Teistmoodi koosolek

Proovides mõnda oma tuttavat või näiteks äripartnerit tööajal telefoniteel kätte saada, siis kõige tavalisemaks vastuseks võib kõlada see, et helistage palun hiljem uuesti - ta on hetkel koosolekul. Sageli istutakse päeva jooksul lausa mitu korda kokku selleks, et arutada tekkinud ideid ning

panna

paika tulevikuplaane.

Kui aastaid tagasi toimusid nõupidamised üldjuhul mõnes ametlikus ja ranges koosolekuruumis, siis tänaseks on üha enam populaarsust kogunud veidi teistsugused koosolekupaigad. Väga levinud variandiks on kogu kollektiiviga mõnda teise linna SPA-sse või majutusasutusse sõita. Sel juhul on mitu kärbest ühe hoobiga - saab puhata, tööd teha ja kolleegidega aega veeta. Enamjaolt on SPAd ja hotellid varustatud seminariruumidega, kus on olemas kõik koosolekuks vajaminev - seega ei ole tarvis vajalikku varustust kaasa vedada.

Omamoodi põnevaks võimaluseks ajurünnakut korraldada on teha seda läbi erinevate sportmängude. ühes Harjumaal asuvas puhkekeskuses on spetsiaalselt ajurünnaku jaoks välja mõeldud pallimäng, mis algusest peale väga populaarseks ja produktiivseks osutus. Olen kuulnud ka seda, kuidas koosolek toimub järvel kala püüdes või mõnes pubis paari õllekannu taga. Tegelikult saab koosolekuid korraldada tõenäoliselt igal pool.

Taolist teistsugust koosolekupidamise lahendust kommenteerib Celestis koolituse psühholoog-konsultant

Anneli Salk
järgmiselt: "Koosoleku heaks läbiviimiseks on palju võimalusi ning läbiviimiskoha asukohta ei maksa alahinnata. Koha saab valida sõltuvalt koosoleku eesmärgist. Igal läbiviimiskohal on nii omad plussid kui ka miinused, nendega on kasulik eelnevalt arvestada."

Järgnevalt toobki Anneli Salk välja koosolekuruumis ja ruumiväiselt korraldatud koosolekute positiivsed ja negatiivsed küljed ning ohud.

Koosolekuruumis korraldatud koosoleku plussid:

harjumuspärane keskkond, töörütm on välja kujunenudkõik vajaminevad kommunikatsioonivahendid on käepärast olemasmugav asukoht, jõuab kiiresti kohaleei vaja lisakulutusiKoosolekuruumis korraldatud koosoleku miinused:rutiinneinimesed on liialt oma töistes rollides kinni

segavad faktorid tööülesannete näol, ei keskenduta täie tähelepanuga koosoleku teemadele

Koosoleku korraldamine väljaspool koosoleku ruumi plussid:

keskkond soodustab uut loomingulist mõtlemist ja lähenemist teemadelerutiinivaba, võimalus väljuda tavarollidestkeskkond soodustab emotsionaalset ümberlülitumistKoosoleku korraldamine väljaspool koosoleku ruumi miinused:asukohta kohale jõudmine võib olla aega nõudev või tülikasuues kohas läheb aega keskkonnaga kohanemiseks ning see võib pärssida töömeeleolu

uues kohas ei pruugi kõik tingimused vastata tõhusa koosoleku läbiviimise vajadustele

Kokkuvõtvalt on siiski nii, et koosolekute pidamisel ainult üheselt lähtuda ei saa, kindlasti on nõupidamiste asukoha planeerimisel mõistlik arvestada nii töökollektiivi eelistusi kui ka koosolekutel käsitletavaid teemasi. Võimalusi on tänapäeval väga palju, tuleb end vaid nendega kurssi viia ning oma organisatsioonile sobiv välja valida.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirja tellimine