Pikenda suve ja vabane kilodest

Peale lühikest Eestimaa suve on jälle kätte jõudmas pikem ja pimedam periood. Kas kolmest suvekuust piisab, et täita oma patareid aastaseks tsükliks? Suuremale osale meist mitte. Just sellepärast on vaja leida mooduseid, mis aitaksid vältida stressi ja üleväsimuse tekkimist. Olgu selleks siis reis soojale maale või tegelemine spordiga.

üks suurepärane võimalus igapäevasesse ellu liikumist ja rõõmu tuua on salsa.

Mis on salsa?

See on Ladina-Ameerika kuumavereline tants, mis on üha enam populaarsust võitmas ka "külmade ja vaoshoitud"? eestlaste seas. Eestis saab selle lustliku ja liikuva harrastusega tegeleda juba peaaegu 10 aastat. Salsa pakub võimalust ennast liigutada, inimestega suhelda ja tunda rõõmu tantsimisest. Tantsimine aitab eemal hoida nii sügisväsimust kui kulutab ka liigseid kaloreid. Salsatrennide eesmärk ei ole mitte kindlate tantsukavade selgeks õppimine, vaid inimeste tantsima õpetamine. Tantsust saab suurimat mõnu tunda siis, kui sa suudad muusika saatel vabalt improviseerida, liikuda koos oma või võõra partneriga impulsiivselt just nii, nagu te oleksite mitu aastat koos treeninud ja tantsukava harjutanud.

Salsa on mitmeti kasulik

Seda tantsu ei pea õppima lihtsalt õppimise pärast, salsa avab sulle uue maailma koos paljude uute ja huvitavate võimalustega. Salsa on üks väheseid paaristantse, mida saad edukalt kasutada pidudel klubides-pubides. Lisaks tavaklubides tantsimisele on igas riigis ka mitmeid salsaklubisid. Välisreisil olles võib salsaharrastaja alati sisse astuda kõikjal üle maailma asuvatesse salsaklubidesse/salsapidudele ning olla kindel, et leiab sealt endale kiiresti uusi sõpru-tuttavaid. Ka Tallinnas toimuvad salsapeod 3x nädalas: esmaspäeva õhtuti Kolumbus Krisostomuse pubis, kolmapäeviti Hispaania restoranis Buen Provecho ning laupäeviti kesklinnas Casa de Baile tantsukeskuses. Peod kulgevad salsamuusika rütmis, tantsimise tähe all. Peod on avatud kõigile, ka neile, kes veel salsat tantsida ei oska. Naudingu saab juba ainuüksi salsamuusika kuulamisest ja puusad hakkavad sinna juurde iseenesest kaasa liikuma. Salsatajad on heatujulised ja võid julgelt neilt väikest tantsuõpetust küsida või trennide kohta infot uurida.

Kus salsat õppida saab?

üha rohkem salsaharrastajaid on juurde tulnud just viimase aasta jooksul, mil Tallinna südalinnas (Estonia pst 7, III korrus) avati esimene salsa tantsukool - Casa de Baile tantsukeskus. See ei ole lihtsalt tavaline treeningsaal, Casa de Baile on Tallinna ja Eesti salsakeskus, kust leiab suurel hulgal tantsutrenne, salsapidusid, esinejaid ja muud huvitavat. Iga päev toimub trenne nii algajatele kui edasijõudnumatele. Trennidega liituda võib alati - uusi inimesi liitub lausa iga päev. Parim aeg salsaga alustamiseks on just septembris, mil Casa de Baile?´s on algamas uued kahekuulised tantsukursused. Lisaks salsale on võimalik liituda argentiina tango, valsi, foxtroti ja quickstepi ning muude ladina tantsude kursustega.

Salsavõõra inimesena sain ma salsapeole sattudes täieliku superfiilingu. Nähes kõiki neid energilisi, positiivseid ja säravaid salsatantsijaid, tundus mulle peo lõpuks, et tööpäeva tülpimus oli kui peoga pühitud ning õhtul magama jäädeski kõlasid peas lustakad salsarütmid. Mina igatahes kavatsen oma suve läbi kuumade salsatantsude pikemaks venitada, tee sina seda sama!

Seda, millistel pidudel sa kahe kuu pärast käid, vaata järgmiselt leheküljelt:

http://www.tantsukeskus.ee/?page=1004&selected=3688

Uuri lisa www.tantsukeskus.ee

Kas tahad tasuta salsatrenni minna?

Vasta küsimusele mis on salsa, saada vastus oma kontaktidega aadressil piret@sekretar.ee ja osale loosimises, mis toimub septembri esimesel nädalal.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara