Tss, ülemusel on koosolek!

Igas ettevõttes peetakse aeg-ajalt koosolekuid. On firmasid, kus on igal nädalal kindel päev, mil teatud seltskond kinniste uste taha koguneb. On ka sellised asutusi, kus peetakse koosolekuid vaid vajadusel. Järgnevalt kahe töötaja arvamused ja isiklikud kogemused, millest ehk õppida võiks või siis vähemalt ideid leida.Olen seni töötanud firmades, kus koosolekud toimusid vaid valitud seltskonnale. Tavatöötajaid sinna ei kutsutud ja koosolekute sisu jäi neile teadmata.Meediaplaneerimisega tegeleva firma Via Media raamatupidaja

Helen Aariste

sõnul toimuvad tema töökohas koosolekud kord nädalas ning seal osalevad kõik töötajad (firmas töötab hetkel 13 inimest). Enamasti on igal koosolekul kindel teema või tutvustatakse käimasolevaid projekte, mõnd huvitavat koolitust või seminari.

Alternatiivmeediaga tegeleva

Tarvo Peensalu
senine kogemus ning ka isiklik arvamus on aga see, et koosolekul peab olema kindel eesmärk- niisama kokku saada põhjusel, et "iga teisipäev kell 14.00 on koosoleku aeg"? on liigne töötajate aja raiskamine. Ja aeg on meie üks kallimaid varasid.

Kes osalevad?

Kuigi Via Medias osalevad koosolekutel kõik, siis sõna võtavad vaid need, kellel jooksva küsimuse või probleemi kohta midagi öelda on. Ettekandeid teevad Heleni sõnul tavaliselt projektijuhid, sest neil on omavaheline mõttevahetus vajalik. Raamatupidajatele väga spetsiifilised meedia-alased teemad nii olulised pole, aga hea on asjadega kursis olla.

Mida suurem on organisatsioon, seda suurem on töötajate vajadus omavahelise kommunikatsiooni järgi, leiab Tarvo. Koosolekutel osalevad töötajad vastavalt sisule ja teemale. Et praeguses töökohas töötab kümme inimest, siis koosolekutel osalejate arv sõltub kokkusaamise sisust. Koosolekut juhib üldjuhul see, kes kokkusaamise kokku kutsus.

Tarvo arvates käivad mõiste "koosolek"? alla ka kõikvõimalikud ajurünnakud, lihtsalt rutiinsed istumised kontoris, väljasõidud. Koosolekuks võib lugeda ka seda, kui paar töötajat lihtsalt paarkümmend minutit omavahel kokku saavad ja asju arutavad. Kui kõrvuti ühes ruumis istuvad töötajad kasvõi viieks minutiks oma töölaua tagant välja meelitada, saab palju parema tulemuse, sest oma rutiinsest töökohast natukesest ajaks eemale minek puhastab mõtteid ja lühikese ajurünnaku tulemus on üllatavalt hea, teab Tarvo omast kogemustest

Kui tihti?

Helen Aariste sõnul tihedamini kui kord nädalas kindlasti koosolekuid pidada pole vaja. Tihti, nt rahulikematel perioodidel, ei jätku igaks nädalaks teemasid ning aeg-ajalt jäävad koosolekud seetõttu üsna lühikeseks. Tarvo Peensalu arvates tuleks koosolekuid pidada just nii tihti, kui selleks vajadus on.

Mis on tulemus?

Koosolekud on mõeldud selleks, et eri valdkondade töötajad üksteise tegemistest rohkem teada saaksid, arvab Helen Aariste. Muidu on nii, et iga projektijuht tegeleb oma töödega ja teistel pole aimugi. Koosolek on hea võimalus eri projektide üle mõtteid vahetada ning vajadusel tekkinud probleemidele ka lahendusi ühiselt leida. Tarvo Peensalu kogemus näitab, et igast koosolekust peab lõpuks järgi jääma mingi jälg, kas siis klassikaline protokoll või lihtsalt punktidena memo. Kui koosistumise tulemusena võtakse vastu mingi otsus, siis on tarvis, et see kõik kirja saaks ja iga otsuse juurde leitaks ka vastutaja, kes jälgib edasist täideviimist või siis määratud tähtaega. Nii on koosolekul kindel eesmärk ja kindel tulemus, leiab Tarvo.

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara