnus nohisev töömeeleolu.

Küsisin Paavolt provotseerivalt, miks ta näiteks pangas ei tööta. Pall löödi minu väravasse tagasi, tuli välja, et Paavo just pangast ongi tulnud. Mul hakkab oma küsimuse pärast häbi. Paavo selgitab, et tema jaoks on olulisim tööst mõnu tunda, tähtis on midagi ära teha, proovida muuta. "Kui hommikul ärgates on esimene mõte, et mis oleks, kui ma täna tööle ei lähekski ja tundub, et ega siis midagi ei juhtukski, kas sellisel puhul on mõtet samal töökohal jätkata, " küsib Paavo. Paavo mõtteviis iseloomustab kõiki Heategijaid, nad on enamsti 20ndates noored, kellel on julgust uskuda, et mina võin küll maailma muuta.

Heateo Sihtasutus otsib nutikate ideedega kodanikeühendusi (MTüsid, SAsid), et need kõige paremad ning kõige laiemalt ühiskonda muutvad mõtted teoks teha.

Viimati on Heateo Sihtasutus tegelenud algatusega Noored Kooli. Edukatele kõrgkoolilõpetajatele tehakse ettepanek kaks aastat koolis õpetajana töötada. See ettevõtmine on osutunud ootamatult viljakaks, juba sel sügisel läheb kooli 12 noort.

Lisaks toetavad nad HIV ennetustööd Eestis. Me ei adu vist keegi, kui tõsine see probleem tegelikult on. Terve Eesti Sihtasutuse ühe loojana lähenetakse ennetuskampaaniale veidi teise nurga alt, ettevõtete tasandil. Nimelt viib Terve Eesti Sihtasutus ettevõttes läbi HIV ennetuskampaaniaid, hoidmaks ära viiruse levikut tavaelanikkonna hulgas. Kampaaniad on toimunud näiteks Hansapangas ja Olde Hansa restoranis.

Paavo jutust koorus tõde, et paraku ei tee tänased tarbijad oma valikuid veel sellest lähtuvalt, millised ettevõtted kannavad sotsiaalset vastutust, millised juhid tajuvad ja mõjutavad sotsiaalseid protsesse. Ettevõtjad suhtuvad heategevusse sageli kui turundusvõttesse (vastupidist näidet vaata

Asko Talu
http://sekretar.ee/186125art/ ).

Mõni aeg tagasi korraldas TNS Emor koostöös Heateo Sihtasutuse, Tallinna Taaskasutuskeskuse ja heategevusfondiga Dharma uuringu, kuidas suhtuvad Eesti inimesed heategevusse ja kuidas abivajajaid abistatakse. Suurimaks ühiskondlikuks probleemiks peavad Eesti elanikud inimeste majanduslikku ja sotsiaalset ebavõrdsust ning sellega tihedalt haakuvat kodutute inimeste ja tänavalaste olemasolu.

Uuringu projektijuhi

Kaidi Kandla

sõnul on heategevus hoiakuliselt eestimaalaste seas väärtustatud ja valdav enamus eestimaalastest on oma väikese või suure panuse selles osas viimase aasta jooksul ka andnud - kas siis annetuste või erinevates algatustes kaasalöömise kaudu. Isiklikult on viimase aasta jooksul heategevutsugsega kokku puutunud 85% eestimaalastest.Kaidi Kandla järeldab, et senine kaasalöömine heategevates algatustes tundub pigem olevat juhuslik või spontaanne, mitte teadlik, suunatud ja organiseeritud. Paljud nendest, kes on hoiakuliselt valmis lähiaastal oma panust ühel või teisel moel andma, ei tea, kuhu selleks pöörduda.

Ka teadlikkus heategevatest ühendustest, fondidest ja organisatsioonidest on Eestis väga madal - vaid 22% vastajatest oskas nimetada heategevaid organisatsioone. Uuringu kohta vaata täpsemalt http://www.heategu.ee/?id=490&cat=9.

Sekretär.ee lugeja juba teab vähemalt üht heategemise viisi (vaata meie bannerit) ja üht heategevat organisatsiooni www.heategu.eeÄrge siis neid ära unustage!

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara