Suletagune inimene

Sageli on nii, et need ajakirjanikud, kes pidevalt teistest inimestest lugusid valmis meisterdavad, jäävad ise sule taha peitu, nendest ei teatagi rohkem, kui vaid seda, et nende nimi ühe või teise artikli alguses ära saab märgitud. Kas te olete sattunud mõnes ajakirjas lugema Mari-Liisi Helviku kirjutatud lugu? Kui te ei ole, siis soovitan soojalt. Tema sulest kirjutatud juttudes on peidus palju seda, millest mõned teised kirjutajad kirjutamata jätavad. Lisaks sellele on Mari-Liisi puhul tegemist äärmiselt siira ja vahetu inimesega. Mul on hea meel, et selline inimene minu sõprusringi kuulub, seetõttu esitasingi talle mõned küsimused, et ka teised tema kohta veidi teada saaksid.


Räägi , millega tegelenud oled, kus töötanud ja õppinud?

Olen töötanud väliüritustel õllemüüjana, müünud poes koos sõbrannaga rakette, olnud maskott, lihatööstuse tooteesitleja, rockbaaris baaridaam, kohvikus ettekandja ja riidepoe saalitöötaja. Minu kirg on aga kirjutamine, sellega seonduvalt olen töötanud ajakirjas Just! ja ajalehes Postimees, samuti teinud mõned kaastööd Cosmopolitanile. Pool aastat olen töötanud ka eesti keele õpetajana.

üpris värvikirev loetelu, mis? Mind mitteteadval inimesel võib see nimekiri silme eest kirjuks võtta, kuid... ma olen kõiki neid töökohti ja ettevõtmisi väga nautinud. Saan aru neist inimestest, kes pidevalt töökohti vahetavad, sest see on nagu hingamine! Elatakse vaid korra - eelistan noorelt proovida ja otsida. Võtan endalt ära võimaluse vanana tehtud tegu või tööd (või selle tegemata jätmist) kahetseda.

Veel on meeles see, et kunagi küsisin mind tööle võtnud tibatillukese riidepoe juhatajalt, miks ta mind 17-aastasena tööle võttis. Ta ütles, et luges see, et ma tulin ise kohale ja julgesin end kogemusteta inimesena pakkuma tulla. Hilisemad tööd on olnud justkui enda koha otsimiseks siin elus. Näiteks mingi hetk olin täiesti veendunud, et ma olen õpetajaks ideaalne tüüp. See aga muutus üsna kiiresti - õpetaja vajab lastega suhtlemisel vabadust, mida siinne koolisüsteem ei paku. üksi süsteemi ei muuda, las seda teevad need, kes seda tänaste reeglite järgi suurepäraselt suudavad. Imetlen häid õpetajaid.


Miks otsustasid Tallinna ülikooli eesti filoloogiat õppima minna?

Eesti keel oli üks kahest valikust- kaalusin ka ühe eraülikooli jurist/kriminalistika eriala... aga ma pole sellest ülikoolist enam midagi kuulnud, võimalik et see on juba pankrotistunud. Pedasse sain aga sisse ja olen selle valikuga väga rahul.

Miks? Sest see oli minu jaoks loogiline, õppisin keskkooliski humanitaarklassis. Ja mul olid eesti keele kontrolltööd mõnikord ka kolmed. Rohkem, kui grammatika huvitab mind siiski kirjandus ja keele ajalooline pale. Kõike seda sai eesti filoloogiat õppides lähemalt tundma õppida. Inimesed kipuvad valesti arvama, et eesti keelt õpib vaid eesti keele õpetaja, vastupidi- see eriala pakub väga laiu võimalusi ka edaspidisteks valikuteks. Praegu õpingi TLü magistratuuris kommunikatsiooni.


Millised on su eesmärgid selle erialaga?

Õppida paremini suhtlema, töötada meediasfääris- kellena täpsemalt, eks aega näitab. Võin öelda, et kirjutamine on minu jaoks nauding. Katsetan erinevaid žanreid, kuni selle päris "enda oma" üles leian.


Kellena end näeksid, kui ei oleks eesti filoloogia kasuks otsustanud?

Ilmselt siis kriminalist? Ma olen unes näinud, et käisin seal koolis ja viibisin praktikal CSI:Miami võtetel :)


Kuna sul on miljon tegevust pidevalt käsil, siis pead sa kuidagi end ka laadima. Kuidas sa seda teed?

Loen raamatuid. Lülitan reede õhtul, kui normaalsed inimesed pidu peavad, arvuti ja telefoni välja ning loen oma katusekambris raamatuid. Või naudin sõprade seltskonda - toimib ka alati.


Milliste hobidega sa tegeled?

Mulle meeldib jalutada. Sügisesed hilisõhtused Nõmme tänavad on selleks parimad. Kaifin sügist ja selle küpseid lõhnu ja värvilisi palgeid. Võin ennastunustavalt ringi konnata ja avastada, et märkamatult on mitmeid tunde möödunud. Muidugi kaaslasega jalutada on veel parem. Nõmme tänavad on kuulnud arvatavasti kogu mu eraelu, näinud mind erinevates meeleoludes, võib-olla rohkemgi kui lähedased inimesed :)

Ja ma olen tõeline kirjandusgurmaan! Tõenäoliselt on hulgaliselt erialakirjandust läbi töötamata jäänud just seetõttu, et ma loen oma lõbuks ja seda, mis mind huvitab. Remarque ja Hemingway on lemmikud, olen kõik nende teosed läbi lugenud. Vene meestest on Dostojevski mu südame röövinud.

Reisida meeldib ka tohutult. Teatrisse ja kinno satun ka päris tihti. Vahel on hea sattuda teatri NO99 etendustele, pakub klassikale alternatiivi. Lisaks käin hobikorras ka ujumas ja karti sõitmas.


Millest unistad?

Et see kõik ei lõpeks, et ma oleks ka vanema inimesena otsija ja tegutseja. Öeldakse, et kes otsib, see leiab. Täiendaksin seda nii, et kes otsib, see leiab veel rohkem, mida otsida. Ja otsides leiab palju rohkem, kui otsima hakates.


Kumma jalaga hommikuti tavaliselt voodist välja astud? Kas kõik hommikud tunduvad ühtemoodi ilusad?

Pole vaadanud, kuigi ju ta vahest ka vasak kipub olema :). Hommikud on ainult siis ilusad, kui mul on hommikul aega. Õnneks sellised hommikuid jätkub. Ilusad on hoopis hilisõhtud, kui inimesed juba magavad ja kõikjal on rahu. See on enesesse vaatamise aeg, et leida harmoonia. Et leida põhjus, miks hommikul ärgata, et teha selgeks, mis päeval õnnestus ja mis oleks võinud minna paremini. Need mõtisklused võtavad aja nii mõnigi kord ka öö arvelt. Seega varahommikuti olen mõnikord väsinud ja isegi pahur :).

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara